Teraz jest 28 mar 2024 12:15:51




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
VEDIA eReader K1 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 sty 2010 2:52:23
Posty: 28
Lokalizacja: Warszawa
Post VEDIA eReader K1
Jako, że nie mogę wgrywać plików (lub nie widzę, gdzie się to robi) zrobię tutaj małe linkowanie całości dostępnych obecnie materiałów.

Jest to zebranie w jednym miejscu tego co już jest wiadomo. Cena i czas pracy mam nadzieje, że przyjemnie zaskoczy.

Mamy generalnie nadzieję, że obecność serii K na rynku będzie czymś in plus :) Ale co tu jakieś historyki pisać, do konkretów!

VEDIA K1 nie jest to jeszcze nasza własna konstrukcja jest to produkt OEM pewnego Chińskiego centrum R&D. W Chinach wyłączność na ten produkt ma firma Teclast.


Opis czytnika VEDIA eReader K1 napisał(a):

VEDIA eRedaer K1 jest odpowiedzią na dynamiczne rozwijający się rynek książek elektronicznych. Coraz częściej tradycyjne, drukowane książki zastępowane są ich odpowiednikami w formie tak zwanych eBooków. Dzięki naszemu czytnikowi możesz mieć przy sobie 20 albo i więcej książek a będą one zajmować zawsze tak samo mało miejsca i ważyć tak samo niewiele – bo zaledwie 152 gramów.

Czytelny wyświetlacz w technologii e-papieru (e-ink) pobiera bardzo mało energii dzięki czemu można na nim przeczytać nawet kilka książek na jednym ładowaniu. Materiały na zajęcia? Dokumenty na spotkanie? Lektury do szkoły? Wszystko to możesz mieć przy sobie.

Czytając ulubioną książkę, może się także relaksować przy muzyce. Wszystko dzięki temu, że eRedaer obsługuje także pliki MP3, WMA Ogg czy FLAC. W prosty sposób poradzi sobie także z prezentacją zdjęć i schematów dzięki zastosowaniu 4 odcieni szarości.

Technologia G-sensora pozwala dowolnie obracać czytnikiem, a czytany tekst dostosuje się do aktualnego położenia wyświetlacza. Dzięki czytnikowi kart SDHC można przechowywać bardzo wiele książek jednocześnie – 2GB pamięci stałej, oraz aż 32GB na karcie.

Koniec z martwieniem się komu pożyczyło się daną książkę. Twoje ulubione tytuły będą zawsze w jednym miejscu!


Skrócona specyfikacja VEDIA eReader K1 napisał(a):

  • E-ink: 6” (PVI)
  • Rozdzielczość: 800x600
  • Ilość kolorów: 4 odcienie szarości
  • DOC: Tak (z polskimi znakami)
  • PDF: Tak
  • TXT: Tak
  • ePub: Tak
  • HTML: Tak
  • FB2: Tak
  • Ilość kanałów: Stereo (L+R)
  • Pasmo przenoszenia: 20Hz ~ 20KHz
  • Moc wyjściowa: 40mW (20mW + 20mW dla 16Ohm)
  • S/N ratio: >92 dB
  • Typy plików: MP3, WMA, WAV, FLAC, APE, Ogg Vorbis
  • ID3 Tagi: Tak
  • Wspomaganie: MS PlayFX
  • Equalizery: 6 pre definiowanych
  • Typy plików: JPEG, BMP, GIF
  • Flash: 2GB
  • Czytnik kart: SDHC (do 32GB)
  • Wymiary: 160 x 116 x 10 mm (Wysokość x Szerokość x Grubość)
  • Waga: 152 gramy
  • Głośnik: Tak
  • Akcelerometr (G-Sensor): Tak
  • USB: USB 2.0 High Speed
  • Wyjście słuchawkowe: 3,5 mm


Zestaw VEDIA eReader K1 napisał(a):
  • Czytnik
  • Kabel USB
  • Ładowarka USB
  • Usztywniane etui
  • Ściereczka
  • Instrukcja (w czytniku)


Materiały zewnętrzna o VEDIA eReader K1 napisał(a):






ps. Jeśli zasady forum nie pozwalają firmom samodzielnie publikować materiałów proszę o usunięcie posta i przepraszam za problem!

pps. Starym zwyczajem for i serwisów na których się udzielamy na pewno i dla użytkowników forum.eKsiazki będzie sesja testów VEDIA eReader K1 :)

_________________
mess with the best, die like the rest


07 kwi 2010 19:26:08
Zobacz profil WWW
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: VEDIA eReader K1
ksy - odpiszesz mi na maila z pytaniami dodatkowymi...?

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


08 kwi 2010 18:03:44
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 sty 2010 2:52:23
Posty: 28
Lokalizacja: Warszawa
Post Re: VEDIA eReader K1
@Kell - Odpiszę lub podeśle do osoby, która to zrobi :)

_________________
mess with the best, die like the rest


19 kwi 2010 21:20:06
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 03 cze 2010 23:31:31
Posty: 1
Post Re: VEDIA eReader K1
Witam,
Czy ktoś już miał styczność z tym czytnikiem? Jak wypada na tle konkurencji? Planuje sobie kupić sztukę, ale najpierw wolał bym dowiedzieć się czegoś poza specyfikacją...


04 cze 2010 0:04:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 cze 2010 7:50:36
Posty: 3
eCzytnik: Vedia k1
Post Re: VEDIA eReader K1
Wczoraj zamówiłem czytnik Vedia K1 i już nie mogę się doczekać :D jak go przetestuję to podzielę się z Wami wrażeniami. Niestety będzie to mój pierwszy czytnik, więc nie będę miał porównania, ale lepszy taki stronniczy opis niż żaden :-)

_________________
"Pain is temporary. Quitting lasts forever."


10 cze 2010 7:53:01
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: VEDIA eReader K1
Pewnie, Biały Wilku, z chęcią poznanym Twoją opinię! I nie przejmuj się - większość z nas ma tylko jeden eCzytnik - to wciąż dość droga zabawa, więc nie mamy całej szafy sprzętu!

Zamawiałeś w Merlinie czy gdzie?

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


10 cze 2010 7:56:38
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 10 cze 2010 7:50:36
Posty: 3
eCzytnik: Vedia k1
Post Re: VEDIA eReader K1
Zamawiałem w 3kropki, jak dobrze pójdzie to jutro powinienem go mieć.

_________________
"Pain is temporary. Quitting lasts forever."


10 cze 2010 8:01:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lut 2008 11:13:07
Posty: 33
Post Re: VEDIA eReader K1
Witam
Mam ten czytnik od 2 godzin, więc na szybko mogę podzielić się kilkoma uwagami. Kupiłem go w Vobisie. Uznałem, że to najbardziej optymalne rozwiązanie. Cena jak u dystrybutora, można odebrać we wskazanym sklepie, a Vobis ma dużą sieć. Ja skorzystałem z tego, że w Złotych Tarasach był egzemplarz na miejscu. Obejrzałem i zabrałem do domu ;) Wyposażenie zgodnie z zapowiedziami. Z początku trochę mnie przerażało etui. Ładne i solidne, ale z dużym wycięciem od dołu(trzyma ok 1,5 cm z lewej i 1 cm z prawej). Miałem wrażenie, że czytnik wypadnie. Można by to poprawić, z prawej jest sporo miejsca do przycisku zasilania. Instrukcja - wersja elektroniczna, rozbawił mnie akapit:
przed uruchomieniem czytnika zapoznać się z instrukcją :). Na szczęście obsługa jest na tyle intuicyjna, że każdy powinien sobie poradzić. Mimo kilku błędów spełnia swoje zadanie.
Obsługiwane formaty:
Pdf - przetestowany na instrukcji. Nie działają opcje zakładek , przejścia do strony. Powiększenie powiększa :) całą stronę, pojawiają się strzałki informujące o możliwości przewinięcia w danym kierunku. Jest pięć zdefiniowanych
stopni powiększenia. Tekst jest czytelny i wyraźny nawet na najmniejszym. Grafika też wygląda dobrze, szczególnie w powiększeniu.
Epub - testowałem za pomocą Calibre (jako konwerter i manager). Program wykrył urządzenie bez problemu. W zakładkach pojawiło się jako Czytnik. Transfer Epuba błyskawiczny, podgląd i zarządzanie zawartością czytnika bez problemu. Plik utworzony w Calibre na ustawieniach default. Po kilku sekundach czekania na wczytanie pierwsze rozczarowanie :). Nie ma okładki, może to kwestia ustawień konwersji, brak metadanych (tylko tytuł i autor). Można by poprawić obsługę metadanych w przyszłych wersjach softu. Najważniejszy jest jednak komfort czytania - a ten zaskoczył mnie wysoką jakością. Do tej pory czytałem na tablecie z ekranem LCD. Wrażenia są nieporównywalne. Nawet przy najmniejszej czcionce tekst jest ostry, wyraźny i nie męczy oczu. Odświeżanie ekranu przy ustawieniu na częściowe, trwa ok 1 s. Pozostałe artefakty (lekki biały powidok tekstu) nie przeszkadzają w czytaniu. Przy pełnym odświeżaniu mamy czysty ekran jednak trwa to ok 2 s. Polskie znaki - są:)
Za pomocą klawisza funkcyjnego można dodawać zakładki, przechodzić do wybranej strony. Sensor ruchu zmienia orientację tekstu przy zmianie położenia ekranu. Przewijanie stron za pomocą joisticka lub przyciskami z tyłu obudowy (wygodnie wchodzą pod palce, w etui jest wycięcie). Pozostałych formatów na razie nie sprawdzałem
Ogólne wrażenia z użytkowania pozytywne. Drobne błędy do naprawienia upgradem softu.
Największy minus - brak obsługi DRM. Skazuje nas to na własną produkcję. Jednak myślę, że jest to kwestia negocjacji między dystrybutorami. Wystarczy kolejny upgrade i będzie ideał;)?
Podsumowując - polecam. Za te pieniądze w tej chwili osobiście nie widzę lepszego sprzętu. Wracam do czytania, to znaczy testowania. Pozdrawiam


10 cze 2010 21:52:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lut 2008 11:13:07
Posty: 33
Post Re: VEDIA eReader K1
P.S. W zestawie dodatkowo są słuchawki (to poprawka do informacji ksyksy)


10 cze 2010 22:00:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2010 22:36:51
Posty: 437
Post Re: VEDIA eReader K1
galon3 napisał(a):
Za te pieniądze w tej chwili osobiście nie widzę lepszego sprzętu.


Bo nie ma żadnego. :mrgreen:

_________________

https://market.android.com/developer?pub=Magory - moje gry na Androida, wszystkie w HD, na tablety, działają też na komórkach
http://magory.net - programista freelancer,


11 cze 2010 8:51:13
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 mar 2010 10:29:15
Posty: 69
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle3, eClicto, Tungsten T|3
Post Re: VEDIA eReader K1
Mnie osobiście interesuje jakieś szczegółowe porównanie do eClicto. Mam nadzieję, że się takowe kiedyś gdzieś pojawi :)
A właśnie! Jak bateria w K1? Tutaj na pewno eClicto przegrywa :|

_________________
That is not dead which can eternal lie, yet with strange aeons even death may die.


11 cze 2010 10:13:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 sty 2010 21:46:39
Posty: 124
eCzytnik: Kindle Paperwhite 2
Post Re: VEDIA eReader K1
galon3 napisał(a):
Witam
Mam ten czytnik od 2 godzin Pozdrawiam

Czy Polskie znaki wyświetlają się prawidłowo w formacie Epub bez żadnych kombinacji?

_________________
Obecnie używam Astak 5" Easy Reader Pro
http://www.epub.republika.pl/epub.htm


15 lip 2010 19:57:21
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: