Teraz jest 19 mar 2024 13:15:34




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
"Klasyka Virtualo" bez DRM - komentarze 
Autor Wiadomość
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2834
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: "Klasyka Virtualo" bez DRM - komentarze
Lol. A nawet Kell dał się na to nabrać.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


12 sie 2010 10:00:23
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 09 lip 2009 9:02:16
Posty: 36
eCzytnik: BeBook Plus
Post Re: "Klasyka Virtualo" bez DRM - komentarze
Kupiłem jedną pozycję z klasyki żeby na własne oczy przekonać się jak wygląda "legalna" książka ;P
Najlepsze jest to, że czcionka jest wbita w plik, dzięki czemu nie-całkiem-dorobiony BeBook czyta ePuba prześlicznie, z polskimi znakami, justuje do obu stron ekranu... w ogóle ta czcionka Iwona tak mi się spodobała, że zaczynam ją stosować w "swoich" plikach :) I trzy kolejne pozycje z klasyki kupione, teraz czekam na więcej Curwooda i Stevensona. Fajne uczucie, że wreszcie coś kupiłem a nie ściągnąłem ;)


18 sie 2010 16:59:21
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: "Klasyka Virtualo" bez DRM - komentarze
Gdyby ktoś jeszcze chciał się poznać z Iwoną, to można to zrobić tutaj.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


18 sie 2010 17:34:27
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2834
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: "Klasyka Virtualo" bez DRM - komentarze
Nie wiem jak można czytać książki z użyciem fontu bezszeryfowego...
Mnie by oczy rozbolały :P

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


18 sie 2010 17:41:14
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 16:01:25
Posty: 443
eCzytnik: Pocketbook 626
Post Re: "Klasyka Virtualo" bez DRM - komentarze
Osobiście liczę na to, że jak kupię sobie czytnik, to będę mógł sobie wgrać czcionki z windowsa i ewentualnie te w książce sobie zmienić. A co do samej klasyki, to w koszyku mam jak na razie prawie czterdzieści pozycji... ;)


19 sie 2010 17:56:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 maja 2009 13:34:01
Posty: 17
Post Re: "Klasyka Virtualo" bez DRM - komentarze
Kupiłem sobie podobnie jak Pablos książkę z klasyki, żeby zobaczyć jak wygląda oryginał. Wybrałem "opowieść o dwóch miastach" Dickensa. Okazało się, że oryginał w wykonaniu virtualo nie dorównuje większości piratom niestety. Formatowanie było rozjechane w prawie każdej stronie, i na każdej stronie można też było znaleźć literówkę. Wygląda ten ebook na marny skan nie przejrzany nawet. Do tego strony pod koniec zmieniały się na moim Cybooku jakieś 3-4 sekundy (to na szczęście mogłem sobie zmienić bo książka nie ma DRM). Zniechęciłem się ogólnie do virtualo.
Dla porównania kupiłem wczoraj książkę z Amazon. Było to możliwe dzięki artykułowi tutaj o systemach DRM i metodach ich ściągania (Dzięki). Wybrałem "Moominpapa at Sea" gdyż jestem fanem tych książek (muminków 8) ) i mam ochotę się podszkolić z angielskiego na przystępnych lekturach. Zdejmowanie DRM było kłopotliwe, ale się udało. Książka jest zrobiona świetnie. Wszędzie obrazki, super złożona, bez błędów i literówek (przynajmniej na tyle na ile znam angielski). Do tego kosztowała mnie 2.78$. Żałuję, że nie znam tego języka lepiej, bo czytałbym już tylko książki z Amazon. Na pewno zakupię resztę muminków, choć niektóre egzemplarze po przeliczeniu kosztują ponad 35PLN.


07 wrz 2010 10:13:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 cze 2010 12:08:10
Posty: 126
eCzytnik: Kindle Paperwhite 2, Onyx Boox M92
Post Re: "Klasyka Virtualo" bez DRM - komentarze
Dla mnie klasyka z Virtualo to skok na łatwą kasę i cwaniactwo w rodzaju sprzedawania PKiN przyjezdnym z prowincji. ;) No ale mogę użyć bookini.pl bez kombinowania z konwersjami. Zresztą książki stamtąd też miewają sporo literówek, może nawet te samiutkie. ;)

Z drugiej strony w książkach z Amazona też zdarzają się wpadki, np. w "Dune" teksty kursywą na początkach rozdziałów mają dużo literówek. Widać uznali, że proces OCR jest idealny, a tu akurat słabo sobie radził z inną czcionką.


07 wrz 2010 21:16:50
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron