Teraz jest 28 mar 2024 23:52:00




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
chciałbym kupić onyxa - poradźcie :) 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 12 gru 2010 23:09:53
Posty: 19
eCzytnik: jeszcze nie mam :(
Post Re: chciałbym kupić onyxa - poradźcie :)
Cytuj:
Dlaczego z resztą osoba, która chciałaby mieć urządzenie wyświetlające obraz w kolorze, miałaby się decydować na jakiś upośledzony czytnik z wyblakłymi barwami, skoro może kupić tablet z pełną gamą?

Z tego powodu, z jakiego ludzie kupują czarne e-inki zamiast kolorowych lcd. Chcę zaznaczyc, że nie mam zamiaru czekac na model kolorowy i go kupic, bo kolor mi do niczego niepotrzebny. Po prostu liczę na obniżkę cen po wprowadzeniu tych kolorowych. ;)
O tym Mirasolu pierwszy raz słyszę, a ciekawie to wygląda. :)


18 gru 2010 18:28:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 31 mar 2010 10:43:23
Posty: 7
Post Re: chciałbym kupić onyxa - poradźcie :)
trefl napisał(a):
Parasite, gdybyś mógł sprawdzić, byłbym wdzięczny.


Moim zdaniem PDF'y ze strony isip czyta się całkiem dobrze - w każdym bądź razie jest możliwość zmiany rozmiaru czcionki w tekście (jak są tabele to nie działa) - myślę, że taka zmiana wystarczy do komfortowego czytania. Co do Onyx'a - mam go od wiosny tego roku i jestem zadowolony z wyboru (nie mam porównania, ale następny czytnik jaki będę kupować to myślę, że również Onyx). Poza tym Artatech (polski dystrybutor) sprawnie wypełnia obowiązki gwarancyjne (mieli wpadkę i wyszła seria z ekranami które po jakimś czasie miały paski na dole - nie przeszkadzało to bardzo, ale mimo wszystko zareklamowałem i po kilku dniach odesłali mi naprawione urządzenie).

trefl napisał(a):
Cytuj:
Dlaczego z resztą osoba, która chciałaby mieć urządzenie wyświetlające obraz w kolorze, miałaby się decydować na jakiś upośledzony czytnik z wyblakłymi barwami, skoro może kupić tablet z pełną gamą?

Z tego powodu, z jakiego ludzie kupują czarne e-inki zamiast kolorowych lcd.

Zgadzam się - do czytania dokumentów, książek, gazet, itp tablety się nie nadają - jak ktoś tak lubi i nie chce pieniędzy wydawać na czytnik to wystarczy komputer:P


19 gru 2010 1:51:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 gru 2010 23:09:53
Posty: 19
eCzytnik: jeszcze nie mam :(
Post Re: chciałbym kupić onyxa - poradźcie :)
A jak przy takim powiększeniu czcionki wygląda notowanie między wierszami/na marginesach? Czy później można zapisać bez problemu tak zmieniony plik?


19 gru 2010 17:10:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 gru 2010 12:20:21
Posty: 20
eCzytnik: Onyx Boox 60
Post Re: chciałbym kupić onyxa - poradźcie :)
trefl napisał(a):
A jak przy takim powiększeniu czcionki wygląda notowanie między wierszami/na marginesach?
Notować można tylko w widoku strony (powiększenie nie ma tu znaczenia). Dopiero po włączeniu trybu "reflow" (czyli powiększeniu czcionki) nie da się już rysować po PDFie, ponieważ wtedy czytnik nie renderuje stron dokumentu PDF i nie wiadomo jak takie notatki/rysunki miałyby się zachowywać przy zmianie rozmiaru czcionki. Natomiast do samego tekstu wciąż można dodawać adnotacje, co jest nawet wygodniejsze, bo potem można łatwo przejść do dowolnej adnotacji ze spisu adnotacji.

trefl napisał(a):
Czy później można zapisać bez problemu tak zmieniony plik?
Szkice (adnotacje chyba też) są automatycznie zapisywane w podkatalogu .onyx w pliku o nazwie PDFa z dodatkowym rozszerzeniem SKETCH. Po ponownym otwarciu wszystko jest na swoim miejscu. Natomiast sam PDF nie jest zmieniony, czyli otwarcie na komputerze nie pokazuje szkiców/adnotacji.


21 gru 2010 8:41:13
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sty 2011 22:52:48
Posty: 3
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Coraz bliżej Kindle 3
Post Re: chciałbym kupić onyxa - poradźcie :)
Dzień dobry, przymierzam się właśnie do zakupu swojego pierwszego czytnika. Po przeczytaniu wątków dotyczących różnych urządzeń, chyba najbardziej podoba mi się Onyx Boox X60. I tu mam kilka pytań do użytkowników:
- czy po włączeniu funkcji TTS Ivona czyta automatycznie cały dokument
- czy w miarę czytania tekst przewijany jest na ekranie
- i wreszcie czy istnieje możliwość regulacji szybkości odczytywania tekstu.


09 sty 2011 2:03:33
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: chciałbym kupić onyxa - poradźcie :)
WojtusW napisał(a):
- czy po włączeniu funkcji TTS Ivona czyta automatycznie cały dokument
- czy w miarę czytania tekst przewijany jest na ekranie
- i wreszcie czy istnieje możliwość regulacji szybkości odczytywania tekstu.

Zaczyna czytać od początku strony która była otwarta w czasie włączenia funkcji. Podczas czytania są zmieniane strony (jest krótka 1-1,5 sek przerwa w czytaniu), aż do końca dokumentu.
W polskiej wersji TTS nie ma regulacji prędkości czytania (niektórzy liczą, że w przyszłości będzie).

_________________
W Obrazek też ;)


09 sty 2011 2:34:52
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sty 2011 22:52:48
Posty: 3
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Coraz bliżej Kindle 3
Post Re: chciałbym kupić onyxa - poradźcie :)
Brzmi obiecująco, chociaż szkoda,że nie ma regulacji prędkości czytania. Widziałem na YouTobe krótki filmik z prezentacją funkcji TTS (dla Boox 60) i cóż, Pani Ivona tak troszkę anemicznie czytała. Jak napisałeś pozostaje nadzieja, że w kolejnych wersjach oprogramowania ta opcja zostanie dodana. Dzięki za szybką odpowiedź.


09 sty 2011 3:25:37
Zobacz profil
Post Re: chciałbym kupić onyxa - poradźcie :)
WojtusW napisał(a):
chociaż szkoda,że nie ma regulacji prędkości czytania.

W ostatnich wersjach polskiego oprogramowania dla czytników Onyx BOOX z tego roku, IVONA ma już dostępną regulację prędkości czytania.
Do wyboru jest 5 szybkości, poczynając od normalnej, przez 2 wolniejsze i 2 szybsze.


28 wrz 2011 10:26:51
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron