Teraz jest 20 kwi 2024 2:22:16




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Empik 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 15 paź 2010 8:07:46
Posty: 1
eCzytnik: brak
Post Empik
Witam,
Mam male pytanie odnosnie nowej inicjatywy firmy Empik dotyczacej sprzedazy ksiazek w wersji elektronicznej. W zwiazku z tym iz nosze sie z zamiarem zakupienia w najblizszym czasie czytnika firmy Amazon mam pytanie.
Czy ksiazki zakupione za posrednictwem firmy empik bedzie mozna otworzyc na czytniku Amazonu (z lub bez konwersji za pomocja programu Calibre)?
Nigdzie nie udalo mi sie odnalezc komentarza odnosnie wspolpracy tego urzadzenia z Adobe DRM. Nie ukrywam ze wejscie na rynek firmy Empik przyspiesza moja decyzje o zakupie eCzytnika.
Z gory dziekuje za odpowiedz :-)

Piotr


15 paź 2010 8:13:12
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Empik
Empik sprzedaje ksiazki w formatach epub i pdf oba z zabezpieczeniem drm od adobe. Kindle nie obsluguje epuba. Co prawda czyta pdfy ale nie te z zabezpieczeniem od adobe. Najpierw bedziesz musial zdjac zabezpieczenie a potem przeroboc w calibre epuba na azw lub mobi. Wiecej info o empiku jest w odpoeiednim dziale na forum.


15 paź 2010 8:47:11
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post Re: Empik
Witam,

Kindle nie "toleruje" Adobe DRM i nie obsługuje formatu ePUB. Empik będzie wydawał ebooki w ePUB i PDF z DRM Adobe.
By konwertować jakiekolwiek treści w Calibre, muszą one zostać najpierw pozbawione zabezpieczenia DRM.
Usuwanie DRM jest uznawane przez firmy wydawnicze za działanie niezgodne z prawem.
Jednym słowem, na Kindle nie będziesz mógł w pełni legalnie czytać plików zakupionych w Empiku.
Ale to już było opisywane dziesiątki razy na tym forum. Ja wiem, że lenistwo gwarancją dobrego samopoczucia, ale bez przesady.

Na drugi raz nie dziękuj z góry, tylko poczytaj forum, a jak Ci się nie chce czy nie masz czasu, to użyj opcji szukaj!!!!

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


15 paź 2010 8:57:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2010 22:36:51
Posty: 437
Post Re: Empik
chesuli napisał(a):
Usuwanie DRM jest uznawane przez firmy wydawnicze za działanie niezgodne z prawem.


Uznawać sobie mogą, ale zgodne z prawem w Polsce jest, więc nie pisz, że "nie będzie mógł legalnie".

_________________

https://market.android.com/developer?pub=Magory - moje gry na Androida, wszystkie w HD, na tablety, działają też na komórkach
http://magory.net - programista freelancer,


15 paź 2010 16:18:16
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 01 paź 2010 12:51:23
Posty: 96
eCzytnik: kindle 3
Post Re: Empik
jak to jest z tymi plikami z empiku?
ściągnąłem próbkę książki "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet" i bez problemu przekonwertowało mi się w calibre do mobi i wygląda jak trzeba. Czy próbki dla zmyłki są bez drm? Jak kupię pełną wersję to się niemiło zdziwię, czy o co chodzi?


15 paź 2010 23:06:09
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Empik
Priam napisał(a):
Czy próbki dla zmyłki są bez drm? Jak kupię pełną wersję to się niemiło zdziwię, czy o co chodzi?

Bardzo możliwe...

EDIT: tak, próbkowy epub nie ma zabezpieczeń.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


16 paź 2010 11:02:19
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 17 wrz 2010 18:34:40
Posty: 113
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Touch, Kindle 3, Android...
Post Re: Empik
Jak ktoś zna sposób na te drmy w pdf lub epub, to prosiłbym o podesłanie namiarów tutaj lub na pw. Mam pliczek z drm który czytałem na Story i chcę zobaczyć, czy da radę go na kindelka wgrać - szkoda mi tracić książkę przez zmianę czytnika...

_________________
Recenzja Pocketbook Pro 903, Recenzja Story HD, Recenzja Cover Story


16 paź 2010 11:43:52
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Empik
piotrrz napisał(a):
Jak ktoś zna sposób na te drmy w pdf lub epub, to prosiłbym o podesłanie namiarów tutaj lub na pw. Mam pliczek z drm który czytałem na Story i chcę zobaczyć, czy da radę go na kindelka wgrać - szkoda mi tracić książkę przez zmianę czytnika...

Eh, na naszej głównej stronie masz nawet linka:
http://www.eksiazki.org/2010/06/22/syst ... -przeglad/

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


16 paź 2010 11:47:59
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron