Teraz jest 28 mar 2024 16:50:32




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
eBooki na telefonie komórkowym 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 11 mar 2009 12:15:05
Posty: 9
Post Re: eBooki na telefonie komórkowym
Od dawna czytam e-booki na telefonie. Na początku była to nokia 6030 z załadowanym read maniac a teraz nokia e66 z mobi rearderem. Czyta się fajnie i co warto zauważyć książki ma się zawsze przy sobie. Jedyną jak dla mnie wadą jest konieczność konwertowania plików do odpowiednich formatów. Swego czasu używałem odtwarzacza mp4 pentagram slim touch i on czytał pliki o formacie txt ale z drugiej strony były czasem krzaczki zamiast polskich znaków.


09 kwi 2009 9:45:06
Zobacz profil
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post Re: eBooki na telefonie komórkowym
Kurcze, mały problem z tym nowym TCBR v2.3.4 - kiedy próbuję zmienić font, lub wejść do menu w midlecie, program wyspuje sie (błąd aplikacji). Midlet stworzony za pomocą wcześniejszej wersji działa bez problemu. Mój obecny aparat to Nokia 3120 Classic - czy ktoś może sprawdzić, czy występuje u niego podobny problem?

EDIT: Już wiem, w czym problem - błąd aplikacji występuje tylko i wyłącznie, jesli użyjemy opcji stworzenia midletu z menu w języku polskim.

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


10 kwi 2009 11:48:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 maja 2008 21:56:02
Posty: 31
Post Re: eBooki na telefonie komórkowym
Ja zakupiłem tak jak już wcześniej zapowiadałem N73 ME :D. (Telefon super, jednak radze dołożyć i kupić n95 - jeśli komuś zależy żeby mieć dosłownie kombajn do wszystkiego a nie tylko telefon). Książki czyta się na nim zaj****cie tzn. zajefanie. Nie mam problemów z otwieraniem dowolnych plików, wrzucanych na telefon, dowolne modyfikowanie rozmiaru czcionki, czy tekst ma być poziomo czy pionowo, jest regulowanie szybkości przewijanego tekstu, poprostu wszystko co jest potrzebne do komfortowego czytania. Oczywiście używam MobiReadera. :mrgreen:


02 maja 2009 18:45:33
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 sie 2008 18:49:05
Posty: 22
Lokalizacja: Warszawa
Post Re: eBooki na telefonie komórkowym
Jakiś czas temu zakupiłem telefon Nokia 5800 (Symbian S60v5). Ebooki czyta się na nim znakomicie. Wyświetlacz 3" tak więc mały nie jest. Nie używam żadnego programu do konwertowania ebooków na jar/jad, korzystam z programu ZX Reader, który czyta pliki typu .txt, warunek 1: książeczka musi być zapisana w Unicodzie by program poprawnie wyświetlał polskie znaki. Podobnie jak w n95 orientacja może być pionowa lub pozioma - jak kto woli, osobiście polecam poziomą.

Choć telefon ma dotykowy ekran, stronę przewijać można zarówno dotykając fragmentu ekranu jak i przy pomocy przycisków głośności, także nie musimy ciągle stukać paluchem w ekran ;)
Z tego co zdążyłem się zorientować to koloru (domyślnie czarny) i wielkości czcionki nie można zmienić, ale tekst jest wystarczająco czytelny: litery są wystarczająco duże by nie trzeba było się w nie zbyt długo przyglądać, ale i na tyle małe, że na jednej "stronie" zmieści się sporo tekstu.
Mamy za to możliwość zmiany koloru tła, szybkości przewijania tekstu, rodzaju podświetlenia, pokazania/ukrycia paska procentowego postępu naszego czytania i jeszcze kilku opcji związanych z wyświetlaczem.
Oczywiście czytanie i słuchanie muzyki w tle jest jak najbardziej możliwe 8)

Cena telefonu porównywalna z n95, także jeśli ktoś nie ma nic przeciwko telefonom dotykowym i lubi czytać ebooki na dużym wyświetlaczu, to szczerze ten model polecam.

_________________
Obrazek
Obrazek
Choćbym kroczył doliną ciemną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną.


17 paź 2009 18:28:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lip 2009 23:43:22
Posty: 27
Post Re: eBooki na telefonie komórkowym
około tygodnia temu zostałem szczęsliwym posiadaczema samsunga avilli i w chwili obecnej jest to moje głowne urządzenie do czytania e-booków używam w tym celu MbookMakera i naprawde jestem zadowolony z efektów polecam :)


08 sty 2010 0:54:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2010 18:43:19
Posty: 1
Post Re: eBooki na telefonie komórkowym
Jestem tu nowa i nie wiem czy dobrze trafiłam, ale widzę, że znacie się na tym :)
Nie wiem jak zgrać e-booka na mój telefon (sagem my 411x)
Pomoże mi ktoś?


21 mar 2010 19:03:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 lip 2007 10:53:14
Posty: 60
Lokalizacja: mazowsze
Post Re: eBooki na telefonie komórkowym
Proszę o pomoc
Zmieniłem telefon z se801i na nokię x3, jak na tym czytać ebooki, jakiego programu użyć do ich tworzenia?
W Readmaniaku nie znalazłem tego modelu innego programu nie znam

_________________
Groźny, górny i złowrogi - skąd przybywasz? Jak cię zwą?
Czy z plutońskich brzegów nocy tu przybywasz? Jak cię zwą?"
"Nevermore!",


30 cze 2010 11:56:14
Zobacz profil
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post Re: eBooki na telefonie komórkowym
Twój telefon wyposażony jest w system S40, którego normalna wersja Mobicpocket Readera nie obsługuje. Pozostają dwie opcje:

1. Użycie programu TequilaCat Book Reader - więcej TUTAJ.

2. Użycie programu Mobipocket Reader 6.0 for java phones - Alpha (nietestowane przeze mnie) - dostępny jest TUTAJ i obsługuje Twój model telefonu. Do działania potrzebny, oczywiście, Mobipocket Desktop Reader.

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


30 cze 2010 13:26:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 paź 2010 22:50:35
Posty: 2
eCzytnik: telefon
Post Re: eBooki na telefonie komórkowym
Witam wszystkich. Widzę, że jest to pierwsze forum, na którym można uzyskać informacje zamiast porady: "zmień telefon".

Teraz do rzeczy. Mam telefon Samsung S7220 i chciałbym na nim czytać. Teoretycznie telefon odtwarza pdf-y, ale jest to szalenie nie wygodne - nie doś, że musiałbym przewijać w dół, to jeszcze każdą linijkę w prawo i na nowo do lewej. Nie mogę zmienić, by wyświetlał w orientacji poziomej.

Stąd moje pytanie - co mogę zrobić, jaki i jak wgrać program, by czytanie stało się wygodniejsze i bardziej zachęcające (sama fabyła, czy chęć nie starczy, jesli mam dostac nerwicy od ciągłem przewijania jw opisałem.

Pozdrawiam


19 paź 2010 22:56:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2010 22:36:51
Posty: 437
Post Re: eBooki na telefonie komórkowym
A odtwarza coś oprócz PDF? Może w Calibre skonwertuj PDF do chociażby TXT? Telefony zazwyczaj TXT czytają.

_________________

https://market.android.com/developer?pub=Magory - moje gry na Androida, wszystkie w HD, na tablety, działają też na komórkach
http://magory.net - programista freelancer,


20 paź 2010 8:22:09
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: eBooki na telefonie komórkowym
Albo przeczytać poradnik Muaddiba2 - zwłaszcza fragment zatytułowany V. CZYTANIE NA URZĄDZENIACH PRZENOŚNYCH CZ. 2 - TELEFONY KOMÓRKOWE (JAVA).

Albo zmienić telefon ;)

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


20 paź 2010 8:52:10
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 19 paź 2010 22:50:35
Posty: 2
eCzytnik: telefon
Post Re: eBooki na telefonie komórkowym
No własnie telefon teoretycznie mogę zmienić, tylko i tak za bardzo nie wiem na jaki, a nie będzie to nic bardzo drogiego. Przymierzam się się do jakiegoś taniego dotykowca w mixie 30 w play, lub mixie 25 ery. Tyle, że wolałbym na S7220, bo jestem z niego bardzo zadowolony


20 paź 2010 9:19:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 gru 2010 12:16:36
Posty: 34
eCzytnik: K3
Post Re: eBooki na telefonie komórkowym
Od jakiegoś czasu czytam na samsungu i7500 - w związku z czym mały i krótki przegląd aplikacji dla androida:

Kindle - najmniejsza ilość funkcji, ale moim zdaniem najlepsza funkcjonalność - integracja z amazon, jako dodatkowy czytnik, również obsługa formatu mobi. 5 rozmiarów czcionki, jeden krój, 3 układy kolorystyczne - czarno biały, biało czarny i sepia - czyli beżowe tło i szare literki. Możliwość tworzenia zakładek, podkreślania tekstu, dopisywania notatek - wszystko bardzo intuicyjne i dostępne w max 3 klikach. Integracja z dictionary.com - mogło by to działać szybciej, ale i tak nie jest źle - czas otrzymania definicji to jakieś 3 sekundy. Dla mnie to najlepsza aplikacja, głównie ze względu na prostotę i dopracowanie interface'u. Występuje w wersji na iPhone/Pad, blackberry, w przygotowaniu wm7

FBReader - kombajn obsługujący wszystko co możliwe z wyjątkiem słownika dużo większa konfigurowalność niż w przypadku Kindle, jeśli komuś nie wystarcza Kindle to polecam. Występuje w odmianach na inne telefony.

WordPlayer - stawiam aplikację na równi z FBReader, wygląda trochę przyjaźniej. Ma interface do słownika, ale zrobiony strasznie głupio - otwiera się okno dialogowe i trzeba tam przepisać słowo z tekstu.

Aldiko - wypada wspomnieć - niektórzy sobie chwalą, mnie ta aplikacja odrzuca swoją małą intuicyjnością - odinstalowałem po kilku minutach, ciężko mi coś więcej powiedzieć na jej temat.

Samo czytanie - mam ekran 3,2" i nie jest to jakiś wielki luksus, ale jest dużo lepiej niż się spodziewałem. Przeczytałem głównie z użyciem Kindle i FBReader około 10 książek. Wydaje mi się, że czytam w tempie podobnym do normalnego.


22 gru 2010 15:01:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 lis 2010 11:56:50
Posty: 5
eCzytnik: Kindle
Post Re: eBooki na telefonie komórkowym
Pytanie: czy w Mobipocket na telefon (Symbian konkretnie) jest opcja wprowadzenia konta do czytania książek zabezpieczonych drm? Tzn. chciałbym na mojej Nokii czytać ebooki ze strony bezkartek.pl ale opisy na tamtej stronie niewiele mi pomogły, tzn. nie znalazłem w telefonie opcji podania konta.

http://www.bezkartek.pl/komputer.jsf


26 kwi 2011 18:20:05
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: eBooki na telefonie komórkowym
@asymon, dla mobipocket reader chyba działa coś takiego, że jeśli masz Mobipocket na komputerze, to możesz dodać tam "reading devices", np. podłączony telefon - i zainstalowany tam Mobi reader będzie miał ten sam PID co ten z komputera. Pozwoli to na otwieranie zabezpieczonych plików.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


26 kwi 2011 20:03:26
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: