Teraz jest 29 mar 2024 10:24:36




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
nook drugi na tegorocznej liście najlepszych - komentarze 
Autor Wiadomość
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post nook drugi na tegorocznej liście najlepszych - komentarze
Zapraszamy do komentowania nowego artykułu na naszym blogu - nook drugi na tegorocznej liście najlepszych gadżetów Time'a.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


14 gru 2009 10:41:07
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: nook drugi na tegorocznej liście najlepszych - komentarze
Co to znaczy, że wypożyczenie jest jednorazowe? Wydawało mi się do tej pory że mogę wypożyczyć jednej osobie w danym czasie, czyli np. w tym miesiącu dam wujkowi, a za pół roku, gdy już wujek przeczyta, koledze.

Poza tym zaskakuje mnie, że Android jest w time podawany jako zaleta. Czy można na nooku instalować aplikacje z market? Bo jeśli nie, to co to za zaleta dla przeciętnego użytkownika?. Jasne, że geek zaraz sobie weźmie roota i zacznie sterować sprzętami w domu za pomocą czytnika podłączonego przez wifi, ale co Android obchodzi przeciętnego zjadacza chleba?

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


15 gru 2009 12:20:33
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: nook drugi na tegorocznej liście najlepszych - komentarze
Za Gizmodo:
http://gizmodo.com/5388168/dont-get-too-excited-about-the-nooks-lending-feature napisał(a):
Lending seemed too good to be true: Sure, we knew about the 14-day lending period, but we wondered if it'd work like a library, where you can renew a book before its due date. No such luck. As it turns out, publishers have the right to allow or not allow lending (and book publishers are at least as uptight as record labels) in the first place, so who knows if you'll ever even get to try it. Besides that, you can lend each book one time only, forever. When you lend it, it's unavailable for you to read, which admittedly is what happens when you lend a physical book—but THESE AREN'T PHYSICAL BOOKS. For god's sake, let us enjoy the benefits of digital text!

Pogrubienia moje.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


15 gru 2009 12:24:25
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: nook drugi na tegorocznej liście najlepszych - komentarze
Mori napisał(a):
Za Gizmodo:
http://gizmodo.com/5388168/dont-get-too-excited-about-the-nooks-lending-feature napisał(a):
Lending seemed too good to be true: Sure, we knew about the 14-day lending period, but we wondered if it'd work like a library, where you can renew a book before its due date. No such luck. As it turns out, publishers have the right to allow or not allow lending (and book publishers are at least as uptight as record labels) in the first place, so who knows if you'll ever even get to try it. Besides that, you can lend each book one time only, forever. When you lend it, it's unavailable for you to read, which admittedly is what happens when you lend a physical book—but THESE AREN'T PHYSICAL BOOKS. For god's sake, let us enjoy the benefits of digital text!

Pogrubienia moje.

Ach to ci od nooka są z tych, co to jak im się pożyczy nigdy nie oddają :D
Ja bym na nich uważał :P

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


15 gru 2009 12:39:26
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: nook drugi na tegorocznej liście najlepszych - komentarze
t3d napisał(a):
Ach to ci od nooka są z tych, co to jak im się pożyczy nigdy nie oddają :D
Ja bym na nich uważał :P

Nie, wydaje mi się, iż jest tak, że masz opcję "pożycz", wykorzystujesz ją (blokując sobie an 14 dni plik), po czym plik zostaje u Ciebie odblokowany (a w innym miejscu zablokowany), zablokowana zostaje również funkcja "pożycz" -- aczkolwiek to tylko interpretacja informacji, jakie pojawiły się w Sieci.

Cytat z Engadgeta, potwierdzający tę tezę:
http://www.engadget.com/2009/10/23/barnes-and-noble-nook-lend-me-feature-is-severely-limited-assumes/ napisał(a):
Unfortunately, the "world's most advanced e-book reader" limits the LendMe feature to one 14-day period per book, ever, and that's only if the publisher gives permission. You also can't read the title yourself during the loaner period.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


15 gru 2009 13:12:52
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: nook drugi na tegorocznej liście najlepszych - komentarze
Mori napisał(a):
Nie, wydaje mi się, iż jest tak, że masz opcję "pożycz", wykorzystujesz ją (blokując sobie an 14 dni plik), po czym plik zostaje u Ciebie odblokowany (a w innym miejscu zablokowany), zablokowana zostaje również funkcja "pożycz" -- aczkolwiek to tylko interpretacja informacji, jakie pojawiły się w Sieci.

A, to takie buty...
Zinterpretowałem to 'forever' z pierwszego cytatu jako jedno pożyczenie na wieczne nieoddanie :P

Szkoda że tylko 1 raz. Zablokowanie jeszcze jestem w stanie zrozumieć.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


15 gru 2009 13:25:54
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: