Teraz jest 29 mar 2024 12:58:01




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Polskie znaki w lrf 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 01 maja 2010 10:04:11
Posty: 2
Post Polskie znaki w lrf
Hej - mam mały problem.
Po ostatnim updacie calibre nie mogę uzyskać polskich znaków w formacie lrf. Plik z którego konwertuję to najczęściej RTF. Bez problemu wyświetla mi się poprawnie pod windowsem z polskimi ogonkami, jednak po przerobieniu na lrf-a zamiast polskich czcionek mam krzaczki, puste miejsca etc.
Zaznaczam, że wszystko było ok dokładnie 3 updaty calibre wstecz..
Próbowałem zmianieć kodowanie czcionek w rtf-ach - jednak nie przynosi to żadnych skutków.
Szukałem jakichś opcji w samym calibre - nic nie znalazłem.

Mój czytnik to Sony PRS 505 z softem igorsk.

Jeżeli problemu szybko się nie pozbędę będę musiał poszukać innego softwaru.


01 maja 2010 10:09:11
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2010 21:23:09
Posty: 250
Lokalizacja: Olsztyn
eCzytnik: eClicto + Kindle
Post Re: Polskie znaki w lrf
Miałem podobny problem, tylko z polskimi czcionkami w ePUB.
Pomogło jeśli najpierw zapisałem rtf jako stronę sieci web, dopiero potem dokonałem konwersji w calibre do formatu docelowego.


06 maja 2010 16:22:34
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 01 maja 2010 10:04:11
Posty: 2
Post Re: Polskie znaki w lrf
Hej. Byłem na wakacjach stąd zwłoka.

Będę drążył temat.
Doszedłem do tego, że problemem nie jest nowa wersja Calibre. Po prostu e-readera posiadam od niedawna i chyba do tej pory nie trafiłem na rtfy które nie chcą się przerobić z polskimi znakami. Po zainstalowaniu starszej wersji problem jest identyczny.

Mam książkę w formacie rtf, czcionka new times roman, wszystko wygląda ładnie pięknie na komputerze, a Calibre wyczynia z tym plikiem cuda. Specjalnie włączyłem debugowanie procesu konwersji i wygląda to tak:
input - czyli plik nieruszony: preprocessed.rtf:

Szczere podziękowania i wyrazy wdzięczności dla Simona Kavanagha, Petera Lavery’ego i Juliet Pulman, trójki ludzi o takim bogactwie talentów, że zastanawiam się, czy w puli genowej zostało coś dla reszty nas.

1 krok dalej w parsed (plik index.xhtml) wygląda to już tak:

Szczere podziêkowania i wyrazy wdziêcznoœci dla Simona Kavanagha, Petera Lavery’ego i Juliet Pulman, trójki ludzi o takim bogactwie talentów, ¿e zastanawiam siê, czy w puli genowej zosta³o coœ dla reszty nas.

wrzucam interesujący mnie plik rtf (oryginał) na chomika, może ktoś znajdzie chwilkę czasu i poradzi sobie z problemem (mi opadają ręce.., szczególnie, że wszędzie czytam, iż calibre absolutnie nie ma żadnych problemów z ogonkami):
http://chomikuj.pl/shakalaka24?fid=292255982


09 maja 2010 11:39:06
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron