Teraz jest 29 mar 2024 14:45:34




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
ECTACO JetBook - nowy użytkownik i kilka pytań 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 19 lut 2010 11:46:57
Posty: 2
Post ECTACO JetBook - nowy użytkownik i kilka pytań
Witam, jestem nowa na forum. Od wczoraj mam JetBooka i niestety już go muszę wymienić, ponieważ są problemy z uruchomieniem, włącza się i od razu automatycznie wyłącza. Mimo wszystko nie tracę nadziei, że nie wyrzuciłam w błoto 750 zł ;)
Przed zakupem kilkakrotnie przeglądałam ten wątek i dzięki Waszym pozytywnym opiniom zdecydowałam się na zakup urządzenia. Mam jednak jescze kilka pytań, mam nadzieję, że zechcecie odpowiedzieć.
1. Jak właściwie włącza się do urządzenie i ile czasu zabiera załadowanie się menu? (pytanie głupie, ale wynika z mojego wadliwego sprzętu, który działał jak chciał i teraz już zgłupiałam całkiem)
2. Czy po aktualizacji oprogramowania na najnowszą wersję poprawiła się obsługa PDF? W starym oprogramowaniu jest z tymi plikami problem, żeby zmieściły się na jednej stronie muszą być wyświetlone malutką czcionką, przy zwiększeniu czcionki pojawiają się upierdliwe suwaczki, niektóre PDFy również "krzaczą", czy nowa wersja oprogramowania rozwiązała ten problem?
3. ponieważ urządzenie najlepiej radzi sobie z formatem .txt, za to .doc w ogóle nie czyta, na moim PC próbowałam przerobić .doc na .txt, na zasadzie "kopiuj wszystko"-"wklej wszystko". Na PC, w notatniku widziałam cały tekst (jako unicode) na JetBooko tylko kilka znaczków, jakby odwrócone literki. Natomiast książka ściągnięta już w formacie .txt wyświetlała się ślicznie. Co ja robię źle?
4. Czy po uaktualnieniu oprogramowania pliki w formacie .doc zapisane jeszcze raz na dysk jako .rtf będą czytelne?
Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź. Niestety, nie jestem osobą bardzo "techniczną" natomiast kocham książki, a JetBooka kupiłam, ponieważ czytanie z monitora koszmarnie męczy mi wzrok i boję się, że pogłębi mi wadę wzroku. Mam nadzieję, że JetBook, mimo mojego niefartownego z nim początku, jeszcze sprawi mi dużo radości.


19 lut 2010 13:09:15
Zobacz profil
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post Re: ECTACO JetBook
Jako, że nie jestem posiadaczem Ectaco Jetbooka, odnieść się mogę tylko do pytania nr 2 - dotyczącego dziwnego sposobu konwertowania tekst z z formatu DOC na TXT. Nie wiem, czy wiesz, ale każdy Office (zarówno ten od M$, jak i Open) umożliwia zapis dokumentu w formacie pliku tekstowego, nie musisz robić tego metodą kopiuj / wklej.

Co do reszty pytań - zakładam, że prześledzenie tego wątku od początku do końca odpowie na wszystkie Twoje kwestie.

Co do wyłączania się po włączeniu - większość urządzeń z akumulatorkami i bateriami wymaga przed pierwszym użyciem naładowania ;)

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


19 lut 2010 20:44:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 lut 2010 11:46:57
Posty: 2
Post Re: ECTACO JetBook
Wow, musiałam na Tobie sprawić wrażenie niezłej idiotki.
;)
JetBook, oczywiście, został naładowany, aż taka głupia nie jestem. Pan z MM po moim telefonie przyznał, że urządzenie jest wadliwe.

Przeczytałam ten wątek i właśnie na zadane przeze mnie pytania nigdzie nie znalazłam wyczerpującej odpowiedzi, ale cóż, być może coś przegapiłam.


19 lut 2010 20:54:00
Zobacz profil
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post Re: ECTACO JetBook
Ja się w ogóle na Jetbooku nie znam, więc jeśli ktoś tu robi z siebie idiotę, to tylko ja :)

A co do pytań, to odnoście aktualizacji firmware i jego wpływu na poszerzenie ilości czytanych formatów, na pewno znajdziesz odpowiedź... :)

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


19 lut 2010 21:15:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2009 15:23:22
Posty: 29
Lokalizacja: Prawie środek Polski
eCzytnik: Cybook Opus, PocketBook 623
Post Re: ECTACO JetBook
Witaj Spingirl, może będę trochę mógł pomóc.

Ad. 1. Menu pojawia się w ok. 1 - 2 sekundy. Po resecie jakieś 30 sekund - i może właśnie reset jest potrzebny Twojemu sprzęcikowi? (Z tyłu jest taki mały otworek w który wciskasz jakiś cieńki drucik)
Ad. 2. Aktualizajca jest jak najbardziej potrzebna (wiele rzeczy zostało poprawione i pojawiają się nowe formaty do odczytu) ale co do PDF to on tak po prostu ma - powiększa się cała strona i stąd te suwaczki. A najlepiej na jetbooku wypada txt (ma nawet coś w rodzaju pseudoformatowania) no i epub.
Ad. 3. muaddib2 już wyjaśnił jak to zrobić sprytniej.
Ad. 4. Doc zapisany jako rtf będzie rtf-em a więc formatem, który jest obsługiwany przez jetbooka ;)


20 lut 2010 12:10:43
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: ECTACO JetBook - nowy użytkownik i kilka pytań
Wydzieliłem pytania spingirl do nowego tematu.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


20 lut 2010 14:09:44
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: