Teraz jest 28 mar 2024 21:01:26




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Onyx BOOX 6" - kompletna specyfikacja 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Onyx BOOX 6" - kompletna specyfikacja
Inne specyfikacje były, to jeszcze przydała by się BOOX-a 6-cio calowego - w końcu ten czytnik mam, to nie powinno być pomyłek ;)
Dodałem uzupełnienia dla nowych wersji serii X (to samo ze wzmocnioną obudową) i 61S (Pearl).

Moje 21 punktów opisu czytnika:

1. Rozmiary: 121 x 196 x 11 mm

2. Waga: 278 g (seria X60 298g; Seria X61S: 259g)

3. Wyświetlacz: 6 cali, e-ink Vizplex EPD, 8 odcieni szarości, 800x600 pixeli lub w nowszych e-ink Pearl 16 odcieni szarości; w modelach bez "S" panel dotykowy (WACOM) - pod ekranem e-ink.

4. Rozmiary wyświetlacza 122 x 91 mm

5. Hardware/CPU: 532MHz (serie 61/91: Marwell 800MHz)

6. Łączność bezprzewodowa: WiFi 802.11b/g (szyfrowanie: WEP, WPA-PSK,WPA2-PSK, również niepubliczny SSID) - serie bez "S"

7. Pamięć RAM: 128MB

8. Pamięć wewnętrzna: 640MB - ok 320MB dostępne dla użytkownika (serie 61/90/91: 2GB)

9. Rozszerzenia pamięci: karty SD/MMC 2GB (obsługa SDHC) do max. 32GB

10. Porty: mini USB 2.0 (obsługa OTG); port kart SD/MMC w standardzie SDIO; gniazdo słuchawkowe stereo (mini jack 3,5 mm)

11. Bateria/czas pracy: Li-Poli 1600 mAh pojemności / 8000 pageflip do 2 tygodni (seria 61S do 2 mies.)

12.Temperatura pracy/przechowywania: 0°C do 50°C / ???

13. Obsługiwane formaty: PDF (+funkcja reflow), DjVu, DOC/DOCX, XLS/XLSX, PPT/PPTX, TXT, HTML, PRC/MOBI (bez DRM), EPUB, CHM, PDB, RTF, FB2, ZIP (spakowane w ZIP formaty: TXT, RTF, FB2, HTML); Obsługa Adobe DRM (w PDF i EPUB)
graficzne: JPG, PNG, GIF, BMP, TIFF, CBZ, CBR
audio: MP3

14. Formaty wspierające Polskie litery: j.w. w standardach UTF-8; CP-1250 (ANSI); ISO-8859-2 + 10 innych standardów kodowań tekstów

15. Obsługa słowników: format StarDict (bezpłatny otwarty), dostępne darmowe słowniki (w tym polskie) jak również komercyjne

16. Wspierane języki (interface): 19 języków, m.in. Polski, Angielski, Chiński, Japoński, Niemiecki, Rosyjski, Hiszpański, Włoski, Grecki...

17. System operacyjny: Linux 2.6.26

18. Akcesoria:
- stylus/rysik (serie: 60/A60/X60 i M90 - bez "S")
- kabel USB
- ładowarka do USB
- karta pamięci SD 2GB (nie w X61S)
- Etui ochronne

19. Inne funkcje:
- przeglądarka zdjęć
- odtwarzanie muzyki/audiobooków (mp3)
- funkcja TTS - czytanie na głos - polski lektor IVONA z głosem EWA (w przyszłości głos angielski też dostępny)
- słowniki dostępne z tekstu (wszystkie serie) jak i z "menu głównego" (serie bez "S")
- funkcja wyszukiwania w tekście
- obsługa interaktywnych spisów treści
- obsługa zakładek i funkcja "Idź do strony"
- zegar
Tylko serie 60, A60, X60, M90, (bez "S") czyli z ekranem dotykowym:
- graficzna przeglądarka internetowa z obsługą szyfrowanych połączeń (też możliwe definiowanie serwerów proxy)
- dostęp on-line do księgarni Legimi (w przyszłości i innych)
- funkcja rozpoznawania znaków i pisma odręcznego
- Szkicownik (dowolne tło i eksport do pliku)
- Notatnik z wirtualną klawiaturą (funkcje copy/paste) edycja plików TXT

W plikach: DOC, RTF, TXT, PRC, PDB, FB2, CHM i HTM w ZIP:
- dowolny wybór czcionek, również własnych
- zmiana rozmiaru czcionek: 15 poziomów
- zmiana odstępu (interlinii) 13 ustawień
- możliwa ręczna zmiana strony kodowej (13 różnych)
W plikach PDF, DJVU, graficznych
- obsługa odręcznych adnotacji (szkiców)
- skalowalne powiększenia lub krokami od 75% do 400%
W plikach PDF, HTM, ePUB
- powiększanie czcionek od 25% do 400%
W plikach PDF, ePUB:
- adnotacje tekstowe fragmentów tekstu z własnymi nazwami

20. Gwarancja 1 rok (w Vobis-ie możliwe dokupienie przedłużonej gwarancji 1+2 lata)

21. Patche/hacki/dodatki:
- Aplikacja z dostępem do księgarni on-line "Legimi" (tylko wersje z WiFi i dotykiem)
- Czytnik RSS (RSS feeder) bezpośrednio poprzez WiFi bez użycia komputera, jako dodatkowa aplikacja
- ogólnie dostępne lub komercyjne czcionki (TTF i OTF)
- słowniki StarDict z różnych źródeł
- aplikacje i gry w java
- inne aplikacje typu kalkulator, kalendarz, terminal czy na platformę mono
- możliwość zakupu w promocji (Vobis) z dodatkowym pakietem 4 książek w cenie
[Edit:] - (w przyszłości integracja z usługą (klient) "SkyStorage" - taki polski Dropbox) ??

Obrazek

Obrazek

_________________
W Obrazek też ;)


Ostatnio edytowano 12 paź 2011 23:51:35 przez airs, łącznie edytowano 5 razy



06 paź 2010 21:53:56
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2010 22:36:51
Posty: 437
Post Re: Onyx BOOX 60 - kompletna specyfikacja
Warto wspomnieć o czytniku komiksów. Bardzo ułatwia ich czytanie w porównaniu z normalnym trybem w Booxie.

_________________

https://market.android.com/developer?pub=Magory - moje gry na Androida, wszystkie w HD, na tablety, działają też na komórkach
http://magory.net - programista freelancer,


08 paź 2010 10:12:55
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx BOOX 60 - kompletna specyfikacja
Zauważyłem, że właściwie wszystkie czytniki, które są dostępne na polskim rynku, a które obsługują polskie litery - wyświetlają je poprawnie tylko jeśli w pliku są kodowane w standardzie UTF-8.
Dlatego myślę, że warto zwrócić uwagę na to, że w oprogramowaniu Onyx BOOX występuje możliwość zmiany strony kodowej nie tylko na UTF-8 ale i 12 innych standardów (UTF-7, UTF-16, Big5, ISO-8859-x, CP-1251 i in.) - z "polskich" również CP-1250 (Windows ANSI) i czytnik dobrze wyświetla dokumenty z polskimi literami również w tym standardzie kodowania (często automatycznie) - co zaoszczędza użytkownikom czynności przekodowywania/konwertowania :)
Dopisuję więc tą uwagę do specyfikacji...

_________________
W Obrazek też ;)


11 lis 2010 13:17:51
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx BOOX 6" - kompletna specyfikacja
Do specyfikacji w pierwszym poście dołączyłem nowsze modele serii "X" i "61S" - ich różnice w stosunku do klasycznego 60/A60.

_________________
W Obrazek też ;)


08 sie 2011 12:55:32
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 29 sie 2011 15:38:43
Posty: 16
Post Re: Onyx BOOX 6" - kompletna specyfikacja
Witam
Czy dobrze rozumiem, ze Onyx czyta mobi (watermark)? Nie wiem czy to to samo co mobi bez DRM?
Np na Virtualo znalazłem kilka ksiazek mobi watermark , które mają ceny niższe niż wersja epub.

z góry dziekuję i pozdrawiam


03 sty 2012 14:30:13
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Onyx BOOX 6" - kompletna specyfikacja
bodomir napisał(a):
Czy dobrze rozumiem, ze Onyx czyta mobi (watermark)? Nie wiem czy to to samo co mobi bez DRM?

Tak. Watermark jest zabezpieczeniem przezroczystym dla urządzenia - jeśli więc wspiera ono dany format, to znak wodny nie będzie miał na nic wpływu.

Nie zmienia to faktu, że pliki z watermarkiem mogą (choć nie muszą) być zabezpieczane także DRMem - to niezależne technologie, realizujące swój cel w nieco odmienny sposób.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


03 sty 2012 14:41:22
Zobacz profil WWW
Post Re: Onyx BOOX 6" - kompletna specyfikacja
bodomir napisał(a):
Czy dobrze rozumiem, ze Onyx czyta mobi (watermark)? Nie wiem czy to to samo co mobi bez DRM?
Np na Virtualo znalazłem kilka ksiazek mobi watermark , które mają ceny niższe niż wersja epub.

Tak - oznaczenie "watermark" nie zakłóca normalnego czytania i jest zgodne z formatem standardowym, zarówno w formacie MOBI jak i ePUB - są one obsługiwane przez wszystkie modele czytników Onyx Boox.

Czyli w tym konkretnym przypadku to oznacza, że nie mają one DRM (jedyny wspóczesny DRM w plikach mobi stosuje Amazon, jest on ich wyłączną własnością).


03 sty 2012 14:41:58
Użytkownik

Dołączył(a): 29 sie 2011 15:38:43
Posty: 16
Post Re: Onyx BOOX 6" - kompletna specyfikacja
Dziękuję za odpowiedzi - tym bardziej przekonuję się do kupna Onyxa.

A przy okazji - czy ksiązki w mobi i epub (w sytuacji, kiedy ta sama pozycja wystepuję w obu formatach) różnią się czymś dla czytelnika? Czy któryś format jest bardziej komfortowy?


03 sty 2012 16:53:22
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Onyx BOOX 6" - kompletna specyfikacja
ePUB pozwala na więcej, ale najprawdopodobniej w wypadku polskich książek nie będzie specjalnej różnicy.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


03 sty 2012 16:59:17
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 29 sie 2011 15:38:43
Posty: 16
Post Re: Onyx BOOX 6" - kompletna specyfikacja
Witam

(nie wiem czy w dobrym dziale zadaje pytanie-ale nie chciałem zakładać osobnego wątku)

Zatem decyzja zapadła - kupuję Onyxa.
Jestem już prawie zdecydowany na A60 z Pearl.

Ostatnie pytanie jakie mnie nurtuje, a o czym pisał Airs w specyfikacji - to czas pracy czytnika.
Czy A60 pracuje "do 2 tygodni"?a może dłużej? czy x61 i i62 wypadają lepiej od A60?

dziękuję , pozdrawiam - następny wpis, mam nadzieję, już po zakupie:)


12 sty 2012 10:26:39
Zobacz profil
Post Re: Onyx BOOX 6" - kompletna specyfikacja
bodomir napisał(a):
Czy A60 pracuje "do 2 tygodni"?a może dłużej? czy x61 i i62 wypadają lepiej od A60?

To zależy od sposobu użytkowania (intensywności czytania, częstotliwości wygaszania, wyłączania, obecności karty SD...), wszystkie mają taką samą baterię.
Moim zdaniem, praktycznie najdłużej wytrzymuje X61S - nie ma WiFi ani dotyku.
Na następnym miejscu są i62 i A60 z podobnymi osiągami.
Najwięcej pracy ma bateria w M90 - sporo większy ekran do odświeżenia przy przewracaniu stron, więc krótszy czas pracy na pełnym naładowaniu baterii.
Piszę to z praktyki, a nie z jakichś "oficjalnych" informacji czy danych.

W przypadku i62 i A60 jest w specyfikacji podane ponad 8000 "pageflipów" ale to też jest trochę sztuczne, bo jak się puści automat (slideshow) zmieniający stronę co 4 sekundy, to można po czasie do rozładowania wyliczyć, że jest ich więcej niż podana wartość, jednak przy praktycznym czytaniu, w międzyczasie bateria rozładowuje się nieznacznie gdy czytnik jest uśpiony i jeśli mamy dłuższą przerwę w czytaniu, warto wyłączyć czytnik całkowicie, na przykład na noc.
Czas całkowitego włączenia systemu to około 25 sekund.


12 sty 2012 20:10:18
Użytkownik

Dołączył(a): 04 kwi 2012 7:34:58
Posty: 21
eCzytnik: Boox i62
Post Re: Onyx BOOX 6" - kompletna specyfikacja
Witam,

mam pytanie, czy ktoś wie ile czasu wytrzyma i62 przy słuchaniu muzyki w tle? Poświęcam ok 3 godziny dziennie na czytanie i z chęcią po kupnie czytnika umiliłbym sobie ten czas muzyką (zwłaszcza, że sporo czytam w komunikacji), więc ciekawi mnie jak często bym musiał podłączać się do ładowarki.

pozdrawiam
mbiela


04 kwi 2012 15:48:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 kwi 2012 16:51:38
Posty: 2
eCzytnik: Onyx A60
Post Re: Onyx BOOX 6" - kompletna specyfikacja
Witam wszystkich. Jestem nowy na forum i nowym właścicielem A60. I mam pytanie o specyfikację. Napisane bylo w niej, że pamięci flash jest 512 MB, a ja po wejściu w funkcję pokazująca firmware i dane o pamięci widzę 159. Czy jest to związane z tym, że mam wersję "z białego pudełka", czyli tą z numerami seryjnymi od 4111....
Czy w moim modelu jest ekran Pearl, czy wersja Vizpelx?


07 kwi 2012 17:08:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lis 2011 19:17:14
Posty: 48
eCzytnik: Onyx Boox A60
Post Re: Onyx BOOX 6" - kompletna specyfikacja
Jeśli masz białe pudełko i włącznik wifi z prawej strony u góry to ekran Pearl. A z pamięcią, jeśli się nie mylę, jest tak, że 512MB minus oprogramowanie. Ale to i tak dużo. A dokupienie karty to kilka złotych, wielka wygoda i po kłopocie.


08 kwi 2012 13:39:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 kwi 2012 16:51:38
Posty: 2
eCzytnik: Onyx A60
Post Re: Onyx BOOX 6" - kompletna specyfikacja
Dzięki za odp. Mam świadomośc cen kart; chciałem się upewnic co do specyfikacji, bo pudełko jest chyba "trochę uniwersalne".


09 kwi 2012 8:31:46
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron