Teraz jest 16 kwi 2024 9:46:27




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Calibre i pobieranie aktualności 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 12 cze 2008 7:07:31
Posty: 8
Lokalizacja: Limerick, IE
Post Re: Calibre i pobieranie aktualności
kaszmir napisał(a):
Na moim 505 konwertuje rssy na LRF i "rozsypywania" czytnika nie uświadczam.

Swego czasu pojawiało się sporo wątków na mobileread.com o kłopotach z czytaniem newsów w lrf-ie. Problem czytnika Sony polega na tym, że nigdy nie wiesz, co i kiedy wywoła niekontrolowany restart czytnika, lub co gorsze utratę np. kolekcji, czego już 2 razy doświadczyłem. Na początku moich prób z newsami w formacie lrf, czytnik zwykle odmawiał posłuszeństwa jedynie na BBC i jakiejś hiszpańskiej gazecie.
To, że Ty nie masz kłopotów, nie oznacza, że problemu nie ma. Ogólnie mówiąc, newsy z Calibre są znacznie bardziej stabilne w ePubie. Tylko, że ja ciągle nie mogę zmusić Calibre do konwersji w format ePUB z polskimi znakami. :-(

_________________
Nie lubię niczego wyrzucać.
Wszystko chomikuję ;-), nawet książki na Sony_Reader.


09 mar 2010 7:18:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 sie 2009 0:11:56
Posty: 23
Post Re: Calibre i pobieranie aktualności
Tak to prawda, gdy zaczynałem zabawę ze swoim czytnikiem to przejrzałem mobileread i sporo się naczytałem na ten temat. A tak w ogóle to jest to fantastyczna kopalnia wiedzy na temat ebooków. Właśnie podczas szperania w takich serwisach dziękuję Bogu, że w szkole miałem angielski :) BTW chyba mamy to samo firmware UK. Od kiedy zacząłem wrzucać newsy na swój czytnik ( a wrzucam dużo i często, przeróżne treści ) za pomocą Sony Library, to nie uświadczyłem JAKICHKOLWIEK problemów. Więc może rzeczywiście problem istnieje, ale nie dla mnie :) Postaram się już nie umieszczać takich "egocentrycznych" postów. Pozdrawiam.


09 mar 2010 19:45:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 sie 2009 0:11:56
Posty: 23
Post Re: Calibre i pobieranie aktualności
Właśnie co skojarzyłem twoją ksywkę "wmichale", właściciel chomika w pewnym serwisie :). Nie no, normalnie good job. Dawno temu ze znajomymi sporo się od ciebie naściągaliśmy. A propos muszę poruszyć pewną kwestię bo kumpela by mi nie darowała :) Na forum dobreebooki "popełniłeś" swego czasu pewien post:
"Jest fantastyczny! Razem z żoną wyrywamy go sobie nawzajem, coś mi się wydaje, że będzie trzeba kupić drugiego.
Dzięki programowi Calibre ściągam artykuły z czasopism i magazynów (RSS + linki) przetworzone na LRF. Skrypty do polskich gazet (ang. News Recipes) wkrótce na moim chomiku. "
No i co? Skryptów jak nie było tak "ni ma" :). A znajoma czekała i czekała, pamiętam jak mi się żaliła, że polska scena ebookow jest cholernie niepoważna. Anyway to taki ode mnie, mały offtop. Pozdrawiam.


09 mar 2010 20:03:23
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Calibre i pobieranie aktualności
@kaszmir
Mógłbyś sprawdzić, jak spisuje się metoda z ręcznym dodawaniem cssa przy konwersji epubów w calibre? Ten kawałek kodu wrzucił na mobileread kiklop74. Zaletą tego rozwiązania jest to, że używane są czcionki znajdujące się już w PRSach (i nie potrzeba dodatkowego oprogramowania).

Sam nie bardzo mam możliwość sprawdzenia, bo nie mam PRSa ;)

A co do recipe'ów, to mam jeszcze plany dot. pewnego tygodnika...

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


09 mar 2010 21:40:36
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 12 cze 2008 7:07:31
Posty: 8
Lokalizacja: Limerick, IE
Post Re: Calibre i pobieranie aktualności
kaszmir napisał(a):
No i co? Skryptów jak nie było tak "ni ma"

Mam nadzieję, że nie dostaniemy ostrzeżenia za off topic. Wprowadziłeś mnie w stan osłupienia, nie sądziłem, że ktoś to pamięta. Przeproś koleżankę w moim imieniu. W tamtym czasie sporo eksperymentowałem z RSS-ami z Wprost i Polityki. Efekty były dość zachęcające, chociaż trzeba byłoby dłużej pogrzebać w kodzie żródłowym stron i oczyścić newsy w czytniku ze "śmieci". Jednak właśnie kłopoty z LRF-ami, o których wspomniałem oraz trudności z uzyskaniem polskich liter w ePUB, spowodowały, że zarzuciłem temat i poszedłem na łatwiznę, czytając angielskie newsy w ePUB-ie.

_________________
Nie lubię niczego wyrzucać.
Wszystko chomikuję ;-), nawet książki na Sony_Reader.


10 mar 2010 1:42:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 sie 2009 0:11:56
Posty: 23
Post Re: Calibre i pobieranie aktualności
wmichale napisał(a):
Wprowadziłeś mnie w stan osłupienia, nie sądziłem, że ktoś to pamięta. Przeproś koleżankę w moim imieniu

Pewnie, że to zrobię. Ciekaw jestem Jej reakcji :)
wmichale napisał(a):
Jednak właśnie kłopoty z LRF-ami, o których wspomniałem oraz trudności z uzyskaniem polskich liter w ePUB, spowodowały, że zarzuciłem temat i poszedłem na łatwiznę, czytając angielskie newsy w ePUB-ie.

To akurat nie jest takie złe. Chwila na przyzwyczajenie i poziom języka wzrasta, że hej.
t3d napisał(a):
Mógłbyś sprawdzić, jak spisuje się metoda z ręcznym dodawaniem cssa przy konwersji epubów w calibre? Ten kawałek kodu wrzucił na mobileread kiklop74


Kiklop74 nasz serbski przyjaciel :) Chętnie bym się tym zajął, sama przyjemność pogrzebać trochę przy czytniku (jak się nie ma auta). Tylko, że pojawił się mały problem. Godzinę temu padł mi mój Sony ;(, zakupiony 7 sierpnia 2009 roku. Ściągnąłem sobie na niego parę artykułów ( niezawodny instapaper ), odłączyłem kabel od lapka i tak zostawiłem na parę godzin. Potem patrzę, hmmm szary jakiś ten ekran :) Staram się włączyć i nic. Resetuję, klikam co się da i zero reakcji. Podejrzewam, że przyczyną mógł być kabel od USB, który znalazłem w domu. Identyczny jak ten załączony w pudełku. Pomyślałem sobie, że fajnie, jakby co to mam zapasowy, a tu zonk. Nie wiem, może przesadzam. Ktoś powie kabel to kabel, ale dla mnie to jedyne racjonalne wytłumaczenie. Nie wierzę, że padła bateria. Zostawię go podłączonego na noc, a rano chwila prawdy.

Ps. Akurat jestem w połowie "Millenium" Larssona god dammit :)


10 mar 2010 2:32:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 sie 2009 0:11:56
Posty: 23
Post Re: Calibre i pobieranie aktualności
Ok, przyznaję się, leciutko popadłem w panikę. Otóż z pomocą nadeszło niezawodne mobileread.com. Problemem była niemożność włączenia czytnika i brak światełka LED przy podłączeniu przez USB do laptopa. To drugie z tego co czytałem może stanowić dla kogoś niezwykle istotny problem. Otóż w moim przypadku wystarczyło podłączyć urządzenie do laptopa poprzez kabel USB ( używajmy ZAWSZE oryginalnych kabli od producenta :) ), następnie pozostawić sprzęt tak na dłuższy okres, aż do zaświecenia się czerwonej lampki ( ciągle brak możliwości włączenia ). W tym momencie następuje wolna amerykanka, przyciskamy reset pojedynczo, przytrzymujemy na 10, 20, 5 czy też 85 sekund. Poważnie, bawiłem się tak z dziesięć minut. W pewnym momencie popijając kawę zacząłem się na niego perfidnie gapić. Czynność ta zajęła mi około trzech, czterech minut i nagle skubany załapał :) Z góry przepraszam za wprowadzony przeze mnie chaos. Pozdrawiam.


10 mar 2010 3:55:53
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Calibre i pobieranie aktualności
@kaszmir
no to teraz czekam na wyniki testowania :P

A do wprosta mam na razie taki prototyp :
http://github.com/t3d/kalibrator/blob/t ... ost.recipe
Jeszcze do niego przysiądę.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


10 mar 2010 21:15:54
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 16 sie 2009 0:11:56
Posty: 23
Post Re: Calibre i pobieranie aktualności
Witam. Byłem przekonany, że umieściłem tu już odpowiedź na twojego posta... Hmm, albo coś ze mną nie tak, albo... Nie, raczej ze mną :) No cóż, byłem całkowicie pochłonięty przez pewne sprawy, zatracając przy okazji zainteresowanie książkami, ebookami, portalami i wszelakimi pierdołkami. Anyway, po poprzednich deklaracjach powinienem był... A zresztą, przepraszam. Nieodpowiedzialność z mojej strony. Tak czy siak, pamiętam, że sprawdzałem o co mnie prosiłeś i wynikiem był nieustanny reset urządzenia. Ale znając siebie to gdzieś coś nie potrzebnie dodałem, gdzie indziej odjąłem :) Ech. Pozdrawiam.


30 kwi 2010 0:03:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 kwi 2009 2:23:34
Posty: 3
Post Re: Calibre i pobieranie aktualności
Też się tym bawiłem i mogę powiedzieć, że mój PRS-505 po prostu nie jest w stanie przeprocesować dużych plików LFR ze względu na małą moc obliczeniową jaką posiada. Rozwiązaniem jest takie dobranie parametrów, aby wypluty plik (z rssami) miał nie więcej niż ~1-1,2 mb, wtedy daje rade. Generalnie warto pobawić się tymi plikami konfiguracyjnymi (np. w przypadku rzepy zmienić liczbe artykułów czy wywalić nie które działy, albo oddzielnie je tworzyć w osobnych plikach) i wypracować sobie taki format newsów, aby był w stanie być przetrawiony przez PRS


02 cze 2010 12:38:42
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron