Teraz jest 29 mar 2024 0:52:33




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Prośba o pomoc w sprawie zamówienia z Amazona Kindla DX2 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 31 sty 2010 11:28:47
Posty: 21
eCzytnik: Kindle 2, DX Graphite, jetBookColor
Post Prośba o pomoc w sprawie zamówienia z Amazona Kindla DX2
Mam nadzieję, że umieszczam to w dobrym dziale :)

Prosiłbym o pomoc kogoś kto zamawiał już do Polski Kindla bezpośrednio z Amazona. Sam osobiście nigdy nie kupowałem nic z Amazona i chciałbym zasięgnąć rady kogoś kto ma większe doświadczenie w tej materii. Nie jest to tani zakup, więc nie chciałbym czegoś źle zrobić.

Zamawiając coś z Amazona jest do wypełnienia kilka tabeli. Te pozycje wypełniłem następująco

Full Name: Moje imię i nazwisko

Address Line1: moja nazwa ulicy (street name)- czy w tej pozycji coś jeszcze poza tym?

Address Line2: nimerbloku i mieszkania (Building and apartment number) - czy w tej pozycji coś jeszcze poza tym?

City: Krakow

ZIP: mój kod

Phone Number: (tutaj mój numer komórkowy)

Mam jednak problem z pozycjami Country oraz State/Province/Region. Wiem, że może wydawać się to dziwne ale nie wiem czy wybrać kraj Polskę czy US ponieważ czytając Amazon FAQ znalazłem coś takiego: “Country field: Always select "United States" from the drop-down menu regardless of where the recipient is stationed.” Natomiast w pozycji State/Province/Region chciałem wpisać woj. Malopolskie (piszą, żeby nie używać polskich liter) ale w FAQ były podane oznaczenia dla Europy jakieś „AE”

Jak wygląda również sprawa płatności, płaci się tylko kartą kredytową, czy też przy odbiorze, albo za Kindla kartą a przy obiorze VAT?

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc w tej sprawie. Chciałem złożyć zamówienie jeszcze w ty tygodniu.
Prosiłbym o informację na priva (mogę podać nr gg lub telefon) lub tutaj w wątku, nie ukrywam,że zależy mi na czasie, bo niedługo wyjeżdżam na tydzień-półtora.

Pozdrawiam wszystkich.

_________________
http://sthenno.blogspot.com/ - Recenzje książek, gier planszowych, fabularnych i karcianych. Teksty z zakresu szeroko pojętej fantastyki.


09 sie 2010 18:10:09
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 16:01:25
Posty: 443
eCzytnik: Pocketbook 626
Post Re: Prośba o pomoc w sprawie zamówienia z Amazona Kindla
Co do adresu to w porządku, zasadniczo w sklepach dają więcej miejsca niż jest potrzeba. I możesz go skrócić ulica numer bloku/mieszkania, np: kozłowskiego 15/25. Wypełnianie drugiego pola nie jest obowiązkowe.
W odpowiednich wrzucisz miasto i kod pocztowy. Zasadniczo wpisz to tak, jakbyś wypełniał list u nas. To są wiadomości dla poczty/firmy kurierskiej , która będzie ci dostarczać przesyłkę u nas w kraju.

Numer telefoniczny jest w moim odczuciu dość opcjonalny - nigdy mi się nie zdarzyło, żeby dzwonili, zresztą robiliby to chyba w dość barbarzyńskich porach mając na uwadze różnicę czasu. Jeśli coś będzie nie tak, to prędzej dostaniesz email. Chociaż to teoria, nigdy mi się nie zdarzyło mieć z tym problemów.

Co do miejsca to w zupełności wystarczy jak dasz tylko Polskę - stany podaje się wyłącznie dla USA.
Nie pamiętam w tej chwili jak to wygląda, ja chyba zostawiłem to miejsce puste. Ewentualnie, jeśli koniecznie chcesz to daj N/A (not applicable - nie dotyczy).

Co do płatności to nie widziałem sklepu za granicą, który oferowałby płatność przy odbiorze. Wykluczone, nie ma takiej opcji. Musisz mieć kartę do płacenia w internecie. W adresie rachunku (billing adress) - który może, ale nie musi być taki jak przesyłki, - podajesz ten na który masz podpisaną umowę z bankiem. Potem wybierasz rodzaj, wpisujesz CVV (trzy cyfry z tyłu karty) i jeśli nic nie zepsułeś, to zrobiłeś już wszystko co trzeba.

Aha, amazon od razu pobiera równowartość naszego VAT'u, tak więc nie więcej oprócz tego co zapłacisz sklepowi, nie będziesz musiał płacić.


09 sie 2010 20:09:40
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Prośba o pomoc w sprawie zamówienia z Amazona Kindla
Tylko warto wybrać dobry produkt - nie "ogólny" DX2, a konkretnie ten międzynarodowy (czyli z menu w Amazonie trafiamy na "ogólny", gdzie klikamy na Click here to see important information specific to your country, wybieramy z listy Poland, a potem klikamy na To ship a Kindle DX to Poland, purchase from this separate page.).

Co do województwa: ja sugerowałbym zostawić to pole pustym (potem jest podgląd, jak ten adres będzie wyglądał, a tam nazwa województwa wygląda dziwnie i nie odpowiada niczemu. Dodatkowo, jeśli będą weryfikować ten adres z tym powiązanym z kartą, to tam przecież województwa nie ma podanego).

Po przejściu całego procesu, jeśli nie zdecydujemy się na przejściówkę do kabla (ponoć można takie dokupić u nas za grosze), cena będzie się kształtować tak:
Items: $379.00
Shipping & Handling: $20.98
----------------------------
Total Before Tax: $399.98
Estimated Tax:* $0.00
Import Fees Deposit $88.00
----------------------------
Order Total: $487.98

Przy czym Amazon zaznacza, że pobiera opłaty związane z cłem/VATem niejako "na zapas" - jeśli faktyczne opłaty celne będą mniejsze, różnica zostanie Ci po wszystkim zwrócona (aczkolwiek są one wynikiem działania (cena towaru + cena przesyłki)*1.22 -- czyli doliczeniem naszego VATu, więc nie powinny odbiegać znacząco od naliczonych opłat na granicy). Dzięki temu, że rezerwują kapitał na te opłaty celne, na pewno nie zapłacisz więcej niż to, co w polu Order Total.

W przypadku wyboru przejściówki europejskiej do wtyczki (w promocji z DX2 kosztuje ona 5$, ale zwiększa cenę przesyłki o 6$, czyli kosztuje 11$), finalna cena kształtuje się tak:
Items: $398.99
Shipping & Handling: $26.97
Promotion Applied: -$15.00
----------------------------
Total Before Tax: $410.96
Estimated Tax:* $0.00
Import Fees Deposit $90.41
----------------------------
Order Total: $501.37

Po dorzuceniu okładki za 55$ (+ przejściówka):
Items: $453.98
Shipping & Handling: $32.96
Promotion Applied: -$15.00
----------------------------
Total Before Tax: $471.94
Estimated Tax:* $0.00
Import Fees Deposit $106.24
----------------------------
Order Total: $578.18
(rozbicie tego na mniejsze zamówienia zwiększa cenę przesyłki o 30$, a kwotę zabezpieczenia opłat celnych o 7$)

EDIT:
Ach, a to zamieszanie z podawaniem USA jako kraju dotyczy żołnierzy armii amerykańskiej, którzy stacjonują poza terytorium swojego kraju -- zatem to chyba nie Twój przypadek, więc wybierz spokojnie Poland ;)

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


09 sie 2010 20:33:32
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 31 sty 2010 11:28:47
Posty: 21
eCzytnik: Kindle 2, DX Graphite, jetBookColor
Post Re: Prośba o pomoc w sprawie zamówienia z Amazona Kindla
Dziękuję za odpowiedź. Ostatecznie zamówiłem DX z przejściówką (w sumie nie wiem czemu :/, bo to faktycznie grosze w Polsce, ok 8zł sklepie). Zapłaciłem Order Total: $501.37. Pokrowiec będę miał zrobiony (zdolna lepsza połowa ;) ).
Muszę przyznać, że ten VAT mnie zabił...
Czy istnieje szansa, że nie zapłaci się VATu i zwrócą całość opłaty za podatek? (czytałem, że ponoć niektórym osobom nie pobierali żadnej dodatkowej opłaty).

Czytnik ma być od 12-16 sierpnia.
Po tym chętnie napiszę recenzję (w sumie i tak zajmuję się na na co dzień recenzjami sprzętu i gier:P)

_________________
http://sthenno.blogspot.com/ - Recenzje książek, gier planszowych, fabularnych i karcianych. Teksty z zakresu szeroko pojętej fantastyki.


09 sie 2010 20:38:23
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 31 sty 2010 11:28:47
Posty: 21
eCzytnik: Kindle 2, DX Graphite, jetBookColor
Post Re: Prośba o pomoc w sprawie zamówienia z Amazona Kindla
O cholera. Napisałem zły kod, czy jest jakaś możliwość zmiany tego? Pisze mi: These items are being prepared for shipment, and this portion of your order cannot be canceled or changed.

_________________
http://sthenno.blogspot.com/ - Recenzje książek, gier planszowych, fabularnych i karcianych. Teksty z zakresu szeroko pojętej fantastyki.


09 sie 2010 20:43:23
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 16:01:25
Posty: 443
eCzytnik: Pocketbook 626
Post Re: Prośba o pomoc w sprawie zamówienia z Amazona Kindla DX2
VAT masz już potrącony, więc urząd celny już ci nie naliczy. A co do zwrotu to nigdy o tym nie słyszałem...
Jeśli chodzi o kod, to już raczej jest po ptakach. Jedyne co mi przychodzi do głowy, to dzwoń do filmy kurierskiej, kiedy paczka już będzie w kraju.


09 sie 2010 20:50:30
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Prośba o pomoc w sprawie zamówienia z Amazona Kindla
komix napisał(a):
Ostatecznie zamówiłem DX z przejściówką (w sumie nie wiem czemu :/, bo to faktycznie grosze w Polsce, ok 8zł sklepie).

W takim wypadku, niestety, przepłaciłeś, bo jak pokazuje porównanie ceny z przejściówką i bez, sama przejściówka finalnie kosztuje 13.39$ (z VAT). Ale myśl pozytywnie - przynajmniej nie będziesz musiał iść do sklepu i szukać sobie takiej sam.


komix napisał(a):
Muszę przyznać, że ten VAT mnie zabił...
Czy istnieje szansa, że nie zapłaci się VATu i zwrócą całość opłaty za podatek? (czytałem, że ponoć niektórym osobom nie pobierali żadnej dodatkowej opłaty).

Wydaje mi się, że szansa jest niewielka. Zapłaciłeś 501.37$ i prawdopodobnie to jest ostateczna kwota, jaką poniosłeś i nic nie zostanie zwrócone (z drugiej strony - jeśli faktycznie coś zwrócą - będą dodatkowe powody do radości z niespodzianki).

Co do zmiany kodu pocztowego - dotyczy to adresu do wysyłki? Jeśli wejdziesz w swoje konto, następnie w View Open Orders - nie możesz dokonać zmiany? Jeśli nie, spróbuj napisać do Amazona, wyjaśniając sprawę i podając numer zamówienia. Chociaż w Polsce podanie złego kodu pocztowego może spokojnie zostać skorygowane przez listonoszy - tzn. zaniosą pod adres podany na przesyłce, nie przejmując się tym, że kod mógłby wskazywać na trochę inną część miasta (albo na inne miasto). Co więcej, w Polsce dochodzą i listy wysłane bez podanego kodu pocztowego, więc o ile nie było problemów z samą płatnością kartą, to powinni sobie poradzić z przesyłką.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


09 sie 2010 20:51:01
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 16:01:25
Posty: 443
eCzytnik: Pocketbook 626
Post Re: Prośba o pomoc w sprawie zamówienia z Amazona Kindla DX2
To jest status "zamówienie zrealizowane, gotowe do wysyłki", nie da się go zmienić.
Chociaż to również oznacza, że pobrali pieniądze.
Może dobrze będzie.


09 sie 2010 20:59:26
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Prośba o pomoc w sprawie zamówienia z Amazona Kindla DX2
No, to jeśli zostały pobrane pieniądze to martwiłbym się bardziej złą nazwą ulicy i numerem bloku/mieszkania niż kodem pocztowym - choć oczywiście lepiej byłoby, gdyby od razu został podany właściwy. Jeśli nie da się faktycznie nic zrobić to nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem - lepiej poczekać i zobaczyć, co się stanie (choć do Amazona w tej sprawie zawsze napisać można i zgłosić - to na pewno nie zaszkodzi niczemu).

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


09 sie 2010 21:03:56
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 31 sty 2010 11:28:47
Posty: 21
eCzytnik: Kindle 2, DX Graphite, jetBookColor
Post Re: Prośba o pomoc w sprawie zamówienia z Amazona Kindla DX2
Ehh mam nadzieje. W sumie prosta pomyłka, od niedawna mieszkam pod nowym adresem i podałem odruchowo kod zameldowania...
Jedyne co zalazłem na stronce, to możliwość całkowitego anulowania zamówienia " Return an item from this order"
W sumie mam nadzieje, że kurier pomyśli i zadzwoni jakby co. Mam pytanie do osób obeznanych z Amazonem, czy tam w statusie zamówienia wyświetla się firma kurierska albo strona na której można sprawdzić status przesyłki u kuriera? Jeśli tak to będę dzwonił do nich. Z drugiej strony skoro reszta adresu jest dobra to może się gość połapie.
Mała głupia pomyłka a tyle nerwów :)

_________________
http://sthenno.blogspot.com/ - Recenzje książek, gier planszowych, fabularnych i karcianych. Teksty z zakresu szeroko pojętej fantastyki.


09 sie 2010 21:06:24
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 18 maja 2010 7:42:35
Posty: 75
eCzytnik: Kindle 3 (x2), HTC Hero
Post Re: Prośba o pomoc w sprawie zamówienia z Amazona Kindla DX2
wysyłają DHL i podają numer przesyłki który można sledzi przy zamówieniu oraz na stronie DHL. kurier dzwoni wg własnego uznania. dzwoniąc do DHL można podać inny adres dostawy jak paczka jest już w Polsce.


09 sie 2010 22:23:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 31 sty 2010 11:28:47
Posty: 21
eCzytnik: Kindle 2, DX Graphite, jetBookColor
Post Re: Prośba o pomoc w sprawie zamówienia z Amazona Kindla DX2
Coś podobnego. Napisałem do pomocy Amazona i zmienili mi kod w adresie:P (Do tej pory jedyna odpowiedź jaką od nich kiedykolwiek otrzymywałem to: proszę zadzwonić na naszą linie:D).

_________________
http://sthenno.blogspot.com/ - Recenzje książek, gier planszowych, fabularnych i karcianych. Teksty z zakresu szeroko pojętej fantastyki.


10 sie 2010 6:29:42
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 18 maja 2010 20:38:09
Posty: 7
eCzytnik: eClicto
Post Re: Prośba o pomoc w sprawie zamówienia z Amazona Kindla DX2
O, komix, Stany to nie Polska i tam naprawdę warto pisać do firm!

Na przykład jak nakrzyczałem mejlowo Amazonowi, że sprzedają mi coś, czego nie ma w magazynie i czekam miesiąc, aż to znajdą, dali mi 10 dolców na zakupy u nich.

Innym razem napisałem do amerykańskiego Della, że mi polski oficjalny serwis nie chce naprawić za darmo czegoś, co w Stanach jest uznawane za wadę "wrodzoną" tego modelu - i po dwóch dniach wiadomość z polskiego serwisu, że to pomyłka jakaś i oczywiście zaraz przyślą pana, który za darmo zmieni mi płytę główną.

To jest zupełnie inna tradycja handlu, tam trzęsą się o zadowolenie klientów. U nas - wiadomo - złe lata nauczyły nas siedzieć cicho, bo jeszcze nic nam nie będą chcieli sprzedać... ;-)


10 sie 2010 19:23:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 31 sty 2010 11:28:47
Posty: 21
eCzytnik: Kindle 2, DX Graphite, jetBookColor
Post Re: Prośba o pomoc w sprawie zamówienia z Amazona Kindla DX2
Zdziwiłem się bo na poprzednie 2 pytania dostałem odpowiedź w stylu "proszę dzwonić na nr tel..." i tyle:P
Jak dojdzie i pobawię się z nim z książkami pdf/txt oraz komiksami (wypróbuje kilka wariantów formatów), to napiszę jakąś zgrabną recenzję.
Teraz muszę posiedzieć trochę w "literaturze" na temat softu kindla i co do tej pory zrobili z nim ciekawego, oficjalnie i nie.

_________________
http://sthenno.blogspot.com/ - Recenzje książek, gier planszowych, fabularnych i karcianych. Teksty z zakresu szeroko pojętej fantastyki.


10 sie 2010 20:09:46
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 31 sty 2010 11:28:47
Posty: 21
eCzytnik: Kindle 2, DX Graphite, jetBookColor
Post Re: Prośba o pomoc w sprawie zamówienia z Amazona Kindla DX2
No proszę. Okazuje się, że mój Kindle DX będzie już jutro. O 3 dni wcześniej niż podawano planowo. W związku z tym mam pytanie. Jakie oprogramowanie jest przydatne dla posiadaczy Kindla? Nie znam się jak na razie i chciałbym wiedzieć jakie są najważniejsze i do czego służą. Nie wiedziałem czy zakładać specjalnie nowy wątek :)

_________________
http://sthenno.blogspot.com/ - Recenzje książek, gier planszowych, fabularnych i karcianych. Teksty z zakresu szeroko pojętej fantastyki.


12 sie 2010 12:41:39
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: