Teraz jest 20 kwi 2024 9:38:00




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
2 pytania odnosnie prs 505 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 09 sie 2010 23:51:14
Posty: 7
eCzytnik: prs-505
Post 2 pytania odnosnie prs 505
Witam chcialbym sie zapytac o dwie rzeczy :

1) czy czytnik obsluguje karty sdhc i microsdhc bo czytalem sprzeczne opinie i materialy na ten temat, mam wersje 1.2 w tym momencie a na stronie sony widzialem ze czyta te standardy od 1.1
Jaka karte maxymalna mozna wrzucic jesli dzialaja standardy hc przy jakiej czytnik chodzil by stosunkowo bez zmian w predkosci - zapchany.

2) wiekszosc ksiazek ktore posiadam sa w formacie pdf, jak najszybciej i najlepiej skonwertowac pliki ( i do jakiego formatu ) zeby wrzucic wlasne ustawienia , chcialbym tu od razu zapytac jaka potrzebna jest wielkosc czcionki i marginesy itp zeby ebook byl najlepiej przystosowany do prs 505 i wielkosc liter byla wymierzona pod widok bez powiekszania.

z gory dziekuje i pozdrawiam


11 sie 2010 21:21:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 8:02:09
Posty: 21
eCzytnik: Kindle2, DX, Nook
Post Re: 2 pytania odnosnie prs 505
ad1
w specyfikacji podali, że MemorySrick Duo i SDHC, obie do 32GB

ad2
nie pomogę, bo dla mnie robienie czegokolwiek z PDF to koszmar :-)


12 sie 2010 8:17:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 paź 2008 14:57:41
Posty: 42
Lokalizacja: Archipelag Magellana
eCzytnik: Sony PRS 505 (2x), nowy: k3g
Post Re: 2 pytania odnosnie prs 505
Ad 1
Mój PRS-505 z wersją porkupana: 20080806 spokojnie obsługuje SDHC 8 GB. Nie warto tylko używać PRS do pokazu slajdów na wakacjach (np 500 zdjęć po 5-6 MB) bo na przeliczenie do ekranu 400x800 straci się sporo baterii. Co do pdf: jeśli nie są to ogromne pliki, to lepiej używać pamięci wewnętrznej- masz tam chyba prawie 200 MB, więc na parę ksiąg wystarczy. Czytanie dokumentu z karty pamięci to większa strata energii- bateria szybciej pada.

Ad 2
Nie wiem: nie używam pdf na PRS, jak mnie przypili, to drukuję :D
Większość literatury popularnej na pdf jest (prędzej czy później) dostępna również w doc lub txt. I wtedy już wiesz, co robić ;)


12 sie 2010 17:10:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 sie 2010 23:51:14
Posty: 7
eCzytnik: prs-505
Post Re: 2 pytania odnosnie prs 505
Ad 2
Nie wiem: nie używam pdf na PRS, jak mnie przypili, to drukuję :D
Większość literatury popularnej na pdf jest (prędzej czy później) dostępna również w doc lub txt. I wtedy już wiesz, co robić


No wlasnie nie wiem :) skoro pdfy sa marne to jaki format jest najlepszy dla prs 505 ? I jaka metoda ( program ) najlepszy startujac od plikow doc/pdf --> ?


12 sie 2010 22:18:27
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: 2 pytania odnosnie prs 505
LRF/ePUB, zależnie od tego, jaką religię wyznajesz ;) Jak leci kolejność? PDF (jakiś soft transformujący, ewentualnie Ctrl + A, Ctrl + C, Ctrl + V) -> DOC (Zapisz jako... w Wordzie/Oo Writerze) -> RTF (calibre) -> LRF lub ePUB. Czyli generalnie chcesz mieć RTF, a z niego calibre wygeneruje Ci już taki plik docelowy, jaki trzeba.

W ogóle moim zdaniem każdy, kto ma czytnik, powinien się zaprzyjaźnić z calibre, bo to fantastyczny program jest :)

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


12 sie 2010 22:26:36
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron