Teraz jest 28 mar 2024 10:23:49




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Polskie wojny PIKowe - komentarze 
Autor Wiadomość
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Polskie wojny PIKowe - komentarze
Zapraszamy do komentowania nowego wpisu na naszym blogu: Polskie wojny PIKowe.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


29 cze 2010 10:07:54
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2010 21:23:09
Posty: 250
Lokalizacja: Olsztyn
eCzytnik: eClicto + Kindle
Post Re: Polskie wojny PIKowe - komentarze
Widzę, że chcą nałożyć podatek od kopiowania w internecie na providerów, a więc także i na nas, użytkowników.
To jest trochę śmieszne, że kupując ksero, płyty CD (czyste) i tym podobne, w cenie mam jakiś podatek od kopiowania. Wiadomo, że część z użytkowników używa ich do kopiowania pirackich treści. Jednak duża grupa używa ich zgodnie z prawem i takie zwiększenie ceny jest po prostu nie fair.
Ale nie ma co się użalać, bo lobby i tak przepchnie takie zapisy, jeśli będą mieli poparcie :roll:

Swoją drogą, to te reklamy w telewizji o płaceniu abonamentu od odbiorników telewizyjnych przez firmy są żałosne.
ZAIKS zdaje się pobiera opłaty od posiadania radioodbiorników, w tym także oczywiście w samochodach służbowych.

Nie wiem jak Wy, ale ja chętnie kupuję książki elektroniczne w sklepie eclicto, ceny mają przeważnie dobre. Książki są wydane ok, nie ma jakiś błędów i tym podobnych. Jeśli jeszcze wybór byłby większy, byłoby super.
Piractwa i tak nie da się zlikwidować, choćby pozywali wszystkie serwisy hostujące pliki.
Pozwą chomika, to pozostanie 4shared, czy inny megaupload. Tylko lepsza dostępność oryginalnych ebooków moim zdaniem pomoże.


29 cze 2010 12:00:03
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Polskie wojny PIKowe - komentarze
Ciekawy jest też pomysł ustawy o książce. Stawiam, że po jej ewentualnym wprowadzeniu czytelnicy poczują się wydymani.

Jak dla mnie, to powinno się to towarzystwo rozpędzić, bo poza opiekowaniem się pieniędzmi z dotacji niczego nie jest w stanie zrobić.

nightelf napisał(a):
Swoją drogą, to te reklamy w telewizji o płaceniu abonamentu od odbiorników telewizyjnych przez firmy są żałosne.
ZAIKS zdaje się pobiera opłaty od posiadania radioodbiorników, w tym także oczywiście w samochodach służbowych.

To nie ZAIKS. To KRRiT: http://www.krrit.gov.pl/bip/Wiadomosci/ ... fault.aspx

Nie wiem jak w telewizji, bo nie oglądam, ale w radiu puszczają spoty ewidentnie wprowadzające ludzi w błąd. Rzekomo ktoś nie może "oglądać" i "słyszeć" telewizji i radia, bo jego firma nie zapłaciła abonamentu. Od zawsze wiedziałem, że państwo ma radio i telewizję, żeby robić ludziom wodę z mózgu, ale tym razem już przeginają.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


29 cze 2010 18:51:29
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post Re: Polskie wojny PIKowe - komentarze
Witam,
Dobrze, że przed wiekami ktoś nie wpadł na podobne pomysły, bo pewnie Gutenberg by zbankrutował płacąc "podatki" na pokrzywdzonych kopistów.
Niestety tak to już jest, że KAŻDY chce zarobić jak najwięcej. I zawsze znajdzie "argumenty" na okoliczność, jak mało zarabia :::?
Pamiętam parę lat temu, jakie były wywody i"uzasadniające" ceny książek. Wychodziło wtedy, że skład, papier, druk, dystrybucja i marże hurtowników i księgarzy to było ca 60% ceny książek.
Minęło kilka lat i.... stał się cud. Jak jest możliwe wyłączenie ww. kosztów, to nagle się okazuje, że teraz stanowią one marne 20-25% i ebooki za Chiny nie mogą być tańsze :::?

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


29 cze 2010 20:11:45
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: