Teraz jest 28 mar 2024 11:30:39




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Polskie znaki w brytyjskiej wersji Kindle 3 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 05 wrz 2010 11:56:17
Posty: 3
Post Polskie znaki w brytyjskiej wersji Kindle 3
Czy ktoś może kupił nowego Kindle z brytyjskiego sklepu Amazona? Chyba każdy ma teraz kogoś z rodziny lub znajomego w UK, więc wyszłoby to taniej, bez zabawy w cła, podatki, itp., no i wersja UK ma ładowarkę sieciową (do której można dokupić przejściówkę na polskie gniazdka za 1£). Interesuje mnie tylko jedna kwestia, czy brytyjska wersja Kindle obługuje polskie znaki, a konkretnie to chodzi mi o Unicode (UTF-8), bo takie kodowanie mam ustawione w komputerze.


05 wrz 2010 12:50:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 wrz 2010 10:55:56
Posty: 2
eCzytnik: Kindle DX 3
Post Re: Polskie znaki w brytyjskiej wersji Kindle 3
hej

mam Kindla DX 3 najnowsza wersje od jakis 3 tygodni i jestem zachwycony tym urzadzeniem.
Zamowione w USA dotarlo po 2 dniach do mnie, bezproblemowo.
Jesli chodzi o polskie znaki nie ma z nimi zadnego klopotu.
Ja uzywam albo pdfs albo robie sobie sam ebooki z dokumentow txt, doc, rtf za pomoca MobiPocketCreator - program jest gratisowy do sciagniecia, tworzy pliki .prc w pelni kompatybilne z formatem Kindla i nie ma zadnego problemu z wyswietlaniem polskich znakow w tak przygotowanej ksiazce.

Szczerze polecam to urzadzonko jest swietne.
Bateria w zasadzie sie nie zuzywa, obsluga intuicyjna, dla mnie wymarzone do czytania.
Podlaczam Kindla DX przez USB do laptopa i pokazuje sie jako dysk, nie ma najmniejszej potrzeby uzywac 3G.

Jesli macie jakies pytania, piszcze odpowiem.

pozd

Jaroslaw


07 wrz 2010 11:02:23
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Polskie znaki w brytyjskiej wersji Kindle 3
jaroslawkonopka napisał(a):
Jesli macie jakies pytania, piszcze odpowiem.

Tylko jedno - od kogo dostałeś Kindle DX 3? Bo Amazon sprzedaje albo DX (w wersji drugiej, czyli DX 2), albo Kindle (w wersji trzeciej czyli Kindle 3 lub K3). Kindle DX 3 w chwili obecnej nie istnieje. Jeśli zatem masz wersję 6" - zrezygnuj z pisania DX, bo DX to nie jest. Jeśli masz wersję 9" - to 2, a nie 3.

Przypominam również, że moduł 3G został pomyślany w trochę innym celu, niż tylko zastąpienie kabelka USB przy kontakcie z laptopem... Przy 3G nie musisz mieć nawet tego laptopa :P

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


07 wrz 2010 11:11:52
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 07 wrz 2010 10:55:56
Posty: 2
eCzytnik: Kindle DX 3
Post Re: Polskie znaki w brytyjskiej wersji Kindle 3
hej

hm, wyjasniam - mam Kindla DX (9.7'' ekran) i wedlug Amazona to wersja 3, najnowsza, sprzedawany tylko jako grafitowa i wedlug opisu z 50% lepszy kontrastem.
Kupiony jakies 3 tygodnie temu.
Modul 3G jest fajny ale poniewaz wiekszosc ebbokow mam na laptopie, a kindle ma 3.3GB pamieci wiec w zasadzie USB lacze wystarcza mi az nadto, a przewiduje Kindl atylko do czytania.
A do tego jest swietny pod kazdym wzgledem.

Pozd
jaroslaw


07 wrz 2010 11:56:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 wrz 2010 11:56:17
Posty: 3
Post Re: Polskie znaki w brytyjskiej wersji Kindle 3
Dzięki za odpowiedź, jednak to nie do końca to o co mi chodziło.
Zamierzam kupić Kindle 3 (nie DX) i chodziło mi o brytyjski Amazon (nie amerykański). Wiem, że wysyłane z USA ( wersja International) czytają polskie znaki kodowane Unicode, ale ze względów o których pisałem w pierwszym poście w grę wchodzi raczej zakup w UK. I tutaj taką mam obawę, że wersja przeznaczona na rynek brytyjski to nie International i nie ma tam kodowania polskich znaków, ale np. ISO-8859-1 (Western European).
Dlatago mam prośbę, jeżeli ktoś kupił nowego Kindle w UK, żeby napisał jak to jest z polskimi znakami.
Dzięki.


07 wrz 2010 23:02:07
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 16:31:49
Posty: 55
Lokalizacja: Bydgoszcz
eCzytnik: Kiindle 3
Post Re: Polskie znaki w brytyjskiej wersji Kindle 3
Skoro chcesz kupić Kindle na terenie UK to możesz go przecież sam przetestować i zwrócić jak Ci się nie będzie podobał. Stracisz tylko pieniądze za wysyłkę. Tu masz warunki zwrotu:
http://www.amazon.co.uk/gp/help/custome ... =200506470


08 wrz 2010 19:03:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 wrz 2010 0:05:32
Posty: 2
eCzytnik: Kindle3
Post Re: Polskie znaki w brytyjskiej wersji Kindle 3
mam kindle3 kupiony z amazon uk uzywam calibry do konwersji na .mobi , nie ma zadnych problemow z polskimi znakami przy konwersji z rtf natomiast po konwersji z pdf owszem


24 wrz 2010 0:13:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 wrz 2010 11:56:17
Posty: 3
Post Re: Polskie znaki w brytyjskiej wersji Kindle 3
dzięki albert, właśnie o taką odpowiedź mi chodziło.
Jeśli chodzi o konwersję z pdf, to wydaje mi się, że winne mogą być same pdf-y. Ja tak mam, że ok. jeden na dziesięć pdf-óẇ ma problemy z polskimi znakami przy konwersji i nie ma znaczenia wtedy gdzie takiego epub-a/mobi oglądasz, wszędzie jest tak samo.


24 wrz 2010 13:59:59
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron