Teraz jest 28 mar 2024 15:22:26




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
iRex iLiad / Digital Reader 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sty 2009 9:40:01
Posty: 17
Lokalizacja: Stuttgart
Post Re: iRex iLiad / Digital Reader
Mori napisał(a):
Skoro używa MS Worda, dużo łatwiej albo korzystać z oryginalnej drukarki wirtualnej Adobe, albo z którejś z drukarek wirtualnych drukujących do PDFa dostępnych w sieci (jak np. PDF Creator). Nie ma potrzeby instalowania zupełnie nowego pakietu biurowego.


Zainstalowałem tę drukarkę. Ale :klotnia: :...
a) Zajmuje sporo miejsca w PC, bo jest to rozbudowany program z tuzinem funkcji, których nie potrzebuję;
jednym słowem: zaśmieca!
b) Zastosowanie wymaga kilku kroków (klikania) i trwa dobrą chwilę.

Skorzystanie z bezpłatnej usługi kreowania PDF online :idea :...
a) Nie zawraca głowy okienkami i pytaniami. Jest skrajnie proste i łatwe: wejść na odp. stronę - wskazać plik - podać swój adres e-mailowy - polecić konwersję. Po chwili (minuta?) otrzymuje się e-mail z gotowym plikiem PDF jako załącznikiem. Aby chronić się przed reklamą (spamem) warto mieć dodatkowy adres - taki "spam-kosz"
b) Nie zajmuje miejsca w PC.

Spostrzeżenie ogólne: Szybko rośnie oferta (bezpłatnych!) usług internetowych zastępujących własne programy, funkcje i pamięć na dysku. :^ Kto wie, czy w niedalekiej przyszłości komputer nie zostanie zredukowany do monitora, klawiatury, kamery, mikrofonu i bezprzewodowego łącza z providerem?! Sieć to sieć! Po co mi w domu to całe żelastwo i drutowisko? Laptop to krok w tę stronę. Nic dziwnego, że podbija świat i wypiera tradycyjny PC.

Zaduma nad drańsko drogim iRexem: :?
Jakie właściwie ma ISTOTNE zalety w stosunku do - bez porównania "mądrzejeszego" - laptopa przy czytaniu tekstów?! Chyba tylko poręczność, lekkość, zwartość?...

_________________
Chcę tylko to, co mogę. Dlatego zawsze mogę to, co chcę.


15 sie 2009 6:30:34
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: iRex iLiad / Digital Reader
Jehor napisał(a):
Spostrzeżenie ogólne: Szybko rośnie oferta (bezpłatnych!) usług internetowych zastępujących własne programy, funkcje i pamięć na dysku. :^

Miejsce na dysku? W świecie, gdzie standardem jest teraz koło 200-500 GB? Ile PDF Creator zajął? 5 MB? 10? 50? To nawet 1 PROMIL nie jest. Do tego PDF Creator, o ile dobrze pamiętam, właściwie nie wymagał konfiguracji - wybierało się drukowanie, pokazywało się okienko PDF Creatora, temu mówiło się, gdzie ma to zapisać i już działało. Dużo szybsze i wygodniejsze rozwiazanie (jesteś w Wordzie, wciskasz Ctrl+P, wybierasz i już), do tego nie wymagające posiadania dostępu do Internetu.

Jehor napisał(a):
Zaduma nad drańsko drogim iRexem: :?
Jakie właściwie ma ISTOTNE zalety w stosunku do - bez porównania "mądrzejeszego" - laptopa przy czytaniu tekstów?! Chyba tylko poręczność, lekkość, zwartość?...

Czas pracy. Nawet jeśli jest to 5h, to jest to znacznie więcej niż większość notebooków. I ekran - którego nigdy nie dostaniesz w notebookach - nareszcie nic nie bombarduje Twoich oczu. Wiesz, to prawie tak, jakbyś pytał, po co komu lustrzanki - w końcu w komórkach są przecież takie super aparaty teraz, a do tego można czasem z takiego telefonu zadzwonić czy wysłać smsa!

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


15 sie 2009 7:18:56
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sty 2009 9:40:01
Posty: 17
Lokalizacja: Stuttgart
Post Re: iRex iLiad / Digital Reader
Mori napisał(a):
Miejsce na dysku? W świecie, gdzie standardem jest teraz koło 200-500 GB? Ile PDF Creator zajął? 5 MB? 10? 50? To nawet 1 PROMIL nie jest. Do tego PDF Creator, o ile dobrze pamiętam, właściwie nie wymagał konfiguracji - wybierało się drukowanie, pokazywało się okienko PDF Creatora, temu mówiło się, gdzie ma to zapisać i już działało. Dużo szybsze i wygodniejsze rozwiazanie (jesteś w Wordzie, wciskasz Ctrl+P, wybierasz i już), do tego nie wymagające posiadania dostępu do Internetu.


... 25 MB, 386 plików, 38 folderów - tyle zajmuje PDF Creator. Plus zapisy w Reg, Start menu (opóźnienia)... itd. Czy warto? Rzecz poglądów i wykorzystania. Warto się zastanowić nad wyborem, który - na szczęście - istnieje. Eksperymentuję; może PDF Creatora zachowam, a może usunę?...

Mori napisał(a):
Jehor napisał(a):
Zaduma nad drańsko drogim iRexem: :?
Jakie właściwie ma ISTOTNE zalety w stosunku do - bez porównania "mądrzejeszego" - laptopa przy czytaniu tekstów?! Chyba tylko poręczność, lekkość, zwartość?...

Czas pracy. Nawet jeśli jest to 5h, to jest to znacznie więcej niż większość notebooków. I ekran - którego nigdy nie dostaniesz w notebookach - nareszcie nic nie bombarduje Twoich oczu. Wiesz, to prawie tak, jakbyś pytał, po co komu lustrzanki - w końcu w komórkach są przecież takie super aparaty teraz, a do tego można czasem z takiego telefonu zadzwonić czy wysłać smsa!


Lustrzanki - to niezły przykład problemu. Miałem wspaniałą Canon EOS za wiele setek dolarów. I co? Po wypstrykaniu około 40 filmów w ciągu kilkunastu lat sprzedałem za grosze, bo... wiadomo: nie te czasy! Nie da się (amatorowi) nie przejść na aparat cyfrowy. Ale po co (amatorowi) zaraz lustrzanka?! Jest jeden powód bardzo ważny: na ekraniku przy świetle słonecznym absolutnie NIC NIE WIDAC! Ale! Wystarczy uważać, aby kupowany aparacik miał dziurkę do zaglądania: wizjer optyczny (rzadkość!)! I już wszystko gra - taka pseudolustrzanka.
Spostrzeżenie ogólne: internet dostarcza cudownych, zadziwiających zdjęć, których nigdy sami nie zrobimy. Nie ma siły i cudów. Pozostają fotki rodzinne, wspomnieniowe, które ogląda się rzadko i przelotnie. Jakość z małego aparatu (np. 8 Mpx) plus Picasa do takich celów całkowicie mi wystarczą.

Wracając do iRexa:
Czytelność przy jasnym, doskonale rozproszonym oświetleniu jest znakomita. Ale takiego oświetlenia w praktyce nie ma! Prawie zawsze jakieś jasne plamy odbijają się od ekranu i oczy (i ręce) męczą się, aby te odblaski zminimalizować. Notebook świeci własnym światłem i zagłusza odblaski.

:[ I jeszcze jedna uwaga; zastrzegam się, że może dotyczyć tylko mojego pechowego egzemplarza iRexa 1000S! Kaprysi! Czasem nie daje się ładować. Dzisiaj zawiesił się w trakcie uruchamiania i NIC nie jest w stanie go ruszyć z miejsca, ani Reset, ani wydłubywanie SD. NIC! Poczekam kilka godzin do wyładowania akumulatora; może wtedy?...
Kupiony w legalnym i zorganizowanym handlu - można oddać/wymienić w ciągu 2 tygodni. Ale uwaga z eBayem itp!

_________________
Chcę tylko to, co mogę. Dlatego zawsze mogę to, co chcę.


15 sie 2009 8:58:01
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: iRex iLiad / Digital Reader
A swoją drogą dziwna sprawa, że irex daje wsparcie tylko dla tak ograniczonej liczby formatów
Cytuj:
Unsecured Text: Adobe® PDF, TXT, HTML
DRM Text: Mobipocket PRC
Image: JPEG, PNG, GIF, TIFF and BMP
Additional formats supported in the future (Adobe PDF/EPUB)

Wydawałoby się że dodanie wsparcia dla rtf i innych podobnych nie powinno być problemem (zwłaszcza że dostępne są takie kombajny jak FBReader czy coolreader).

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


15 sie 2009 11:53:48
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sty 2009 9:40:01
Posty: 17
Lokalizacja: Stuttgart
Post Re: iRex iLiad / Digital Reader
t3d napisał(a):
A swoją drogą dziwna sprawa, że irex daje wsparcie tylko dla tak ograniczonej liczby formatów
Cytuj:
Unsecured Text: Adobe® PDF, TXT, HTML
DRM Text: Mobipocket PRC
Image: JPEG, PNG, GIF, TIFF and BMP
Additional formats supported in the future (Adobe PDF/EPUB)

Wydawałoby się że dodanie wsparcia dla rtf i innych podobnych nie powinno być problemem (zwłaszcza że dostępne są takie kombajny jak FBReader czy coolreader).


Jak zwykle, zapewne musi chodzić o pieniądze - dwojakie:

a) Być może potrzebne byłyby (firmie iRex) odpłatne licencje na przetwarzania formatów rodem z Micro Soft (doc, rtf...)
b) iRex To jest produkt mentalności amerykańskiej. Pogoda dla bogaczy! Tam handluje się gotowymi e-bookami, profesjonalnie opracowanymi. To dla nich ma znaczenie wersja WLAN (iRex 1000 SW) do ściągania takich książek i bieżących czasopism. To biedni Europejczycy pracowicie skanują i męczą się z formatami doc, rtf :arrow: pdf. Pociecha: Są jeszcze kraje, gdzie się (nawet) nie skanuje. :P

_________________
Chcę tylko to, co mogę. Dlatego zawsze mogę to, co chcę.


15 sie 2009 12:30:37
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: iRex iLiad / Digital Reader
Jehor napisał(a):
... 25 MB, 386 plików, 38 folderów - tyle zajmuje PDF Creator. Plus zapisy w Reg, Start menu (opóźnienia)... itd. Czy warto? Rzecz poglądów i wykorzystania. Warto się zastanowić nad wyborem, który - na szczęście - istnieje. Eksperymentuję; może PDF Creatora zachowam, a może usunę?...

Sure. Ale proszę nie używać miejsca jako argumentu. Ciekawie sprawę miejsca podsumował w artykule PC World (punkt drugi).

Nie rozumiem argumentów o tym, iż wpisy w Menu Start cokolwiek zauważalnie opóźniają. O ile masz normalny sprzęt, oczywiście, a nie 486DX. Zresztą można to usunąć zawsze. Oprócz tego PDF Creator nie jest jedyną darmowa wirtualną drukarką PDFów. Jak dla mnie - czas wydrukowania do PDFa pliku zawsze będzie mniejszy od czasu jego wysłania do jakiegoś serwisu, poczekania, aż tam zostanie przetworzony, a następnie pobrania go. No, ale to już kwestia gustu, nikogo nie zmuszam do niczego.

Jehor napisał(a):
Lustrzanki - to niezły przykład problemu. Miałem wspaniałą Canon EOS za wiele setek dolarów. I co? Po wypstrykaniu około 40 filmów w ciągu kilkunastu lat sprzedałem za grosze, bo... wiadomo: nie te czasy! Nie da się (amatorowi) nie przejść na aparat cyfrowy. Ale po co (amatorowi) zaraz lustrzanka?! Jest jeden powód bardzo ważny: na ekraniku przy świetle słonecznym absolutnie NIC NIE WIDAC! Ale! Wystarczy uważać, aby kupowany aparacik miał dziurkę do zaglądania: wizjer optyczny (rzadkość!)! I już wszystko gra - taka pseudolustrzanka.
Spostrzeżenie ogólne: internet dostarcza cudownych, zadziwiających zdjęć, których nigdy sami nie zrobimy. Nie ma siły i cudów. Pozostają fotki rodzinne, wspomnieniowe, które ogląda się rzadko i przelotnie. Jakość z małego aparatu (np. 8 Mpx) plus Picasa do takich celów całkowicie mi wystarczą.

Nie, inaczej. Nie chodzi o to, że trzeba mieć Mark II, by robić dobre zdjęcia. Chodzi o porównanie aparatu (sprzęt dedykowany do robienia zdjęć) z aparatem w telefonie komórkowym (wielofunkcyjne urządzenie, którego głównym zadaniem nie jest robienie zdjęć). Sprawa ma się dokładnie tak samo z czytnikami.

Jehor napisał(a):
Notebook świeci własnym światłem i zagłusza odblaski.

Właśnie, świeci. I to jest główny problem z nim. To właśnie dlatego ludzie uważają, że eKsiążki są do niczego - w końcu z LCD źle się czyta... Co do "zagłuszania" odblasków - notebook kolegi średnio wyglądał w świetle, niestety.

Jehor napisał(a):
:[ I jeszcze jedna uwaga; zastrzegam się, że może dotyczyć tylko mojego pechowego egzemplarza iRexa 1000S! Kaprysi! Czasem nie daje się ładować. Dzisiaj zawiesił się w trakcie uruchamiania i NIC nie jest w stanie go ruszyć z miejsca, ani Reset, ani wydłubywanie SD. NIC! Poczekam kilka godzin do wyładowania akumulatora; może wtedy?...
Kupiony w legalnym i zorganizowanym handlu - można oddać/wymienić w ciągu 2 tygodni. Ale uwaga z eBayem itp!

To może faktycznie wymień, skoro taki jest? Nie ma co się męczyć na siłę, może rzeczywiście dostałeś jakiś trefny egzemplarz.

t3d napisał(a):
A swoją drogą dziwna sprawa, że irex daje wsparcie tylko dla tak ograniczonej liczby formatów

Edołbi mówi, że już wspiera ePuba (w sensie już teraz, nie w fjuczerze) - i to IMO wystarcza. ePub jest formatem przyszłości, przynajmniej jeśli chodzi o książki elektroniczne - a nie RTF ze swoimi ograniczeniami (np. problemem obrazków, braku jednej specyfikacji, różnej interpretacji przez różne programy).

Gorzej, że zdecydowano się na wspieranie DRMowego Mobipocketa - jego licencja niestety nie pozwala na zaimplementowanie jakichkolwiek innych DRMów (i stąd mamy w firmware BeBookowym - musieli porzucić DRM Mobi, by móc zaimplementować DRM ADE (i dowolne inne DRMy, bo Edołbi nie ma takich zapisów licencyjnych, jakie sobie Amazon wymyślił)).

Jehor napisał(a):
a) Być może potrzebne byłyby (firmie iRex) odpłatne licencje na przetwarzania formatów rodem z Micro Soft (doc, rtf...)

Wierzę, że nie jest to problemem. Są dostępne specyfikacje tak do RTFa, jaki DOCa - zatem można zaimplementować ich obsługę. A przynajmniej nigdzie nie znalazłem wzmianki, by nie było to możliwym. Jest to kwestia chęci/potrzeby - DOC/RTF -> PDF to szybka operacja (w drugą stronę niekoniecznie), więc w zasadzie wystarczyło im zaimplementować PDFa i już.

Jehor napisał(a):
b) iRex To jest produkt mentalności amerykańskiej. Pogoda dla bogaczy! Tam handluje się gotowymi e-bookami, profesjonalnie opracowanymi. To dla nich ma znaczenie wersja WLAN (iRex 1000 SW) do ściągania takich książek i bieżących czasopism. To biedni Europejczycy pracowicie skanują i męczą się z formatami doc, rtf :arrow: pdf. Pociecha: Są jeszcze kraje, gdzie się (nawet) nie skanuje. :P

iRex to firma ;) Do tego ulokowana w Holandii, spin-off Philips'owy (Philips też jest holenderski). Wydaje mi się, że brak supportu DOC/RTF wiąże się z targetem iLiada/DRa - ze względu na cenę są to zamożniejsi ludzie (czyt. biznesmeni), którzy dostają narzędzie pozwalające im czytać różne dokumenty (te otrzymują często w PDFie właśnie, ten format jest chyba obecnie standardem) i mają możliwość robienia notatek.

Z ciekawości: w Stanach to się skanuje od razu do PDFa i tylko PDFa? Aż muszę się kiedyś przekonać.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


15 sie 2009 22:40:47
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 09 paź 2009 9:06:02
Posty: 9
Post Re: iRex iLiad / Digital Reader
Witam, od niedawna zaczalem sie intreresowac tego typu urzadzeniami. Mam pytanie czy jest takie w ktorym moglbym np. prowadzic rowniez ksiazke telefoniczna? Czy bedzi kiedys mozliwosc podlaczenia sie przez wifi do neta i przegladania stron internetowych? Moze sa juz takie urzadzenia?


09 paź 2009 9:09:24
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: iRex iLiad / Digital Reader
Jeśli nie piszesz na temat iRexa to polecam dział "Ogólnie o czytnkach":
ogolnie-o-eczytnikach-f155/

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


09 paź 2009 11:30:39
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sty 2009 9:40:01
Posty: 17
Lokalizacja: Stuttgart
Post Re: iRex iLiad / Digital Reader
Uff! Mam już nowy egzemplarz iRex 1000S (patrz mój wpis z 15.VIII). Wymiana trwała 2 miesiące. Działa - w zasadzie.

Chętnie porozmawiałbym z kimś, kto ma taki czytnik; warto wymienić się doświadczeniami i uwagami. Chociaż by po to, aby z tego horendalnie drogiego (ok. 650 Eu), a pozornie prostego sprzętu, wydobyć maksimum korzyści i zadowolenia.

Na przykład: Czytnik dobrze radzi sobie z formatami ...txt i ...pdf.

Ale tekst "pdf" powinien - tak mi się wydaje - być wymiarami strony dopasowany do wymiarów ekranu: 19,6 x 15,6 cm. :idea Nietrudno to zrobić, dysponując tekstem w formie doc lub rtf.

Problem: Czy da się zmienić wymiary strony i czcionkę, dysponując tylko formatem pdf? Jak? Czy trzeba (i jak?) przejść najpierw np. do kształtu doc lub rtf :?:

Czytnik zgrabnie obsługuje format txt. Ale czy i jak można z formatu doc lub rtf przejść do txt, NIE TRACAC POLSKICH LITER? :?

_________________
Chcę tylko to, co mogę. Dlatego zawsze mogę to, co chcę.


12 lis 2009 12:17:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lut 2009 17:55:48
Posty: 211
eCzytnik: iPad, dawniej: iRex DR1000S
Post Re: iRex iLiad / Digital Reader
Żeby powiększyć PDFa (ale nie fonty) skorzystaj z opcji Zoom, np. Hide Margins (wytnie zbędne białe pole na około tekstu), Full Screen (wszelkie toolbary zostaną schowane). Może popróbować też landscape mode (obrócenie obrazu o 90 stopni) z włączonym Page Flow.

Powiększanie fontów ma być podobno możliwe w nowym firmware, które będzie miało też obsługę EPUB/PDF(DRM).

Jeśli masz dużo .doców i .rtfów to proponuje sformatować je w Wordzie tak jak chcesz (wielkość strony, wielkość czcionki) i wydrukować jako PDF.

Polecam forum MobileRead poświęcone DR1000S: http://www.mobileread.com/forums/forumdisplay.php?f=174

_________________
Copywriting


12 lis 2009 17:36:11
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post Re: iRex iLiad / Digital Reader
Witam,
O problemach z wyświetlaniem pdf-ów napisano na tym forum już dużo.
Tak realnie to możesz "obciąć" białe marginesy w pdf. Zakładając, że wynoszą one max ca 4-5 cm, to da Ci to zysk rzędu 1/6 - 1/5 pola efektywnego - co przy dokumentach w A4 lub letter cale nie jest tak mało mało, bo odpowiada to powiększeniu rzędu 20%.
Jeżeli chodzi o konwersję na formaty stricte tekstowe (doc, txt czy rtf), to różowo nie jest - w znacznej większości przypadków powstanie problem konieczności wykonania regularnego OCR i edycji układu stron. Pewna liczba pdf-ów (szczególnie takie, które były tworzone z plików tekstowych) zapisze się całkiem dobrze, pod warunkiem oczywiście, iż przy tworzeniu danego pdf-a zastosowano odpowiednią stronę kodową.
Podobnie będzie przy konwersji np. do formatu mobipocket. Jak zastosowano "złą" stronę kodową, to zobaczysz krzaki.

To tak w skrócie w tym temacie. Jak chcesz więcej, to przejrzyj forum pod kontem konwersji pdf.

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


12 lis 2009 17:40:39
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sty 2009 9:40:01
Posty: 17
Lokalizacja: Stuttgart
Post Re: iRex iLiad / Digital Reader
rafal napisał(a):
Żeby powiększyć PDFa (ale nie fonty) skorzystaj z opcji Zoom, np. Hide Margins (wytnie zbędne białe pole na około tekstu), Full Screen (wszelkie toolbary zostaną schowane). Może popróbować też landscape mode (obrócenie obrazu o 90 stopni) z włączonym Page Flow....


Przez pewien czas korzystałem z tej możliwości (obrócenie obrazu o 90 stopni, z włączonym Page Flow). Jednak czytnik nie radził sobie dobrze; pojawiały się zniekształcenia tekstu i trzeba było klikać kilka razy, aby to uporządkować.

Na razie wciąż trwam przy poglądzie, że łatwo i przyjemnie kartkuje się w formacie pdf ze stronami zwymiarowanymi na 19,6 x 15,6 cm.

Uzbierało mi się już kilkanaście tak sformowanych tekstów i chętnie prześlę je (np. z e-mailem) zainteresewanym użytkownikom iRex 1000. Autorzy: E. Segal, R. Cook, A. MacLean, A. Christie, H. Coben, R. Ludlum, J. Grisham, E.S. Gardner, D. Koontz.

_________________
Chcę tylko to, co mogę. Dlatego zawsze mogę to, co chcę.


16 lis 2009 11:35:24
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: iRex iLiad / Digital Reader
Jehor napisał(a):
Na razie wciąż trwam przy poglądzie, że łatwo i przyjemnie kartkuje się w formacie pdf ze stronami zwymiarowanymi na 19,6 x 15,6 cm.

Irex zapowiadał w lutym, że będzie w tych czytnikach epub. Nie ma na ten temat żadnych wieści?

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


16 lis 2009 12:16:40
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lut 2009 17:55:48
Posty: 211
eCzytnik: iPad, dawniej: iRex DR1000S
Post Re: iRex iLiad / Digital Reader
Wieści nie ma. Niby mieli zdążyć do końca roku, ale tak się składa, że jeszcze nie dotrzymali żadnego terminu. Dlatego też nie liczę na wsparcie epub w najbliższych tygodniach.

Za to epub bez DRM można odpalić na DR przez FBReadera.

_________________
Copywriting


26 lis 2009 17:15:01
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 18 paź 2009 21:55:04
Posty: 167
eCzytnik: tablet
Post Re: iRex iLiad / Digital Reader
rafal napisał(a):
Żeby powiększyć PDFa (ale nie fonty) skorzystaj z opcji Zoom, np. Hide Margins (wytnie zbędne białe pole na około tekstu), Full Screen (wszelkie toolbary zostaną schowane). Może popróbować też landscape mode (obrócenie obrazu o 90 stopni) z włączonym Page Flow.


Niektóre, słabiej sformatowane pdf-y czyta się w ogóle lepiej na Page Flow (nawet przy ustawieniu portret). Tylko wtedy sensory działają inaczej. Przesuwają stronę po kawałku. Co ciekawe jeśli wybierze się stronę rysikiem to ładuje się idealnie na środku, tak jak przy wyłączonym Page Flow. To można by poprawić, przewijanie sensorami jest o wiele wygodniejsze.


19 lut 2010 10:23:55
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron