Teraz jest 28 mar 2024 9:55:55




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
DRM Amazona złamany - komentarze 
Autor Wiadomość
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post DRM Amazona złamany - komentarze
Zapraszamy do komentowania nowego artykułu na naszym blogu - DRM Amazona złamany.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


24 gru 2009 10:22:42
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lut 2009 17:55:48
Posty: 211
eCzytnik: iPad, dawniej: iRex DR1000S
Post Re: DRM Amazona złamany - komentarze
Dziwi mnie, że wy też zamieszczacie tego typu "dziwne" wiadomości. DRM w książkach Kindle-a (AZW) to nic innego jak Mobipocket. DRM z Mobipocketa można zdejmować od lat.

(Jedyna różnica między Mobipocketem a AZW to sposób uzyskania PIDu).

W każdym razie DRM z Kindle-a można zdejmować od 2007 roku - czyli właściwie od chwili kiedy Kindle pojawił się w sprzedaży.

_________________
Copywriting


24 gru 2009 11:31:23
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: DRM Amazona złamany - komentarze
Jesteś całkowicie pewien? Jak podaje Mobileread:
http://wiki.mobileread.com/wiki/AZW napisał(a):
Unprotected AZW files can be renamed with a .prc or .mobi extension and they will be able to be read on the MobiPocket Reader on a PC. Protected DRM files cannot be used on the MobiPocket Reader.

Może jest to wtedy kwestia zmiany ID, ale jakoś nie jestem do końca przekonany.

Powiedz, testowałeś sam?

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


24 gru 2009 12:55:10
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lut 2009 17:55:48
Posty: 211
eCzytnik: iPad, dawniej: iRex DR1000S
Post Re: DRM Amazona złamany - komentarze
Tak, testowałem zdejmowanie DRM z ebooków Kindle-a.

I tak, nie można zaDRMowanego AZW przeczytać w Mobipocket Readerze. Dlatego trzeba zdjąć ten DRM. Tj. najpierw skorzystać z kindlepid.py a potem ze standardowego sposobu na usunięcie DRM mobipocket: mobiddrm.

Jedyne co się wydarzyło w ciągu ostatnich dni - i absolutnie nie chodzi o jakichś arabskich hakerów - to to, że możliwe jest od kilku dni usunięcie DRM z wykorzystaniem aplikacji Kindle For PC.

Kindle For PC pojawiło się niedawno (umożliwia czytanie ebooków Amazona na komputerze) i problem był taki, że nie można było uzyskać PIDu (był ukryty w programie).

Ponadto nie żadni arabscy hakerzy (czy skąd oni tam byli) złamali DRM jeśli chodzi o Kindle for PC. Zrobił to gość o nicku "i love cabbages" z MobileRead.

Przy okazji ta sama osoba złamała adobowy DRM w PDF i EPUB (testowałem) i DRM w ePUBach Barnes & Noble (testowałem).

_________________
Copywriting


24 gru 2009 13:20:58
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 gru 2007 23:02:17
Posty: 379
Lokalizacja: UK
Post Re: DRM Amazona złamany - komentarze
widzę, że mamy w twojej osobie rafal fachowego hackera

to dobra wiadomość, pomysł sprzedawania książki tylko na jeden komputer był od początku chybiony

_________________
:-P


24 gru 2009 14:21:55
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: DRM Amazona złamany - komentarze
Dzięki, jutro postnę sprostowanie.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


25 gru 2009 0:51:56
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 12 paź 2009 21:07:21
Posty: 13
Post Re: DRM Amazona złamany - komentarze
Witam,

Pobawiłem się dziś, oczywiście tylko ze względów edukacyjnych, softem do usuwania zabezpieczeń z książek kupionych od amazona. Generalnie działa bez problemów i zastrzeżeń. Wymagany jest jednak serial Kindla na który została kupiona książka.


Wystarczy podążać za tym tutorialem:
http://nyquil.org/archives/1128-Convert ... indle.html
a tutaj mirror:
http://stackoverflow.org/wiki/Removing_ ... ndle_books

Biorąc uwagę ze wszystko zajelo mi jakies 4 minuty (łącznie ze sciąnieciem i instalacja pythona) dziwi mnie ze nie ma w necie stron z pirackimi książkami od amazona (muzyki i filmów jest mnóstwo, wiec dlaczego nikt nie piratuje książek amazona?).


04 lut 2010 13:05:32
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: DRM Amazona złamany - komentarze
panzupa napisał(a):
Biorąc uwagę ze wszystko zajelo mi jakies 4 minuty (łącznie ze sciąnieciem i instalacja pythona) dziwi mnie ze nie ma w necie stron z pirackimi książkami od amazona (muzyki i filmów jest mnóstwo, wiec dlaczego nikt nie piratuje książek amazona?).

Może dlatego, że jednak cena nie jest zbyt wysoka, a ludzie, jeśli mają taką możliwość, lubią kupować rzeczy oryginalne? Usunięcie DRMu pozwala użytkownikom np. PRSów zakup książki w Amazonie, a następnie przeczytanie jej już na własnym eCzytniku.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


04 lut 2010 13:11:26
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 12 paź 2009 21:07:21
Posty: 13
Post Re: DRM Amazona złamany - komentarze
Mori napisał(a):
Może dlatego, że jednak cena nie jest zbyt wysoka, a ludzie, jeśli mają taką możliwość, lubią kupować rzeczy oryginalne? Usunięcie DRMu pozwala użytkownikom np. PRSów zakup książki w Amazonie, a następnie przeczytanie jej już na własnym eCzytniku.


Generalnie te które mnie interesują nie kosztują po $9.99, więc Twój argument nie do końca do mnie przemawia. Jednak zgodzę się ze niska cena to jedyna sensowna metoda walki z piractwem -> patrz iTunes.


04 lut 2010 13:44:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lut 2009 17:55:48
Posty: 211
eCzytnik: iPad, dawniej: iRex DR1000S
Post Re: DRM Amazona złamany - komentarze
Myślę, że piractwo związane z MP3, filmami, programami i grami napędzane jest przede wszystkim przez tzw. Scenę, czyli "grupy" zrzeszające piratów, których celem jest jak najszybsze "wypuszczenie" produktu do Internetu (nie chodzi o sieci p2p, ale nie zagłębiajmy się).

W każdym razie Scena ebookowa, taka prawdziwa, anglojęzyczna, właściwie nigdy nie istniała.

_________________
Copywriting


04 lut 2010 19:49:32
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 12 paź 2009 21:07:21
Posty: 13
Post Re: DRM Amazona złamany - komentarze
rafal napisał(a):
W każdym razie Scena ebookowa, taka prawdziwa, anglojęzyczna, właściwie nigdy nie istniała.


czy ja wiem... generalnie 80% książek do JAVY bez problemu można ściągnąć jako PDFy oczywiście w oryginale (po angielsku)... od ostatnich 2 miesięcy wydawnictwa javowe ze stanów oferują tez wersje dla eReaderów niektórych z tych książek i co dziwne już tych wersji nie ma w sieci jako piratów... (same pdfy).

Trudno powiedzieć dlaczego tak jest. Patrząc na siebie samego: ostatnio wydałem jakieś 200 zeta na książki (pdf)- bardzo niepopularne - przygotowujące do pewnego certyfikatu i jakoś przez myśl mi nie przeszło aby udostępnić je w sieci. Może inni co maja eReadery tez tak myślą?

Kolejna sprawa: jestem programistą u mnie w firmie pracuje 9 osób z czego 4 maja eReadery... wiec generalnie mogę stwierdzić ze wśród "technicznych" jest duża penetracja eReaderów (nawet w naszym zaściankowym pod tym względem kraju), myślę ze gdzie indziej jest jeszcze lepiej, wiec dlaczego scena eBookow (technicznych) się nie utworzyła?


04 lut 2010 23:38:26
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: DRM Amazona złamany - komentarze
Cytuj:
myślę ze gdzie indziej jest jeszcze lepiej, wiec dlaczego scena eBookow (technicznych) się nie utworzyła?
Dlatego, że zrobienie beletrystyki to katorga, a gdyby poprawiać książke informatyczną, która ma z reguły kilkadziesiąt tabelek i listingów kodu, to już w ogóle masakra. No i w przypadku kodu jedna mała pomyłka (zamieniona literka) może kompletnie wypaczyć sens czytanej treści, w beletrystyce takie niebezpieczeństwo jest o wiele mniejsze.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


05 lut 2010 9:31:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 paź 2009 21:07:21
Posty: 13
Post Re: DRM Amazona złamany - komentarze
nie zrozumiałeś mnie. Wydawnictwa techniczne sprzedają swoje książki w wersji PDF (bez DRM) - tutaj nie trzeba nic robić wystarczy udostępnić. A z amazonem sprawa jest troszkę trudniejsza ale jak już pisałem usunięcie zabezpieczenia z książki kindlowej (azw) zajmuje dosłownie chwile...


06 lut 2010 19:29:44
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron