Teraz jest 28 mar 2024 22:25:00




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Wymiana firmowych okładek Kindle 3 
Autor Wiadomość
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post Re: Wymiana firmowych okładek Kindle 3
@muaddib2 - dziesiątki osób miało zwiechy, restarty i rozładowane baterie z powodu tych okładek, a nie zauważyłem informacji o uszkodzeniu czytnika. Poza tym kolega garnizon ma całkowitą rację, jak coś walnie, to dostaniesz nowy czytnik :D Może w takim przypadku dadzą nawet DX-a :P

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


21 gru 2010 21:18:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 wrz 2010 17:09:37
Posty: 213
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: InkPad 3, Kobo Forma
Post Re: Wymiana firmowych okładek Kindle 3
No i się zrestartował sam z siebie. :( Cały dzień dzisiaj przeleżał w okładce, a jakąś godzinę temu zacząłem czytać książkę - nadal w okładce. W pewnym momencie czytnik wziął i się zrestartował, ot tak. Wydaje mi się, że w tym momencie lekko ruszyłem się na łóżku i chyba Kindle ciężej spoczął na mojej dłoni - okładka musiała się ruszyć o milimetr, nastąpiło zwarcie i restart. To takie zgadywanie, niemniej jednak coś jest na rzeczy. Początkowo przypisywałem problemy polskiej pogodzie, ale nikt na forum nie potwierdzał, że ma jakiekolwiek problemy z zimnem, a ja za każdym razem podróżowałem wtedy korzystając z okładki. W domu czytnik nigdy się nie zawiesił, ani nie zrestartował, aż do dzisiaj, kiedy specjalnie był używany w okładce. Nie robiłem nawet nic z premedytacją - nie wciskałem zaczepów do oporu, nie dopychałem okładki na siłę, nie ruszałem nią - po prostu sobie czytałem książkę i TRACH. Napisałem przed chwilą w tej sprawie dość obszernego maila do Amazonu i czekam na odzew.


21 gru 2010 22:03:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 wrz 2010 18:34:40
Posty: 113
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Touch, Kindle 3, Android...
Post Re: Wymiana firmowych okładek Kindle 3
Ja napisałem maila, to mi dali rabat 25$ i nie muszę odsyłać okładki. Napisałem do nich że nie widzę rabatu, że to zbyt mało by zamówić sobie okładkę, oraz że słyszałem, iż dają okładki z lampką, na co dostałem jedynie info o rabacie:

Cytuj:
Hello,

I'm sorry for all the inconvenience you experienced.

I'm happy to issue you a new promotional certificate claim code for $25 off your next qualifying purchase. This promotional certificate has been automatically redeemed onto your account. You will not receive a claim code.

Please place an order for Kindle lighted cover. When you place an order, you should see the promotional funds listed in the order cost summary that appears just before you submit your order. As long as the order qualifies, you will not need to do anything to receive the promotional discount.

This promotional code is subject to certain restrictions which are posted on our website:

http://www.amazon.com/o/tg/browse/-/3145051/

Thanks for choosing Kindle.

Swoją drogą to tą starą można by jakoś dostosować, by nie robiła zwarcia, izolując czymś te styki?


EDIT: Ale jaja. Nie dość, że nie muszę odsyłać okładki, dostałem rabat 25$ na zakupy, to jeszcze mi właśnie zrefundowali zamówioną okładkę (tą, którą już mam u siebie) razem z kosztami wysyłki :)

Cytuj:
Greetings from Amazon.com.

We're writing to let you know we processed your refund of $48.47 for your Order XXXXXXXXX.

This refund is for the following item(s):

Item: Kindle Leather Cover, Chocolate Brown (Fits 6" Display, Latest Generation Kindle)
Quantity: 1
ASIN: XXXXXXXXX
Reason for refund: Account adjustment

Here's a the breakdown of your refund for this item:

Item Refund: $34.99
Shipping Refund: $13.48

We'll apply your refund to the following payment method(s):

Visa Credit Card [ending with XXXX]: $48.47

Refunds typically complete within 10 business days and appear as a credit on your statement.

_________________
Recenzja Pocketbook Pro 903, Recenzja Story HD, Recenzja Cover Story


21 gru 2010 23:25:39
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post Re: Wymiana firmowych okładek Kindle 3
@piotrrz - to nic specjalnego, po prostu: oddaj' Ci kasę za reklamowaną okładkę i jej transport, plus dostałeś 25 USD extra - razem akurat tyle, by zamówić nową okładkę z lampką. Dokładnie to samo, co u @mihu: stara okładka zostaje u Ciebie, a nowa (z lampką) de facto kosztuje Cię 0 USD :D

Wróć: niestety AŻ tak dobrze nie ma - parę USD dołożysz, a dokładniej ca 7-8 USD, bo zamawiając teraz samą okładkę zapłacisz za transport ponad 20 USD, a poprzednio płaciłeś 13,5 (okładka pewnie była zamawiana razem z Kindle) i tylko tyle Ci zrefundowali.

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


22 gru 2010 0:02:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 wrz 2010 21:08:07
Posty: 60
eCzytnik: kindle 3, Kobo Mini
Post Re: Wymiana firmowych okładek Kindle 3
Jeżeli dobrze zrozumiałem to problem występuje w oryginalnych okładkach z zaczepami, a w okładkach z lampkami nie występuje.
Moje pytanie: czy ta okładka z lampką ma też zaczepy?
Jeżeli ma, to może właściciela obu tych typów zrobią zdjęcia tych zaczepów? Wtedy można będzie zobaczyć różnice w kształcie samych zaczepów.


22 gru 2010 0:09:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 paź 2010 12:12:54
Posty: 301
eCzytnik: Kindle
Post Re: Wymiana firmowych okładek Kindle 3
Nie mam takiej okładki, ale te zwarcia są spowodowane właśnie zaczepami z okładek z lampką. Tam nie tylko trzymają one czytnik w okładce, ale także przewodzą prąd do lampki. W okładce bez lampki wykorzystywane są te same wejścia w czytniku, a prąd nie powinien być przewodzony, jednak coś jest nie tak i to powoduje zwarcia. Gdyby nie te okładki z lampką, to wejścia na zaczepy nie byłyby jednocześnie gniazdkami elektrycznymi i nie byłoby mowy o takich problemach.


22 gru 2010 0:15:47
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post Re: Wymiana firmowych okładek Kindle 3
Dokładnie tak jest, jak napisał @garnizon.
Dla uściślenia, najważniejszy w tym problemie jest dolny zaczep. Są podejrzenia, że w okładkach BEZ lampek zaczepy mają niedobry kształt (lub długość), albo że szybko ściera się powłoka, która je pokrywa (i powinna zabezpieczać, przed przewodzeniem prądu - zróbcie prosty test z próbnikiem). Za teorią ścierania powłoki przemawia również i to, że z lektury postów o tym problemie, wynika pewna zależność, a mianowicie taka, że osoby, które założyły okładkę i w zasadzie jej nie zdejmują mają stosunkowo mało problemów - odmiennie od tych, którzy okładki często zakładają i zdejmują.
Może obie te przyczyny występują równocześnie.
W okładkach z lampką zwarcia nie ma, bo zaczep jest wprost przeznaczony do przewodzenia prądu - chyba jest podzielony izolatorem na dwa styki.

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


22 gru 2010 1:06:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 paź 2010 12:12:54
Posty: 301
eCzytnik: Kindle
Post Re: Wymiana firmowych okładek Kindle 3
To może wystarczy czymś malować te zaczepy co jakiś czas? Informacja może być o tyle przydatna, że pewnie rynek niedługo zasilony zostanie wadliwymi okładkami.


22 gru 2010 1:22:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 wrz 2010 17:09:37
Posty: 213
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: InkPad 3, Kobo Forma
Post Re: Wymiana firmowych okładek Kindle 3
Amazon jest niemożliwy :!: Również dostałem zwrot za oryginalną okładkę, nie muszę jej odsyłać i jeszcze mi dali $25. Szczerze mówiąc, to trochę mi ich nawet żal z tymi zwrotami, bo teraz się sporo osób na pewno zgłasza, a będzie jeszcze więcej, w tym takich, którzy chcą wyłudzić nową okładkę i mieć dwie. Ciekawe ile kasy na tym stracą, no chyba że panowie od "Made in China" będą musieli im zwrócić pieniążki za wadliwy produkt - to brzmi sensownie.

U mnie naprawdę występują problemy i akurat ta okładka to najlepszy trop, bo czytnik zdaje się działać sprawnie bez okładki. Miałem 4 zwiechy/restarty w ciągu około 9 tygodni z okładką i ani jednej bez okładki...

Ciekawe, że jeszcze "nikt" nie napisał nic o Empiku, jak to oddają pieniądze za zakupione produkty, pozwalają je zatrzymać i jeszcze dają drugi za darmo. :mrgreen: :P


22 gru 2010 9:30:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lis 2010 22:01:04
Posty: 60
eCzytnik: Kindle 3G+WIFI,OMNIA
Post Re: Wymiana firmowych okładek Kindle 3
DarKstar - sprawdz omomierzem czy jest miedzy zaczepami zwarcie stykow czyli opor = 0 ohm ?
Porusz okladka bo moze to zwarcie nie zawsze wystepuje..


25 gru 2010 11:56:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 paź 2010 9:41:00
Posty: 17
eCzytnik: Kindle 3 3G+WIFI
Post Re: Wymiana firmowych okładek Kindle 3
W moim przypadku sprawa wygląda następująco. Miałem w domu remont i trzymałem Kindla w szafce w innym pokoju, po jakimś czasie przyniosłem go żeby poczytać i zdziwiłem się bo bateria była całkiem wyładowana. Musiałem podłączyć go na dłużej do kompa żeby się podładował. Niestety, nie pamiętam w jakim stanie była bateria przed tym zdarzeniem, być może też cały czas była włączona łączność WIFI/3G, nie pamiętam też jak długo Kindle leżał bezczynnie. Innych podejrzanych zdarzeń jak dotąd nie miałem. Kindla użytkuję w ten sposób, że nie wypinam go nigdy z okładki. Jednak po przeczytaniu wątku tutaj skojarzyłem fakt niespodziewanego rozładowania z możliwymi problemami z okładką. Kindla kupiłem oczywiście w AmazonUS, natomiast okładkę już w AmazonUK. Napisałem więc do AmazonUK z pytaniem co w moim przypadku i powołałem się na dyskusję dotyczącą problemów z okładkami na forum AmazonUS. Jeszcze tego samego dnia dostałem dwa maile. Pierwszy informował, że zostaną mi zwrócone pieniądze za zamówienie, drugi odpowiadał na moje zapytanie informując ponadto, że dają mi jeszcze promocyjny na voucher na zakupy w AmazonUK, który pozwoli mi zamówić nową okładkę. Poprosili też żebym w ciągu 30 dni od daty maila wysłał do nich moją okładkę, w przeciwnym razie ponownie obciążą moją kartę.
W odpowiedzi spytałem grzecznie czy zwrócą również koszty wysyłki wadliwej okładki i podałem im koszty jej wysyłki z Polski, poprosiłem o wydłużenie terminu 30 dni ze względu na to że muszę zamówić nową okładkę oraz ciężkie warunki pogodowe, które opóźniają wszelkie wysyłki. I co najważniejsze spytałem czy zamawiając taką samą okładkę jak mam obecnie mogę być pewny, że nie będzie z nią żadnych problemów czy też powinienem zamówić wersję z lampką (zwrot+kupon akurat na to pozwalają).
W odpowiedzi napisali, że nie muszę wysyłać okładki bo koszt wysyłki faktycznie jest dość wysoki i że nie będę za to obciążony. Natomiast dość lakonicznie odpowiedzieli na sprawę wyboru nowej okładki - w kwestii standardowej okładki była to odpowiedź, że "jeżeli okładka jest użytkowana właściwie to nie spowoduje to żadnych uszkodzeń Kindla". W sprawie okładki z lampką napisali natomiast to co sam wiedziałem, że jej użytkowanie skutkuje częstszym ładowaniem Kindla (też mi odkrycie:).
Poradźcie proszę co zrobić - czy kupować nową okładkę? Poza tym jednostkowym incydentem (co do którego nie mam 100% pewności że wydarzył się z winy okładki) nie miałem dotąd żadnych z nią problemów. Okładki nigdy też nie wypinam. Czy wobec tego na moim miejscu kupilibyście nową okładkę czy użytkowali dotychczasową. A jeżeli nowa to taka sama czy ta z lampką?


25 gru 2010 12:42:04
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Wymiana firmowych okładek Kindle 3
Skoro zwrocili ci kase i nie musisz odsylac okladki a nie jestes pewien czy twoja jest wadliwa, to poczekalbym i poobserwowal zachowanie kindla w okladce. Jesli nabierzesz pewnosci, ze okladka stwarza problemy, to zamowisz sobie nowa. Bezpieczniej chyba bedzie wtedy wybrac taka z lampka.


25 gru 2010 14:36:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 wrz 2010 18:34:40
Posty: 113
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Touch, Kindle 3, Android...
Post Re: Wymiana firmowych okładek Kindle 3
A może ktoś się orientuje, czy w wersji DX też występują problemy? Większy model też jest tak zbudowany, że daje napięcie na stykach? W końcu chyba wersji okładki do DX z lampką to nie ma (ja przynajmniej nie widziałem)

_________________
Recenzja Pocketbook Pro 903, Recenzja Story HD, Recenzja Cover Story


25 gru 2010 15:10:23
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 23 wrz 2010 17:09:37
Posty: 213
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: InkPad 3, Kobo Forma
Post Re: Wymiana firmowych okładek Kindle 3
wperla napisał(a):
DarKstar - sprawdz omomierzem czy jest miedzy zaczepami zwarcie stykow czyli opor = 0 ohm ?


Nie mam takiego sprzętu. :P

wperla napisał(a):
Porusz okladka bo moze to zwarcie nie zawsze wystepuje..


Na to właśnie wygląda.


26 gru 2010 20:36:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 wrz 2010 17:09:37
Posty: 213
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: InkPad 3, Kobo Forma
Post Re: Wymiana firmowych okładek Kindle 3
Raportuję - wczoraj zacząłem korzystać z okładki z lampką - czytnik się nie zrestartował, ani nie wyłączył. Nie wystąpiły wcześniej opisywane problemy, Kindle działa bez zarzutu. Jeszcze więcej czasu potrzeba, aby się upewnić, ale na razie wygląda na to, że korzystanie z okładki z lampką faktycznie niweluje problem.


10 lut 2011 17:48:12
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron