Teraz jest 29 mar 2024 4:05:08




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 215 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15
Paolini Christopher - cykl "Dziedzictwo" 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 maja 2008 13:26:26
Posty: 112
eCzytnik: Kindle3
Post Re: Paolini Christopher - cykl "Dziedzictwo"
Mori,

aczkolwiek się z Tobą zgadzam w kwestii Dziedzictwa (tyle, ze ja na drugim tomie poległem i juz go nie skonczyłem) to uważam że za ostro krytykujesz korka i vegorię. Wiem, jestem juz stary, mało przebojowy i brak mi agresji młodszych wiekiem, ale ja osobiście uważam, że lepiej jeżeli młodzież czyta (w tym Paoliniego) niż miałaby wogóle tego nie robić... Moja córka na ten przykład za bardzo przyzwyczaiła się do treści "podawanych na tacy" i komputerów w związku z czym czytanie było "be" i długi czas uważała, że ojciec strasznie się nad nią znęca zmuszając ją do czytania. Na szczęście od kiedy poszła do szkoły odkryła radość czytania (może dlatego, że wkońcu zaczęła czytać płynnie) i teraz sama sięga po książkę zamiast włączyć telewizor.
W skrócie: niezależnie od poziomu, Paolini jest wg. mnie dobrym początkiem dla nastolatków - z wiekiem nabiorą doświadczenia, dorobią się smaku i zacznie sprawiać im przyjemnność wyszukiwanie podobieństw i różnic między "arcydziełami" - słowem - wyrobią się :)

_________________
------------------------------------
Sa souvraya niende missain ye
------------------------------------


07 gru 2009 11:56:35
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Paolini Christopher - cykl "Dziedzictwo"
Przeczytałem "Eragona" jakieś 2 tygodnie temu, czy jakoś tak. Wrażenia z lektury nie były tak jednoznacznie negatywne jak u Moriego (o dziwo). Może dlatego, że nie czytałem Star Wars - ani jednej części. Tak, filmów też nie widziałem. Ściąganie niektórych rozwiązań z innych książek fantasy aż tak bardzo mi nie przeszkadza, jak to, że miejscami ta książka jest po prostu głupiutka.

Podsumowując jednak, muszę przyznać, że książką nie jestem jakoś strasznie zniesmaczony tak jak filmem. Owszem, naiwne to, głupiutkie i mało, że tak powiem, realistyczne, ale dokladnie tego się spodziewałem. Jak dla mnie ta książka jest w sam raz dla kogoś, kto zaczyna czytać książki w wieku nastoletnim.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


07 gru 2009 14:08:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 sie 2009 22:57:35
Posty: 14
Post Re: Paolini Christopher - cykl "Dziedzictwo"
Ehhh... Korek ok nie opuszczam Cię, ale bd troche rzadziej zaglądała tutaj (szkoła swoje wymogi ma).

Mori widzisz nie jesteśmy z Korkiem sami, nie wszyscy uważają Dziedictwo za taki szajs jak ty...

No cóż nie bd sie tutaj rozpisywać bo nie ma o czym (ludzie zaczęli mądrze pisać po prostu)...
Trzeba czekać na reakcję Moriego.


No cóż mori chyba o nas zapomniał.... albo już sie poddał :D


28 sty 2010 22:59:48
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 kwi 2009 17:36:53
Posty: 1
Post Re: Paolini Christopher - cykl "Dziedzictwo"
Mam takie pytanie, trochę nie na temat ale mam nadzieję, że mogę liczyć na pomoc.
Szukam opracowania cyklu Paoliniego do pracy maturalnej. Wie ktoś może czy takie w ogóle jest? ;)


05 mar 2010 19:00:58
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 31 mar 2010 10:43:23
Posty: 7
Post Re: Paolini Christopher - cykl "Dziedzictwo"
Hmm... 98% książek które czytam to Fantasy. Władca Pierścieni to jest dla mnie pozycja obowiązkowa. Sięgnąłem po Dziedzictwo i bardzo przyjemnie się czytało. Każdy potrzebuje czasami książki która nie wymaga myślenia (ja może troszkę częściej ponieważ w ogóle nie oglądam TV) i taką pozycją jest ten cykl. Jest to zlepek różnych pozycji fantasy i to właśnie mnie zaciekawiło. Właśnie takiej pozycji szukałem. Nic nie wnosi, ale pokazuje od troszkę innej strony.


21 kwi 2010 12:29:29
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 215 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: