Teraz jest 29 mar 2024 16:24:03




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
eClicto - temat ogólny 
Autor Wiadomość
Kolporter - autoryzowany przedstawiciel

Dołączył(a): 02 gru 2009 10:42:25
Posty: 3
Post Re: eClicto
Przygotowując bezpłatny pakiet startowy wiedzieliśmy, że nie sprostamy gustom i oczekiwaniom wszystkich potencjalnych użytkowników eClicto - bo jest to po prostu niemożliwe - każdy z nas ma inne zainteresowania i oczekiwania. Zawartość tego pakietu jest w dużym stopniu uzależniona od tego, jakie książki chcą promować wydawcy - my jesteśmy (w właściwie od 10 grudnia b.r. będziemy) ich dystrybutorem. Mamy nadzieję, że jak napisał t3d - bezpłatne książki pozwolą wielu użytkownikom eClicto przetestować system - a pozycje ze światowej i polskiej klasyki jednak ucieszą sporą rzeszę miłośników literatury. O tym, że nie zastosowaliśmy - jak pisze Euble - "marketingowego chwytu" świadczy fakt, że zawartość bezpłatnego pakietu ujawniliśmy jeszcze przed komercyjnym startem projektu na blogu eClicto. A więc każdy przed zakupem czytnika może sprawdzić, jakie książki dostaje wraz z nim za darmo.

Pozdrawiam,
Maciej Topolski
Rzecznik Prasowy Kolportera


03 gru 2009 14:53:05
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: eClicto
Panie Macieju może jeszcze 2 słowa na temat nieodpowiadania na maile?

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


03 gru 2009 14:56:46
Zobacz profil
Kolporter - autoryzowany przedstawiciel

Dołączył(a): 02 gru 2009 10:42:25
Posty: 3
Post Re: eClicto
Nie wiem, jakie maile ma Pan na myśli, staramy się odpowiadać na nie w miarę na bieżąco.


03 gru 2009 15:13:42
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: eClicto
Na przykład mój mail sprzed około tygodnia, w którym pytałem o specyfikację czytnika i o to czy będzie czytał pliki .TIFF oraz .Djvu.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


03 gru 2009 15:22:43
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 maja 2008 13:26:26
Posty: 112
eCzytnik: Kindle3
Post Re: eClicto
albo mój sprzed około 1,5 tygodnia - tez z prosba o bardziej szczegółową specyfikację techniczną oraz informacje jakie formaty będzie wspierał czytnik oprócz podanych w informacjach marketingowych...

_________________
------------------------------------
Sa souvraya niende missain ye
------------------------------------


03 gru 2009 18:12:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lis 2009 23:18:01
Posty: 32
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kobo touch
Post Re: eClicto
A ja kupuję sony PRS600 i nie ukrywam, że na to miała wpływ cała kampania Eclicto. Wolałbym przecież kupić od polskiego dystrybutora, z serwisem itp. Ale oczekiwałem od czytnika żeby był jak najbardziej uniwersalny (np. DRM adobe), a nie związany z jedną platformą. Do tego doszła cała, dla mnie dziwna, kampania "reklamowa".
Kończę przeglądanie tego wątku, ale życzę Eclicto wszystkiego dobrego.


03 gru 2009 19:39:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 gru 2009 20:13:29
Posty: 30
Post Re: eClicto
Pojawilo się wiecej informacji o starcie, 10 grudnia sprzedarzy, 9 konferencja prasowa, możliwa do obejrzenia online, można poczytac więcej na blogu eclicto, jest też tam lista 100 dodawanych książek.
Jeszcze tydzień, poczekamy, zobaczymy....


03 gru 2009 20:57:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lip 2007 8:25:02
Posty: 77
Lokalizacja: wzi¹Ì pieni¹dze
Post Re: eClicto - temat ogólny
Ciekawi mnie jedna zasadnicza rzecz, co prawda nie dotyczy ona czytnika a samej idei Ebooków z strony eclicto.pl. Chodzi mi o to, w jakim formacie będą ebooki, oraz czy możliwe będzie wgranie ich na inne czytniki ? (mam Bebooka)

_________________
Ludzie są ucieleśnieniem swoich umysłów


11 gru 2009 0:23:55
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: eClicto - temat ogólny
garet napisał(a):
Ciekawi mnie jedna zasadnicza rzecz, co prawda nie dotyczy ona czytnika a samej idei Ebooków z strony eclicto.pl. Chodzi mi o to, w jakim formacie będą ebooki, oraz czy możliwe będzie wgranie ich na inne czytniki ? (mam Bebooka)

  1. ePUB;
  2. nie, ponieważ będą zabezpieczone DRMem, przez co będą działać tylko w Menadżerze eClicto oraz na powiązanym z nim czytniku eClicto.

t3d: Wypunktowania robi się albo 1. 2. 3., albo a) b) c).
Przynajmniej w języku polskim :P

Mori: To trzeba było przerobić od razu na listę :P

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


11 gru 2009 1:25:27
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 18 gru 2007 22:34:33
Posty: 11
Post Re: eClicto - temat ogólny
Ruszyło eclicto pojawiły się pierwsze recenzje i już taka pewna co do tego że zakupię ten czytnik nie jestem... Rozczarowałam się bardzo ofertą książek (ale nadal czekam na nowe wydawnictwa rozumiem, że na wszystko potrzeba czasu), ale jeszcze bardziej jedną kwestią: przywiązaniem książek, które zakupiłam do jednego komputera... Nawet do głowy mi nie przyszło, że tak to będzie wyglądało, liczyłam na coś podobnego jak w serwisie audioteka.pl gdzie moje zakupione audioksiążki znajdują się na wirtualnej półce i mogę je pobrać na różne komputery. Myślałam że tu będzie podobnie z tym że ta wirtualna półka byłaby po prostu przypisana do jednego czytnika. Mam 3 komputery z których korzystam, co jakiś czas te na których jest windows przechodzą format dysku i instalację od nowa, co miałabym niby zrobić w takim przypadku? Myślę o zmianie laptopa w przyszłym roku i na zapytanie co w przypadku zmiany sprzętu padła odpowiedź iż menager jest przypisany do jednego komputera i nic nie poradzą (mowa magnetofonowa, szczęka mi opadła). Bardzo dokładnie przyjrzę się wszystkim informacjom jakie znajdę w necie na temat eclicto. Pierwsze wiadomości są delikatnie mówiąc rozczarowaniem.


12 gru 2009 21:12:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 gru 2007 22:34:33
Posty: 11
Post Re: eClicto - temat ogólny
Euble napisał(a):
Też mi się to nie podoba. Jestem zwolennikiem opcji "KUPIŁEM WIĘC JEST MOJE".
A więc mogę po przeczytaniu pożyczyć (np. dajac komuś hasło), odtworzyć na dowolnym urządzeniu (komputer, palm, czytnik) a jak mi się znudzi to sprzedać czy dać komuś w prezencie.
Gdyby książki w wersji elektronicznej kosztowały 10-15% ceny książki w wersji papierowej, to by mi to nie przeszkadzało, ale tak nie jest. Książkę papierową, a także niepowiązany z urządzeniem plik mam "na zawsze", mogę wrócić do niego za 2, 5, 10 lat a w przypadku takiego zabezpieczenia jest to wątpliwe. Pliki zabezpieczone np. hasłem ale nie powiązanye z konkretnym urządzeniem, kupuję, trzymam na dysku i czytam kiedy chcę i na czym chcę. A polityka eClicto mi to uniemożliwia.
A co jak czytnik mi się zepsuje albo zgubię go i kupię nowy innej firmy? Wszystkie książki które są zabezpieczone pójdą w kosmos? Czy będę musiał pisać do nich żeby mi każdą książkę po kolei odbezpieczali?
Odradzam eClicto. Tym bardziej że technologicznie niczym się nie wyróżnia.


Ja nie mam aż tak radykalnych poglądów, gdybym była wydawcą zażądałabym jakiejś gwarancji, że pozycja wydana przezemnie nie zostanie 5 minut po udostępieniu w e-księgarni umieszczona w necie na wszystkich warezach, forach i czym jeszcze tylko możliwe. Dla mnie to proste i zrozumiałe (korzystam z audioteki a tam audiobooki mają zabezpieczenia w tym stylu). Nie byłoby dla mnie problemem konto użytkownika = jeden czytnik. Ale tu przesadzili...
Co do technologicznego wyróżniania się to umówmy się że za taką cenę nie oczekuje się czegoś lepszego. Zaletą miała być (mam nadzieję że jednak będzie) polska e-księgarnia, jak jest wszyscy widzimy.


12 gru 2009 22:36:58
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 kwi 2009 21:28:18
Posty: 9
Post Re: eClicto - temat ogólny
Dokładnie takie zabezpieczenia to lekka przesada, bo jak to by było że nie mogę pożyczyć książki bratu? Obaj mamy czytnik i gdyby każdy by musiał wydać 20zł na tę samą książkę... zresztą papierowej książki nie zakuwają w łańcuchy i też można ja sprzedać zeskanować i przerobić na txt...

A poza tym szkoda że książki z księgarni eclicto nie działają na innych urządzeniach, z chęcią bym coś zakupił na mojego prs`a...


12 gru 2009 23:26:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lis 2008 0:09:52
Posty: 38
Post Re: eClicto - temat ogólny
Mnie najbardziej zasmuciła wieść o tylko 500 "stronach" w eClicto zanim się rozładowuje bateria w porównaniu z 7500 stronami w czytniku Sony wydaje mi się bardzo mało a ponieważ dużo czytam musiałbym codziennie ładować taki czytnik :/ Dodatkowo nie wie ktoś czy jest jakaś możliwość zabezpieczenia książek przed utratą jeśli windows padnie tak że tylko format lub w najczarniejszym scenariuszu padnie dysk? Wtedy wszystkie kupione książki są stracone czy może są jakiekolwiek wpisy w tym sklepie że w razie czego można by je odzyskać?


21 gru 2009 2:52:13
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lis 2008 12:58:01
Posty: 177
eCzytnik: kindle DX
Post Re: eClicto - temat ogólny
Foris napisał(a):
Mnie najbardziej zasmuciła wieść o tylko 500 "stronach" w eClicto zanim się rozładowuje bateria w porównaniu z 7500 stronami w czytniku Sony wydaje mi się bardzo mało

jeżeli to prawda, że tylko 500 stron, to rzeczywiście kiepsko


21 gru 2009 13:36:38
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: