Teraz jest 28 mar 2024 17:39:24




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 110 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
Własna okładka do Kindle 3 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 27 sie 2010 14:36:40
Posty: 25
eCzytnik: Kindle 3 Wi-Fi
Post Własna okładka do Kindle 3
Dziękuję za Wasze rady z poprzedniego tematu - zdecydowałem jednak zakupić Kindle'a. Nawet, jeżeli nie pomoże mi przeglądać samych podręczników, bardzo przyda się przy nauce angielskiego.

Zastanawiam się jednak nad okładką do niego - oficjalny Cover Amazona jest dość drogi (110 złotych bez przesyłki!) i w polskich realiach może wabić złodziei swym elitarnym wyglądem. Postanowiłem spróbować zrobić własną okładkę z - nota bene - książki w twardej oprawie. Kindle 3 ma wymiary o kilka cm mniejsze od przeciętnego formatu strony, więc zmieści się nawet w prymitywnie wyciętej "skrytce" wewnątrz sklejonych kartek.

O ile sam pomysł brzmi śmiesznie, wydaje mi się wart zastanowienia. Po dodaniu gumek przytrzymujących urządzenie na miejscu otrzymujemy sztywną i dość solidną okładkę, która przyciąga mniej uwagi w pociągu czy autobusie niż elitarny skórzany "notes" z Amazona.

Co o tym sądzicie? Czy macie lepsze pomysły?

I czy jest jakiś sposób, aby wykonać samodzielnie oficjalne "haczyki", które przytrzymują Kindle'a w okładkach Amazona? Gumki w rogach nie mogą być zbyt szerokie, by nie zasłaniały ekranu i klawiatury, przez co nie są zbyt skuteczne - a ciężej mi wymyślić lepszy sposób na przytrzymanie czytnika na swoim miejscu.

Swojego Kindle'a otrzymam dopiero pod koniec miesiąca - wtedy też opublikuję ewentualne zdjęcia wykonanej przeze mnie okładki, jeżeli będziecie nią zainteresowani.


04 wrz 2010 21:19:49
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Własna okładka do Kindle 3
Zachęcam do przejrzenia tego artykułu - tam masz parę pomysłów.

Natomiast co do uchwytu, to chyba nie ma jakichś "zamienników" - jak zobaczysz, są ludzie, którzy rozprują tę dość drogą okładkę tylko po to, by wyciągnąć te "haczyki" i zrobić własną :)

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


04 wrz 2010 22:10:45
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 27 sie 2010 14:36:40
Posty: 25
eCzytnik: Kindle 3 Wi-Fi
Post Re: Własna okładka do Kindle 3
Mori napisał(a):
Zachęcam do przejrzenia tego artykułu - tam masz parę pomysłów.

Dzięki za radę. Z tego, co widzę, większość ludzi po prostu wkłada Kindle'a w wycięty otwór - ja jednak chciałbym mieć pewność, że moje urządzenie nie wypadnie, jeżeli książka przypadkowo otworzy się podczas transportu. Jak można to zrobić - z pomocą gumek? Tasiemek? Obawiam się, że obramowanie Kindle'a numer 3 jest zbyt wąskie, aby takie rozwiązania wchodziły w grę.


04 wrz 2010 22:29:41
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Własna okładka do Kindle 3
A może samoprzylepna taśma-rzep?

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


05 wrz 2010 15:32:43
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 27 sie 2010 14:36:40
Posty: 25
eCzytnik: Kindle 3 Wi-Fi
Post Re: Własna okładka do Kindle 3
t3d napisał(a):
A może samoprzylepna taśma-rzep?

Dobry pomysł, ale niestety nie uratuje Kindle'a przed wypadnięciem z okładki przy upadku.

Zastanawiam się nad możliwością produkcji własnych zaczepień - kiedy tylko dostanę Kindle'a (pod koniec miesiąca), zmierzę je dokładnie i zobaczę, czy da się coś takiego zrobić.


06 wrz 2010 14:22:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 sie 2010 21:39:42
Posty: 37
eCzytnik: Kindle 3!
Post Re: Własna okładka do Kindle 3
podobno można jako rozwiązanie tymczasowe stosować kopertę bąbelkową a5. Zawsze jakieś zabezpieczenie...


06 wrz 2010 14:24:21
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 16:31:49
Posty: 55
Lokalizacja: Bydgoszcz
eCzytnik: Kiindle 3
Post Re: Własna okładka do Kindle 3
kored napisał(a):
podobno można jako rozwiązanie tymczasowe stosować kopertę bąbelkową a5. Zawsze jakieś zabezpieczenie...

Również tymczasowo używam kopertę bąbelkową do transportu i przechowywania, ale przydała by się też jakaś ochrona podczas czytania.

Aleksander napisał(a):
I czy jest jakiś sposób, aby wykonać samodzielnie oficjalne "haczyki", które przytrzymują Kindle'a w okładkach Amazona?

Myślałem żeby wyciąć te "haczyki" ("kindle hinges" w wyszukiwaniu obrazków na Google) z plastikowej karty (grubości karty płatniczej) i przymocować je do twardej okładki po zeszycie A5, ale problemem jest to, że górny haczyk musi być ruchomy żeby móc zamontować/wymontować Kindle.


06 wrz 2010 20:25:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 wrz 2010 14:58:16
Posty: 1
eCzytnik: Kindle
Post Re: Własna okładka do Kindle 3
Skórzany notes szczególnie elitarnie wygląda w kolorze różowym.


06 wrz 2010 20:36:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 sie 2010 14:36:40
Posty: 25
eCzytnik: Kindle 3 Wi-Fi
Post Re: Własna okładka do Kindle 3
Richard napisał(a):
Myślałem żeby wyciąć te "haczyki" ("kindle hinges" w wyszukiwaniu obrazków na Google) z plastikowej karty (grubości karty płatniczej) i przymocować je do twardej okładki po zeszycie A5, ale problemem jest to, że górny haczyk musi być ruchomy żeby móc zamontować/wymontować Kindle.

Tak naprawdę zrobienie ruchomego haczyka nie powinno być większym problemem z wykorzystaniem odrobiny kleju i sprężynki w plastikowej obudowie za 1 zł ze sklepu metalowego (nie wiem, jak się nazywają, ale mają takie). Poza tym można zrobić tylko "bolce" trzymające Kindla w miejscu i zabezpieczyć go z drugiej strony gumką lub właśnie wyciętą stroną...

A co do różu - stanowczo mi nie pasuje, choć rzeczywiście, czerń i brąz dobrze symulują notatniki.


06 wrz 2010 21:45:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 wrz 2010 17:29:12
Posty: 2
eCzytnik: K3
Post Re: Własna okładka do Kindle 3
Nie bardzo miałem ochotę bulić 35 dolców za oryginalne etui dla k3, stąd też chęć zrobienia własnego. Sytuacja była o tyle klarowna, że po domu walał się stary notatnik - gadżet z jakichś targów. Wystarczyło dorzucić cztery gumki o szerokości centymetra na rogach i kindle już nie ucieknie w trakcie transportu. Z lewej strony wyprułem przegrody na papiery z kieszonką na zamek błyskawiczny (IMO w tym momencie zbędne, w ostateczności nadal można wrzucić coś płaskiego za czytnik, poza tym wolałem, by suwak od zamka nie naciskał na ekran) i zastąpiłem je dwiema beleczkami osłaniającymi e-ink. Beleczki to podwójnie złożone paski z cienkiej gąbki podkładowej pod panele oraz czarny materiał z odzysku z lewej wyprutej strony z przegródkami, dodany tylko w celach estetycznych. Całkowity koszt <10zł, bo nie miałem na stanie tylko butaprenu i super glue. Może nieco przesunę dolne gumki, by jeszcze lepiej obejmowały spód czytnika. Poza tym wydaje mi się, iż dzięki suwakowi, k3 jest lepiej zabezpieczony przed wszelkiego rodzaju pyłami, w przeciwieństwie do oryginału, gdzie góra i spód są de facto odkryte ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

_________________
[YouTube myspace & I'll Google your Yahoo]


12 wrz 2010 13:39:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 sie 2010 14:36:40
Posty: 25
eCzytnik: Kindle 3 Wi-Fi
Post Re: Własna okładka do Kindle 3
Wielkie dzięki za wkład, apsik :)

Tylko jedno pytanie: gumki obejmujące Kindle'a przyszyłeś, czy przykleiłeś?


12 wrz 2010 15:58:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 wrz 2010 17:29:12
Posty: 2
eCzytnik: K3
Post Re: Własna okładka do Kindle 3
Dwa nacięcia, potem przewleczenie gumki, ucięcie i zszycie końcówek nitką, które przesunąłem pod spód.

_________________
[YouTube myspace & I'll Google your Yahoo]


12 wrz 2010 20:00:55
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 wrz 2010 23:00:08
Posty: 52
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle 3 Wi-Fi
Post Re: Własna okładka do Kindle 3
Witam wszystkich,

Jako świeżo upieczony posiadacz K3 też rozglądam się za okładką-samoróbką do K3, bo oryginalna niezbyt przypadła mi do gustu głównie z powodu tej gumki (o cenie nie wspomnę), a co ciekawsze alternatywy kosztują w granicach 99USD ;)
Zauważyłem że nasz rodzimy eClicto (118 x 188 x 8,5 mm) jest wymiarami bardzo zbliżony do K3 (122 x 191 x 8.5 mm), więc zacząłem się zastanawiać, czy nie dałoby się "wcisnąć" K3 w te paski, które zwykły trzymać eClicto (bo jak rozumiem w tej okładce czytnik wsuwa się od góry?) - różnica szerokości jakaś tam jest, ale K3 jest chyba bardziej obły niż eClicto i może udałoby się owe paski... "wyrobić"... a potem ewentualnie wykroić stosownie do klawiatury :)

Czy ktoś na forum ma może oba czytniki i okładkę i próbował wciskać K3 w okładkę od eClicto?

Pozdrawiam,
Krzysztof


12 wrz 2010 23:17:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 maja 2010 7:42:35
Posty: 75
eCzytnik: Kindle 3 (x2), HTC Hero
Post Re: Własna okładka do Kindle 3
Niestety okładka od eClicto jest za mała. Nawet próbując włożyć Kindle na siłę.


13 wrz 2010 5:03:59
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 wrz 2010 23:00:08
Posty: 52
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle 3 Wi-Fi
Post Re: Własna okładka do Kindle 3
ech... dzięki olszewsb. Pocieszającym jest fakt iż stopniowo zaczynają się pojawiać inne okładki,,,


13 wrz 2010 12:10:13
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 110 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron