Teraz jest 28 mar 2024 10:38:52




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
[Jetbook] Problemy z podłączeniem w windows 7 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 03 kwi 2009 20:36:15
Posty: 4
eCzytnik: JetBook, PB 624
Post [Jetbook] Problemy z podłączeniem w windows 7
t3d: Wydzielam aby nie mącić w głownym temacie

Od kilku miesięcy mocno eksploatuję Ectaco JetBooka (przeczytałem z przyjemnością wiele książek) i naprawdę jestem z niego bardzo zadowolony.
Ale pojawił się mały problem. Na nowym kompie mam Windows 7 64-bit i system ten zupełnie nie widzi tego czytnika (drugi komp z XP ok). Nigdy też nie wgrywałem nowszego firmware, bo nie czułem takiej potrzeby. Czy można temu jakoś zaradzić? Może właśnie nowszy firmware, jakieś inne stery...?


08 gru 2009 20:27:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lip 2008 21:40:07
Posty: 40
Lokalizacja: Katowice
Post Re: ECTACO JetBook
Ja obchodzę ten problem wyjmując kartę pamięci i kopiując bezpośrednio na kartę. Może tak spróbuj. Pamięć JetBooka jest objętościowo raczej symboliczna, więc wszystko wrzucam na kartę.

_________________
Mam mało czasu


08 gru 2009 20:53:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 kwi 2009 20:36:15
Posty: 4
eCzytnik: JetBook, PB 624
Post Re: ECTACO JetBook
Dzięki, ale od początku tak robię kopiując bezpośrednio na kartę SD, bo transfer przez samo Ectaco jest tragiczny. Nie rozwiązuje to jednak mojego problemu. Po prostu na nowym kompie nie mam dostępu do pamięci własnej JetBooka.


08 gru 2009 21:35:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lip 2008 18:45:15
Posty: 37
eCzytnik: Nook NST, X61S, PER3162B, Jetbook
Post Re: ECTACO JetBook
PrzemalD napisał(a):
Dzięki, ale od początku tak robię kopiując bezpośrednio na kartę SD, bo transfer przez samo Ectaco jest tragiczny. Nie rozwiązuje to jednak mojego problemu. Po prostu na nowym kompie nie mam dostępu do pamięci własnej JetBooka.


Spróbuj zainstalować Calibre , może ten program umożliwi ci dostęp do pamięci urządzenia . Firmware warto zaktualizować , Jetbook na nowym firmware odzytuje bez problemów pliki mobipocket i trochę sprawniej działa . Pod koniec grudnia ma być dostępna nowa wersja softu .


09 gru 2009 20:13:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 kwi 2009 20:36:15
Posty: 4
eCzytnik: JetBook, PB 624
Post Re: ECTACO JetBook
Dzięki, ale nie pomogło. Zainstalowałem Calibre - bez zmian :( Podejrzewam, że wynika to wszystko z nowego OS (mały off topic - problem ten dotyczy też dwóch moich czytników kart i jednego pendriva - Win7 też ich nie widzi).
A jeśli chodzi o nowszy firmware - wszystkie książki mam jako txt i w zupełności mi to wystarcza. Nie chcę psuć ;) tego, co dobrze mi działa.


09 gru 2009 22:03:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lut 2009 17:55:48
Posty: 211
eCzytnik: iPad, dawniej: iRex DR1000S
Post Re: ECTACO JetBook
Odłącz wszystkie urządzenia podpięte na USB i zostaw tylko czytnik. Może wtedy system wykryje. Miałem takie przeboje z zewnętrznym dyskiem twardym i routerem podpiętym przez USB.

_________________
Copywriting


10 gru 2009 11:39:09
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 03 kwi 2009 20:36:15
Posty: 4
eCzytnik: JetBook, PB 624
Post Re: Problemy z podłączeniem w windows 7
Próbowałem (wyłączyłem zewn. zasilanie laptopa, choć nie wiem po co, odłączyłem inne urządzenia pod usb).Niestety nadal nie miał chęci współpracy :(
A rozwiązanie okazało się banalne: CPUID HArdware Monitor mi to blokował. Co prawda nadal przy podłączaniu JetBooka pojawia się info, że nie można zainstalować sterownika, ale w eksploratorze widać wszystko (pamięć wewn. czytnika i kartę pamięci).
Wielkie dzięki za pomoc :)


10 gru 2009 17:31:27
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: