Teraz jest 28 mar 2024 20:49:46




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
Ładowarki do Kindle 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Ładowarki do Kindle
Wersja international jest sprzedawana jedynie z kablem usb do ladowania po podlaczeniu do komputera. Jestem ciekaw, czy podlaczenie tego kabla do koncowki ladowarki iphone'a (ma ona rowniez wejscie usb) bedzie bezpieczne i pozwoli naladowac kindle z gniazdka. Jeden z uzytkownikow ladowarki do Kindle w swojej recenzji na amazon.com sugeruje ze taka operacja jest mozliwa w druga strone, tzn podlaczenie kabla usb ipodowo/iphone'owego do koncowki ladowarki kindle pozwala na naladowanie w ten sposob sprzetu apple z gniazdka.

Edit: Poszperalem troche w necie i wyglada na to, ze jednak sie nie da, przynajmniej tak bylo z Kindle 2. Wiekszosc niededykowanych ladowarek np. Od iphone'a, tom toma, czy tez firmy Belkin nie laduje kindle nawet jesli maja ten sam amperaz. Mam nadzieje, ze ten temat pomoze wszystkim, ktorzy mieli takie same pomysly jak ja.
W instrukcji jest napisane, ze ladowanie sieciowe trwa okolo 3 h, a przez usb okolo 6. Tymczasem u mnie pierwsze ladowanie przez usb nie trwalo dluzej niz 3 godziny. Strange


01 wrz 2010 6:50:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 maja 2010 7:42:35
Posty: 75
eCzytnik: Kindle 3 (x2), HTC Hero
Post Re: Ładowarki do Kindle
Ładowałeś od zera? Bo mój po wypakowaniu wskazywał poziom naładowania tak miej więcej ponad 75%.
Więc doładowanie do 100 % zajęło by raczej poniżej tych 6 godzin.


01 wrz 2010 7:33:45
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Ładowarki do Kindle
Podlaczylem od razu przed pierwszym odpaleniem. W trakcie ladowania i w trybie dysku zewnetrznego nie widac stopnia naladowania, wiec nie wiem ile procent baterii bylo, ale wiem ze swiatelko baterii bylo zolte a nie zielone


01 wrz 2010 8:15:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 maja 2010 7:42:35
Posty: 75
eCzytnik: Kindle 3 (x2), HTC Hero
Post Re: Ładowarki do Kindle
Ja od razu włączyłem czytnik :)
Dużo z niego na razie nie korzystałem (brak czasu) ale pokazywał jak napisałem ok 75%. Na razie więc nie ładuję oprócz okazyjnego podłączania czytnika w celu wgrania ebooków.


01 wrz 2010 8:36:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sie 2010 11:49:30
Posty: 12
Lokalizacja: śląsk
eCzytnik: iPod 8GB, Kindle 3 WIFI
Post Re: Ładowarki do Kindle
Dla tych co jeszcze zamawiają, europejska ładowarka była w promocji podczas zakupu Kindla za 5$ normalnie 19$.


01 wrz 2010 9:21:22
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Ładowarki do Kindle
Przegapilem to, szkoda. Na szczescie czytnika nie laduje sie codziennie i brak ladowatki nie powinien byc uciazliwy.


01 wrz 2010 9:56:58
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Ładowarki do Kindle
spadak napisał(a):
Dla tych co jeszcze zamawiają, europejska ładowarka była w promocji podczas zakupu Kindla za 5$ normalnie 19$.

Ale też, oprócz tych 5$ dochodziło sporo zielonych za wysyłkę kolejnego przedmiotu, więc koniec końców było drożej, niż gdyby kupować ładowarkę tu, w Polsce - a można dostać takie.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


01 wrz 2010 10:02:33
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 18 maja 2010 7:42:35
Posty: 75
eCzytnik: Kindle 3 (x2), HTC Hero
Post Re: Ładowarki do Kindle
mihu napisał(a):
Wersja international jest sprzedawana jedynie z kablem usb do ladowania po podlaczeniu do komputera. Jestem ciekaw, czy podlaczenie tego kabla do koncowki ladowarki iphone'a (ma ona rowniez wejscie usb) bedzie bezpieczne i pozwoli naladowac kindle z gniazdka. Strange


A na tym blogu autor prezentuje zdjęcia z rozpakowania Kindel 3 i potwierdza to w opisie, że z czytnikiem dostał wersję amerykańską ładowarki. Wiec z "grosze" można kupić wtedy przejściówkę.
Tylko pytanie czy zamówił wersję international? Swoją drogą wybór wysyłki do Polski możliwy był tylko dla takiej właśnie wersji.

Ja też mam tylko kabel (ale zamówiłem w promocji wersję europejską ładowarki).


01 wrz 2010 10:23:14
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Ładowarki do Kindle
@Mori: a gdzie? Allegro?


01 wrz 2010 10:23:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 maja 2010 7:42:35
Posty: 75
eCzytnik: Kindle 3 (x2), HTC Hero
Post Re: Ładowarki do Kindle
Prawie na pewno w amazon i również zapłacił podatek przy przesyłce tak jak ja.

http://biz.blox.pl/2010/08/Rozbieranie-Kindelki-Kindle-3-Unboxing.html


01 wrz 2010 10:38:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 maja 2010 15:52:33
Posty: 4
Post Re: Ładowarki do Kindle
W mojej paczce z K3 Wifi jest dołączony kabel usb oraz ładowarka sieciowa (fajna, miniaturowa) w wersji amerykańskie, choć jest też przystosowana do napięcia 240V. Wystarczy kupić przejściówkę do gniazdka za kilka zł.


01 wrz 2010 10:47:02
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Ładowarki do Kindle
Jeśli ktoś z Was ma w domu ładowarkę z wejściem USB to może mu się przydać specyfikacja elektryczna ładowarki do Kindle:
Ładowarka Kindle 3

AC Input 100-240 Volts, 0.15 Amps, 50/60 Hz
DC Output 4.9 Volts, 0.85 Amps

Przykładowo ładowarka do iPhone'a ma następujące parametry:

Input 110-240V
Output 5V/1A

Z tego co słyszałem:
– jeśli jest za duża wartość amperów to sprzęt może się nie ładować a wręcz rozładowywać.
– jeśli jest za mała wartość amperów sprzęt powinien się ładować ale może robić to wolniej niż na oryginalnej.

NIe jestem elektrykiem, więc jeśli ktoś ma bardziej fachową wiedzę, niech mnie poprawi.


01 wrz 2010 17:02:59
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 16:31:49
Posty: 55
Lokalizacja: Bydgoszcz
eCzytnik: Kiindle 3
Post Re: Ładowarki do Kindle
To co podłączasz do Kindla to nie ładowarka tylko zasilacz. Cały czas daje napięcie 5V, natomiast to zasilane urządzenie (Kindle) decyduje jakim prądem (Ampery) obciążyć zasilacz podczas ładowania wbudowanego akumulatora Kindla.

Ilość Amperów podana na zasilaczu oznacza maksymalną wartość jaką można go bezpiecznie obciążyć, dlatego ja nie będę podłączał mojego zasilacza Samsung do Kindla - zasilacz ma maksymalne obciążenie 0,7A a Kindle może pobierać do 0,85A.

Ponadto w kablu USB są przewody nie tylko od przesyłania prądu, ale też informacji, dzięki temu Kindle może wykryć z czego jest ładowany i nie zgodzić się na niektóre zasilacze (nie wiem czy tak jest w Kindlu, ale wiem że tak jest w niektórych urządzeniach Apple).


02 wrz 2010 23:17:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 sie 2010 21:39:42
Posty: 37
eCzytnik: Kindle 3!
Post Re: Ładowarki do Kindle
sie okazło że mam problem. Kindelek nie ładuje się z portu usb mojego kompa. U kumpla bez problemu. Nie mam zamiaru kupować ładowarki na amazonie za 40$. Znalazłem za ebayu oferte z chin za 99c+ 8$ przesyłka ---->
http://cgi.ebay.com/Amazon-Kindle-2-and ... 378wt_1137

Jak myślicie, może to być jakaś podróba??

A może ktoś ma na zbyciu niepotrzebną ładowarkę do kindla?? Chętnie odkupie, może byc z amerykańskim wtykiem...


14 wrz 2010 0:27:09
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Ładowarki do Kindle
Richard napisał(a):
Ilość Amperów podana na zasilaczu oznacza maksymalną wartość jaką można go bezpiecznie obciążyć, dlatego ja nie będę podłączał mojego zasilacza Samsung do Kindla - zasilacz ma maksymalne obciążenie 0,7A a Kindle może pobierać do 0,85A.

A to byłoby ciekawe. W sumie w Kindle jest microUSB - więc może olszewsb (pomaglujcie go o to ;) ) przetestowałby zasilacz od eClicto z K3? On na wyjściu daje 5V/1A. Gdyby system się sprawdził, to do nabycia za 35 zł od eClicto/Kolportera.

Chyba, że nie rozumiem różnic w zasilaczach i ładowarkach - też nie jestem elektrykiem :)

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


14 wrz 2010 0:37:50
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron