Teraz jest 19 kwi 2024 23:41:55




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
"Lekki tornister" na Śląsku 
Autor Wiadomość
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post "Lekki tornister" na Śląsku
DI napisał(a):
Uczniowie otrzymali już netbooki w ramach projektu "Lekki jak piórko – multimedialna szafka dla ucznia = lekki tornister". Jest to inicjatywa realizowana tylko na Śląsku. Jej celem jest nie tylko odciążenie uczniów, ale także wypróbowanie nowych, bardziej nowoczesnych metod nauczania.
reklama
czytaj dalej

Polecamy poradniki
Angielskie zwroty
Skuteczne metody nauki języka angielskiego
Szybkie czytanie dla wytrwałych
ABC Mądrego Rodzica: Droga do Sukcesu
Praktyczny Kurs Szybkiego Czytania

W lutym br. rząd wycofał się z odważnego programu "Komputer dla ucznia". Potem jednak na podobny pomysł wpadło Śląskie Kuratorium Oświaty. Postanowiło ono przekazać netbooki na zasadzie użyczenia do wykorzystania w zajęciach klas trzecich i czwartych. Nauczyciele biorący udział w projekcie zostali odpowiednio przeszkoleni.

W serwisie Bytom.pl możemy przeczytać, że nowy sprzęt uroczyście przekazano uczniom m.in. w Szkole Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi. Netbooki wyposażono w czytniki elektronicznych wersji obowiązujących podręczników oraz dostęp do internetu.

W uroczystym wręczeniu sprzętu obok władz miasta uczestniczyli m.in. Wiceminister Edukacji Krystyna Szumilas oraz Poseł na Sejm RP Jacek Brzezinka. Bytom jest czwartym miastem, w którym system ma funkcjonować. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w tekście pt. Cyfrowe książki.

Nazwa śląskiego projektu akcentuje odciążenie uczniów (dosłownie), ale o wiele istotniejsze jest to, że będziemy mogli się dowiedzieć jakie efekty przynosi rezygnacja z papierowych podręczników. Można je uważać za przestarzałe i niewygodne, ale nie da się ukryć, że umiejętność posługiwania się książką wciąż jest potrzebna.

Poza tym książki papierowe są istotne z edukacyjnego punktu widzenia. Wyszukiwanie w nich informacji nie zachodzi automatycznie, co sprzyja spontanicznemu uczeniu się. Ważna jest umiejętność skupienia się na tekście, a nie tylko na przekazie multimedialnym. Wreszcie można dyskutować o tym, czy intensywne korzystanie z komputera rzeczywiście będzie miało zbawienny wpływ na kręgosłupy i zdrowie dzieci.
Źródło: http://di.com.pl/news/29735,1,0,Netbook ... lasku.html

No proszę, szybciej niż się spodziewaliśmy, w dodatku zamiast eczytników dostali netbooki (moim zdaniem lepsze do nauki). Swoją drogą to nie wiem czemu się tak przejmują tymi kręgosłupami, ja tam nie miałem problemu z wywalaniem książek z niego - zawsze nosiłem jak najmniej, najlepiej sam zeszyt :D Przecież kolega z ławki na pewno będzie miał więc po co się trudzić?

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


07 gru 2009 13:33:44
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: