Teraz jest 28 mar 2024 18:29:26




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Prestigio w Empiku 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 13 lis 2010 21:49:12
Posty: 30
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle 3, iPhone
Post Prestigio w Empiku
Empik sam nie jest chyba zadowolony z OYO, bo 24 listopada ma się w ofercie pojawić również Prestigio Libretto PER5062B. Cena 750 zł, czyli 250 zł taniej niż na e-czytnik.pl


17 lis 2010 15:12:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 paź 2010 12:12:54
Posty: 301
eCzytnik: Kindle
Post Re: Prestigio w Empiku
A może wlaśnie OYO zacznie się sprzedawać jako ten tańszy, o czym można się przekonać na miejscu w EMPiKU. :)
Choć już teraz podobno nie idzie im tak źle.


17 lis 2010 15:18:52
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Prestigio w Empiku
750 zł to też drogo:

http://eczytniki.eksiazki.org/

Ale podzielam zdanie garnizona, że to będzie wystawione dla pokazania jaki Oyo jest tani.Z drugiej strony jeśli nie poprawią szybkości swojego czytnika, to przy zestawieniu z Prestigio mogą sobie strzelić w stopę... Nawet obydwie przestrzelić.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


17 lis 2010 15:24:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 lis 2010 21:49:12
Posty: 30
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle 3, iPhone
Post Re: Prestigio w Empiku
Ale to nie ten model: http://www.e-czytnik.pl/prestigio-libre ... r5062b.php


17 lis 2010 15:33:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 sie 2010 17:21:29
Posty: 70
eCzytnik: KDXG
Post Re: Prestigio w Empiku
Kiedyś Canyon (również Prestigio) produkował wiele szajzu, może dziś sytuacja się zmieniła, ale nadal bym się nie zdecydował na zakup ich sprzętu.


17 lis 2010 15:55:54
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lis 2010 17:46:05
Posty: 45
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Prestigio Libretto PER5062B
Post Re: Prestigio w Empiku
Po pierwsze primo witam serdecznie wszystkich bywalców forum :), a po drugie primo właśnie poważnie zastanawiam się nad zakupem tego czytnika. Trochę trudno oceniać mi pewne rzeczy, bo w życiu jeszcze z żadnego nie korzystałam, więc jest to dla mnie czarna magia, natomiast w związku z zapowiadaną premierą Oyo zainteresowałam się bliżej tematem.
Oyo odstraszył mnie póki co wątpliwą jakością w kontekście swojej ceny, Kindle odpada z racji DRM (nastawiam się głównie na polskie e-booki), natomiast Prestigio przypadło mi do gustu. Na forum była już informacja, że na targach obiecywali rozwiązać problem z DRM przy najbliższej aktualizacji, co jak dla mnie przemawia za zakupem..tym bardziej, że ten akurat model wybitnie mi się spodobał :)

I tu moje pytanie do znawców: wg oficjalnej specyfikacji tego modelu http://www.prestigio.com/products/eBook ... r-PER5062B rozumiem, że odczytuje DRM, na Amazonie też o tym wspominają...a Empik to pominął. To celowe działanie, żeby mi wmówić, że Oyo jest jednak praktyczniejszy, czy może być tak, że "polska" wersja faktycznie nie odczyta mi tych zabezpieczeń?


17 lis 2010 18:12:44
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Prestigio w Empiku
a w EURO mają już 3 modele Prestigio:
http://www.euro.com.pl/czytniki-ebookow.bhtml

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


17 lis 2010 18:52:50
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Prestigio w Empiku
sersa napisał(a):

To ten model :) miałem go w rękach na Targach, całkiem ładny, szybko śmiga, jest DRM, ma bajeranckie etui, zamykane od góry... tylko to jest Sipix :( więc ciemne tło, w każdym razie ciemniejsze od Vizplex-a...

Prestigio wystawia w sumie 5 modeli e-czytników, ale 2-3 z nich są niestety z LCD - trzeba uważać o który model chodzi.

Inny fajny model na Vizplex-ie, ale z ubogim oprogramowaniem - za to grający różne formaty dźwiękowe, również bezstratne - to opisany przeze mnie w innym dziale PER3162B...

Kolejny PER3052 to już niestety LCD i to 5 calowy.

Ale ten PER5062B za 750zł to nieźle - kolejny spadek ceny, z ok 1000 zł :zakrecony:

_________________
W Obrazek też ;)


17 lis 2010 19:47:30
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lis 2010 17:46:05
Posty: 45
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Prestigio Libretto PER5062B
Post Re: Prestigio w Empiku
Jeśli jest z DRM to biorę :D .
A czy dla kogoś kto nie ma żadnej skali porównawczej Sipix a Vizplex stanowi faktycznie dużą różnicę?


17 lis 2010 20:16:49
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Prestigio w Empiku
Ardad Lili napisał(a):
Jeśli jest z DRM to biorę :D .
A czy dla kogoś kto nie ma żadnej skali porównawczej Sipix a Vizplex stanowi faktycznie dużą różnicę?
Tylko trochę - zobacz zdjęcie (po lewej Sipix po prawej Vizplex):

Obrazek

Ma WiFi, dotykowy (palcami) ekran, działa szybciej (sporo) niż Oyo...
Ale ten DRM wymaga potwierdzenia - bo może empik zakupił z oprogramowaniem bez DRM... :? choć wszędzie (poza empik-iem) jest informacja, że ma "Adobe Mobile" z DRM.

_________________
W Obrazek też ;)


17 lis 2010 20:33:34
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 18 maja 2010 12:49:21
Posty: 15
eCzytnik: Kindle 3 Wi-Fi
Post Re: Prestigio w Empiku
No i jeszcze w bezkartek.pl. Model PER3162B za 659zł (bez Wi-Fi)
http://www.bezkartek.pl/br-v-br14/Czytnik_ksiazek.jsf

W sumie chyba nieźle

I 300 lektur :D


17 lis 2010 20:55:08
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lis 2010 17:46:05
Posty: 45
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Prestigio Libretto PER5062B
Post Re: Prestigio w Empiku
airs - dzięki serdeczne. W sumie nie mając drugiego egzemplarza pod ręką, nie będę chyba narzekać :).
Póki co złożyłam zamówienie - w końcu to do niczego nie zobowiązuje.

Inna sprawa, że ten DRM trochę mnie zastanawia - nie podejrzewam, żeby wycięli taki numer, raczej chyba ktoś na odwal się zrobił specyfikację na stronie. Nie wspominają chociażby o odczycie jakichkolwiek plików dźwiękowych (jest MP3), ale napisali o słuchawkach w zestawie :D. Tak swoją drogą na stronie Prestigio podają, że ten model ma 16 odcieni szarości...też ciekawe, bo Empik zmilczał.

krzysio1968 - z tego co widzę, to ten model nie ma na razie DRM, więc w moim akurat przypadku droższa opcja wydaje się jednak zdecydowanie lepsza :) Chociaż im bliżej się temu przyjrzeć, tym Oyo coraz słabiej wypada :).


17 lis 2010 21:14:09
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2010 22:36:51
Posty: 437
Post Re: Prestigio w Empiku
airs napisał(a):
Tylko trochę - zobacz zdjęcie (po lewej Sipix po prawej Vizplex)


Brrr... dla mnie osobiście to przepaść, bo Vizplex uważam za minimum nadające się do czytania. :) Ale ja lubię czytać w słabym świetle.

_________________

https://market.android.com/developer?pub=Magory - moje gry na Androida, wszystkie w HD, na tablety, działają też na komórkach
http://magory.net - programista freelancer,


17 lis 2010 22:25:07
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Prestigio w Empiku
@Ardad Lili Zależy Ci na empiku :?: Bo na Alledrogo są właśnie teraz BOOX-y całkiem nówki, 60S za 650 zł, a 60 za 750 zł na starcie - też obsługują DRM...
http://allegro.pl/listing.php/search?sg=1&string=onyx+boox+60

_________________
W Obrazek też ;)


17 lis 2010 22:27:24
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lis 2010 17:46:05
Posty: 45
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Prestigio Libretto PER5062B
Post Re: Prestigio w Empiku
Przyznam, że trochę mi teraz zamieszałeś, bo cenowo BOOX i Prestigio są zbliżone, oba mają to na czym mi zależy, ale niestety BOOX odrzuca mnie wizualnie (no co poradzić? :) ). Niestety wszystko sprowadza się u mnie do tego, że nigdy nie miałam w realu do czynienia z jakimkolwiek czytnikiem, więc odnośnie tego wyświetlacza ciężko mi ocenić co dla mnie byłoby jakimś minimum :::?. Jak widzę na zdjęciach oba czytniki, to fakt - BOOX prezentuje się lepiej, ale jak patrzę na zdjęcia samego Prestigio to też wydaje mi się, że jest ok.


17 lis 2010 23:13:10
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron