Teraz jest 29 mar 2024 12:25:16




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Czy Empik powieli błędy Kolpoltera? 
Autor Wiadomość
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Cz Empik powieli błędy Kolpoltera?
garnizon napisał(a):
Tak, to ta sprawa, nie doczytałem. Ale nadal nie wiemy, czy to wada systemu, czy dobra wola sprzedawcy.

Nie ma znaczenia. Ważne jest to, że płacisz tę cenę, którą widzisz w podsumowaniu, a nie żadną inną, zależną od dobrego humoru Amazona czy czegokolwiek innego.

garnizon napisał(a):
Nie mogę znaleźć niższej ceny Neoxa w Twoich zdjęciach, tylko w abonamencie jest niższa, ale to co innego. A inny użytkownik pisał o cenie czytnika od e-Dazona w wysokości 650zł, czyli więcej, niż OYO (o 1zł, ale to wystarczy). Oczywiście mogłem znowu nie doczytać.

Mnie na prezentacji mówiono, że bez abonamentu ma być za 600 zł. Ja się do nich przejdę jutro i to wyjaśnię ostatecznie.

garnizon napisał(a):
Nie wiem czemu ceny ebooków miałyby nie zależeć od Empiku, skoro tak, to czemu narzekamy na cenę OYO i uważamy ją za gafę...

Dlaczego - bo cenę ustalają wydawcy. To coś jak model agencyjny znany z Zachodu (w zasadzie to jest to). W przypadku książki drukowanej mamy natomiast model hurtowy, stąd niektórzy mogą zejść z marży i oferować taniej niż reszta stawki. Oyo natomiast, według informacji z innych stron, jest po 139€ w Thalii, 149€ u partnerów Thalii i po 166€ (649 zł) w Empiku. Dlatego narzekamy.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


06 lis 2010 1:50:50
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 13 paź 2010 12:12:54
Posty: 301
eCzytnik: Kindle
Post Re: Cz Empik powieli błędy Kolpoltera?
Ale to tak, jakby za ebooki Empik nie miał marży. I jakby nie miał siły przebicia u wydawców... Zwykle słyszę o biednych wydawcach, którzy muszą się dostosować do potężnego Empiku. Nie jestem przekonany, że Empik nie ma na to wpływu (nawet jeśli nie teraz, to na dłuższą metę).


06 lis 2010 1:53:54
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2010 21:23:09
Posty: 250
Lokalizacja: Olsztyn
eCzytnik: eClicto + Kindle
Post Re: Wywiad z eClicto - komentarze
Mori napisał(a):
PS. Co jest absolutnie pozytywnego w Oyo to jego kompaktowość. Aż się wierzyć nie chce, że to naprawdę jest 6", bo wygląda na 5". Moim zdaniem pozytywne.

Też mi się podoba ta minimalistyczna ramka wokół ekranu OYO. Oraz biały kolor jest fajny, ciekawe jak z brudzeniem się.


06 lis 2010 12:03:44
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Wywiad z eClicto - komentarze
nightelf napisał(a):
Mori napisał(a):
PS. Co jest absolutnie pozytywnego w Oyo to jego kompaktowość. Aż się wierzyć nie chce, że to naprawdę jest 6", bo wygląda na 5". Moim zdaniem pozytywne.

Też mi się podoba ta minimalistyczna ramka wokół ekranu OYO. Oraz biały kolor jest fajny, ciekawe jak z brudzeniem się.
Co do wielkości i minimalistycznej ramki, to to samo miałem z bardzo sympatycznym czytnikiem "Prestigo Libretto" - dwa razy się upewniałem czy rzeczywiście ma 6 cali - pytałem wystawców i przykladałem do innych 6 calowców ;)

A co do białej ramki, to jednak optycznie zwiększa w Oyo szarość ekranu - fajnie, ale powinni zrobić jednak ciemną ramkę, grafitową albo czarną, wtedy subiektywna jasność tła Sipix-a była by większa :)
Ten sam manewr w grafitowym Kindle niweluje minimalnie ciemniejsze tło Pearl-a w stosunku do Vizplex-a.

_________________
W Obrazek też ;)


06 lis 2010 15:44:54
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Wywiad z eClicto - komentarze
airs napisał(a):
A co do białej ramki, to jednak optycznie zwiększa w Oyo szarość ekranu - fajnie, ale powinni zrobić jednak ciemną ramkę, grafitową albo czarną, wtedy subiektywna jasność tła Sipix-a była by większa :)
Ten sam manewr w grafitowym Kindle niweluje minimalnie ciemniejsze tło Pearl-a w stosunku do Vizplex-a.

Mi pasuje biały czytnik. Pomimo że może uwydatniać szarość "białego" na ekranie, to jednak to, że tekst jest otoczony białym kolorem obudowy pozwala na nie powodujące dyskomfortu zrezygnowanie z marginesów na ekranie.

W przypadku ciemnej obudowy ma się po wycięciu marginesów wrażenie, że tekst jest wtłoczony w za małą przestrzeń. Jakoś klaustrofobicznie to wygląda :)

Mówię to punktu widzenia użytkownika białego hanlina i "navy" 505.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


06 lis 2010 16:48:13
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2010 22:36:51
Posty: 437
Post Re: Cz Empik powieli błędy Kolpoltera?
Najlepiej gdyby robili czytniki w szarym kolorze zbliżonym do koloru ekranu, ale jeszcze chyba nikt na to nie wpadł. Zresztą byłyby wtedy dość mało rzucające się w oczy.

_________________

https://market.android.com/developer?pub=Magory - moje gry na Androida, wszystkie w HD, na tablety, działają też na komórkach
http://magory.net - programista freelancer,


06 lis 2010 18:26:11
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2010 21:23:09
Posty: 250
Lokalizacja: Olsztyn
eCzytnik: eClicto + Kindle
Post Re: Cz Empik powieli błędy Kolpoltera?
Najlepiej to by robili jak COOL-ER kilka kolorów obudowy do wyboru.
Mogliby nawet jak Nokia, sprzedawać obudowy do samodzielnego zmontowania ;-)


06 lis 2010 21:53:31
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 15 sty 2010 0:26:35
Posty: 19
Post Re: Cz Empik powieli błędy Kolpoltera?
nightelf napisał(a):
Najlepiej to by robili jak COOL-ER kilka kolorów obudowy do wyboru.
Mogliby nawet jak Nokia, sprzedawać obudowy do samodzielnego zmontowania ;-)

Zważywszy na "sukces" Cool-ERa to ja nie wiem czy branie z niego przykładu ma sens :mrgreen:

_________________
Darek-


09 lis 2010 23:08:42
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron