Teraz jest 28 mar 2024 12:03:36




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Polskie znaki na stałe wpisane w epub krok po kroku 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 12 sty 2010 21:46:39
Posty: 124
eCzytnik: Kindle Paperwhite 2
Post Re: Polskie znaki na stałe wpisane w epub krok po kroku
t3d napisał(a):
karakan napisał(a):
Z automatyzacją nie jest taka prosta sprawa. Niektóre pliki pub mają bardziej skomplikowane struktury i wiele folderów. Najważniejsze, aby czcionki znalazły się w tym samym folderze, co plik xxxx.css.

OK, czyli najpierw unzip -l grepujemy po "*.css", a potem z wyniku wyciąga się dirname, który potem idzie jako parametr dla zipa. Żaden kłopot :)

Hmm niektóre czytniki wymagają wpisu w „Opf” pliku, jeżeli plik opf jest w innym folderze niż plik css sprawa bardziej się komplikuje. Idealna sytuacja jest, gdy mamy jeden główny folder a nim wszystko włącznie z plikiem css, opf i czcionkami.

_________________
Obecnie używam Astak 5" Easy Reader Pro
http://www.epub.republika.pl/epub.htm


26 maja 2010 23:03:41
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lut 2010 22:06:48
Posty: 109
eCzytnik: iPhone,PC Linux
Post Re: Polskie znaki na stałe wpisane w epub krok po kroku
Generowalem wlasnie plik na kindle .mobi (ktos zna program do generowania natywnych plikow azw?) i tam nie narzekalo. Co wiecej w instrukcji jest, ze sa nasze fonty w czytniku.

W Apple iPad tez dziala od razu choc nie ma wersji chyba polskiej programu.

Obrazek


11 cze 2010 18:02:47
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Polskie znaki na stałe wpisane w epub krok po kroku
komiks napisał(a):
W Apple iPad tez dziala od razu choc nie ma wersji chyba polskiej programu.

Jakiś słaby ten iPad. Nie dość że dają treści drukowane na jednej stronie kartki, jak jakieś tanie kserówki, to jeszcze papier prześwituje od tyłu (te ikonki od rozmiaru tekstu i lupa) ;)

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


11 cze 2010 18:55:39
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lut 2010 22:06:48
Posty: 109
eCzytnik: iPhone,PC Linux
Post Re: Polskie znaki na stałe wpisane w epub krok po kroku
t3d napisał(a):
Jakiś słaby ten iPad. Nie dość że dają treści drukowane na jednej stronie kartki, jak jakieś tanie kserówki, to jeszcze papier prześwituje od tyłu (te ikonki od rozmiaru tekstu i lupa) ;)


No jak przeswituje to znaczy super papier. Zobacz ten papier w Biblii to zazwyczaj najdroższy ;)

Co do samego urządzenia to nie mam tego czytnika, znajomy zrobił zrzut ekranu książki by pokazać jak wygląda.

Ja czekam az Aple zrobi czytnik z giętkimi stronami i hybrydą podobną d nook-a ;)

Wazne co innego. Mogli by zasponsorowac kupno 2-3 fontów pełnych unicode i wtedy nie było by problemu. Zreszta jak pisalem Amazon Kindle ma to wg. opisu w sobie wiec teoretycznie nie powinno byc problemu.


12 cze 2010 11:17:19
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Polskie znaki na stałe wpisane w epub krok po kroku
ale z fontami nie powinno być problemów. Jest kilka dobrych darmowych czcionek, np. droid czy liberation.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


12 cze 2010 14:12:27
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sty 2010 20:49:26
Posty: 2
Post Re: Polskie znaki na stałe wpisane w epub krok po kroku
Witam serdecznie,

Chciałbym odświeżyć temat, bo bardzo zależy mi na tym, aby ktoś w przystępny sposób przedstawił jak można na stałe osadzić polskie czcionki w epubie, tak żeby był dobrze odczytywany w Adobe Digital Edition. Sposób przedstawiony w poradniku http://www.epub.republika.pl/epub.htm niestety nie działa na nowej Calibrze (struktura generowanych przez nią plików jest nieco inna). A przedstawionej tam wtyczki też nowa Calibra nie odczytuje. Jeżeli ktoś mógłby mi w tym pomóc, ewentualnie podrzucić jaką aktualną wtyczkę to byłbym bardzo wdzięczny.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.


10 gru 2010 11:01:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 sty 2010 21:46:39
Posty: 124
eCzytnik: Kindle Paperwhite 2
Post Re: Polskie znaki na stałe wpisane w epub krok po kroku
falgard napisał(a):
Witam serdecznie,

Chciałbym odświeżyć temat, bo bardzo zależy mi na tym, aby ktoś w przystępny sposób przedstawił jak można na stałe osadzić polskie czcionki w epubie, tak żeby był dobrze odczytywany w Adobe Digital Edition. Sposób przedstawiony w poradniku http://www.epub.republika.pl/epub.htm niestety nie działa na nowej Calibrze (struktura generowanych przez nią plików jest nieco inna). A przedstawionej tam wtyczki też nowa Calibra nie odczytuje. Jeżeli ktoś mógłby mi w tym pomóc, ewentualnie podrzucić jaką aktualną wtyczkę to byłbym bardzo wdzięczny.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Mam najnowsze Calibre i wtyczka działa. Wtyczka powinna być zielona nie szara.
Napisz, co jest twoim plikiem źródłowym może jest niezbędna edycja stylesheet.css w pliku źródłowym
wszystkie font powinny być zmienione na Liberation.
Jeżeli chcesz możesz mi wysłać swoją książkę, jako załącznik emailem rzucę okiem gdzie tkwi problem.

_________________
Obecnie używam Astak 5" Easy Reader Pro
http://www.epub.republika.pl/epub.htm


10 gru 2010 22:56:49
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 sty 2011 20:30:53
Posty: 2
Post Re: Polskie znaki na stałe wpisane w epub krok po kroku
mam ten sam problem. Nie bangla. Mam e60 samsunga. Napisze cos wiecej... zciagnołem antka (Prusa z chomika), i antek ładnie smiga. Polskie znaki sa i tekst moge dowolnie modyfikowac. Jak sie biore sam za przerabianie to ni chuchu nic nie smiga i pliku nieda sie albo otworzyc pod ebookiem lub nie ma polskich znaków i na dodatek nieda sie tekstu powiekszyc (jak zwiekszam powiekszenie to plik zostaje w takiej samej skali)...


12 sty 2011 16:12:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 sie 2009 21:12:10
Posty: 1
eCzytnik: kindle paperwhite
Post Re: Polskie znaki na stałe wpisane w epub krok po kroku
Ja mam hanvon N518 mam rowniez problem z czcionką polską gdy zapisuję w epub-ie w programie calibre. Natomiast jak zapisuje w pdf to w czytniku widzi tylko 10 stron. Prosze o pomoc w rozgryzieniu tego czytnika, tak aby wszystko chodzilo bez problemow


19 sty 2011 23:40:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 sty 2010 21:46:39
Posty: 124
eCzytnik: Kindle Paperwhite 2
Post Re: Polskie znaki na stałe wpisane w epub krok po kroku
dorkapl napisał(a):
Ja mam hanvon N518 mam rowniez problem z czcionką polską gdy zapisuję w epub-ie w programie calibre. Natomiast jak zapisuje w pdf to w czytniku widzi tylko 10 stron. Prosze o pomoc w rozgryzieniu tego czytnika, tak aby wszystko chodzilo bez problemow

Zajrzyj na moją stronę najlepiej zastosuj "epub font embedding plugin" do Calibre.
Wszystko tam jest krok po kroku jak będą jakieś trudności napisz do mnie na email.

_________________
Obecnie używam Astak 5" Easy Reader Pro
http://www.epub.republika.pl/epub.htm


21 sty 2011 6:43:57
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 02 lut 2011 21:36:27
Posty: 3
eCzytnik: Prestigio PER 5062B
Post Re: Polskie znaki na stałe wpisane w epub krok po kroku
Witam kolegów e-bookowych wyjadaczy.
Dopiero nabyłem Prestigio PER5062B i w zasadzie raczkuje w temacie, dlatego proszę o wyrozumiałość za lamerskie pytania.
Otóż pobrałem i uruchomiłem wtyczkę o jakiej mowa ale konwersja epub -> epub (z czcionkami dołączonymi) wykorzystując wtyczkę nie odbywa się poprawnie. W wyniku nadal mam plik z ?? zamiast naszymi lokalnymi znakami językowymi.

Poniżej zrzut ostatnich linijek loga zadania konwersji:

Creating EPUB Output...
Looking for large trees in 51_split_000.xhtml...
No large trees found
Looking for large trees in 51_split_004.xhtml...
No large trees found
Looking for large trees in 50.xhtml...
No large trees found
Looking for large trees in 51_split_003.xhtml...
No large trees found
Looking for large trees in 51_split_002.xhtml...
No large trees found
Looking for large trees in 51_split_006.xhtml...
No large trees found
Looking for large trees in 51_split_005.xhtml...
No large trees found
Looking for large trees in 51_split_001.xhtml...
No large trees found
Running file type plugin EPUB Font embedding plugin failed with traceback:
Traceback (most recent call last):
File "site-packages\calibre\customize\ui.py", line 176, in _run_filetype_plugins
File "<string>", line 120, in run
File "zipfile.py", line 828, in read
File "zipfile.py", line 851, in open
File "zipfile.py", line 818, in getinfo
KeyError: "There is no item named 'stylesheet.css' in the archive"
EPUB output written to c:\docume~1\darek\ustawi~1\temp\calibre_0.7.43_tmp_i1uqvn\calibre_0.7.43_9exmyy.epub


03 lut 2011 23:34:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 sty 2010 21:46:39
Posty: 124
eCzytnik: Kindle Paperwhite 2
Post Re: Polskie znaki na stałe wpisane w epub krok po kroku
ddarson napisał(a):
Witam kolegów e-bookowych wyjadaczy.
Dopiero nabyłem Prestigio PER5062B i w zasadzie raczkuje w temacie, dlatego proszę o wyrozumiałość za lamerskie pytania.
Otóż pobrałem i uruchomiłem wtyczkę o jakiej mowa ale konwersja epub -> epub (z czcionkami dołączonymi) wykorzystując wtyczkę nie odbywa się poprawnie. W wyniku nadal mam plik z ?? zamiast naszymi lokalnymi znakami językowymi.

Poniżej zrzut ostatnich linijek loga zadania konwersji:

KeyError: "There is no item named 'stylesheet.css' in the archive"EPUB output written to c:\docume~1\darek\ustawi~1\temp\calibre_0.7.43_tmp_i1uqvn\calibre_0.7.43_9exmyy.epub
[/size]

Z tego wynika, że twój Epub nie posiada pliku „CSS”
Moja rada najpierw dokonaj konwersacji bez włączonej wtyczki, Calibre powinien utworzyć prawidłowy plik „CSS” następnie dokonaj drugiej konwersacji z włączoną wtyczką.

_________________
Obecnie używam Astak 5" Easy Reader Pro
http://www.epub.republika.pl/epub.htm


04 lut 2011 4:19:00
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 12 sty 2010 21:46:39
Posty: 124
eCzytnik: Kindle Paperwhite 2
Post Re: Polskie znaki na stałe wpisane w epub krok po kroku
karakan napisał(a):
ddarson napisał(a):
Witam kolegów e-bookowych wyjadaczy.
Dopiero nabyłem Prestigio PER5062B i w zasadzie raczkuje w temacie, dlatego proszę o wyrozumiałość za lamerskie pytania.
Otóż pobrałem i uruchomiłem wtyczkę o jakiej mowa ale konwersja epub -> epub (z czcionkami dołączonymi) wykorzystując wtyczkę nie odbywa się poprawnie. W wyniku nadal mam plik z ?? zamiast naszymi lokalnymi znakami językowymi.

Poniżej zrzut ostatnich linijek loga zadania konwersji:

KeyError: "There is no item named 'stylesheet.css' in the archive"EPUB output written to c:\docume~1\darek\ustawi~1\temp\calibre_0.7.43_tmp_i1uqvn\calibre_0.7.43_9exmyy.epub
[/size]

Z tego wynika, że twój Epub nie posiada pliku „CSS”
Moja rada najpierw dokonaj konwersacji bez włączonej wtyczki, Calibre powinien utworzyć prawidłowy plik „CSS” następnie dokonaj drugiej konwersacji z włączoną wtyczką.

Dla pewności możesz również "dodać extra CSS"
Kod:
body {
   font-family: "{Liberation}", sans-serif;
}

_________________
Obecnie używam Astak 5" Easy Reader Pro
http://www.epub.republika.pl/epub.htm


04 lut 2011 4:42:53
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 02 lut 2011 21:36:27
Posty: 3
eCzytnik: Prestigio PER 5062B
Post Re: Polskie znaki na stałe wpisane w epub krok po kroku
Działa. Dodatkowa stylizacja pomogła !! DZIĘKUJĘ w imieniu córki ;)


12 lut 2011 20:56:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 gru 2010 13:46:09
Posty: 59
Post Re: Polskie znaki na stałe wpisane w epub krok po kroku
Czy ktoś mógłby mnie poinstruować krok po kroku z przerabianiem na polskie znaki?? Coś chyba robię źle. Mam problem z punktami 4 i 7 w tej instrukcji. W jaki sposób wkładamy literki?? Mam tez problem ze zmiana zip na epub. :depresja:


13 lut 2011 17:06:41
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron