Teraz jest 19 kwi 2024 17:16:25




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Zasilacze, akumulatory i ładowanie 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2008 13:26:17
Posty: 128
Post Re: Zasilacze, akumulatory i ładowanie
Chylę czoła przed naukowym podejściem. Takiego testu mi brakowało, a nie mogłem znaleźć nań czasu. Ja staram się zgodnie z wcześniejszą dyskusją ładowac na bieżąco, tzn. maksymalnie na 2 kreskach, ale kilka razy zdarzyło mi się wyładować na maxa( w czasie urlopu byłem bez ładowarki). I też straszliwie nie narzekam, pomomo mojego wczesniejszego postu :D


15 lip 2009 9:29:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 wrz 2008 16:05:24
Posty: 6
Post Re: Zasilacze, akumulatory i ładowanie
pozwolę sobie dodać od siebie że najlepiej zrobić samemu ładowarkę a raczej przejściówkę do ładowarki; dysponując wieloma ładowarkami usb i będąc zirytowanym że żadna nie działa idąc za wskazówkami z forum postanowiłem wykorzystać drugie gniazdo ładowania (żółte na dole); wystarczy kupić wtyk DC 1,7/4 i (cena 40gr lub z 1,5m kabelkiem jakieś 3,5zł) z drugiej strony zakończyć to w zależności od potrzeb- gniazdem usb, gniazdem mini-usb lub po prostu przecinając kabel od starej ładowarki dającej na wyjściu coś ok. 5V i tadam... to co nie działało przez usb działa przez gniazdo DC !!!


20 lip 2009 20:38:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 paź 2008 14:57:41
Posty: 42
Lokalizacja: Archipelag Magellana
eCzytnik: Sony PRS 505 (2x), nowy: k3g
Post Re: Zasilacze, akumulatory i ładowanie
linka: dzięki za dobre słowo, liczę tez na publikację w piątkowym "Science" ;)

87krzysiek: świetnie, że Ci się udało, ale co konkretnie zrobiłeś? Podłączyłeś wtyk do starej ładowarki GSM czy do uniwersalnego wszystkomającego zasilacza 5V? Pytam, bo zrozumiałem, że zasilacz do wszystkiego podaje za mały prąd (5V 300mA) i korzystając z gniazda mini USB czytnik się nie ładuje. Stare ładowarki też mają różne prądy ładowania na tabliczce znamionowej- przy jakich parametrach działa TO u Ciebie? I dalej: ładowanie przez mini USB trwa ok. 2,5 godzin (max), podobnie- korzystając z ładowarki do PSP. Napisz, czy po porządnym naładowaniu Twoim patentem od poziomu zera lub jednej kreski do pełna, czytnik nie rozładowuje się za szybko (np. poziom naładowania spada o dwie kreski juz po 1500 stron)? Tak się dzieje przy doładowywaniu telefonu GSM z gniazda samochodowego- słowem: czy jest "tadam...", czy "TADA-AM!" (no, co- wakacje, nie?)


21 lip 2009 16:02:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 mar 2008 14:08:33
Posty: 74
Post Re: Zasilacze, akumulatory i ładowanie
Odgrzeję trochę wątek.
Mógłby ktoś z jako taką umiejętnością czytania po niemiecku zerknąć na ten sprzęt
http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... K:MEWNX:IT

jakoś tak założyłem, że zasilacz będzie miał końcówkę DC. Okazało się, że ma końcówkę taką jak końcówka kabelka podłączanego do USB.
Co gorsza mimo po podłączeniu do PRS-a sprzęt sygnalizuje podłączenie USB, ale sprzętu nie ładuje.

Z nagłówka aukcji wywnioskowałem, że aukcja dotyczy PRS-a, a teraz to już nie wiem.

Zerknijcie proszę i napiszcie co widzicie w tej aukcji.


18 wrz 2009 19:25:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 paź 2008 14:57:41
Posty: 42
Lokalizacja: Archipelag Magellana
eCzytnik: Sony PRS 505 (2x), nowy: k3g
Post Re: Zasilacze, akumulatory i ładowanie
Jeśli chcesz zasilać PRS spoza USB-przez-kompa, to musisz mieć ładowarkę dokładnie taką, jak do PSP, czyli prąd wyjścia 5,2 V (mam "podróbę do PSP" 5V 2A i chodzi dobrze). Mam też ładowarkę (5V 1,8A) pod mini USB - czyli to wejście do przesyłania danych- którą ładuję komórki, bluetoothy i inne sprzęty zasilane pospolitymi akumulatorkami 3,7V. Niestety, PRS-a się nią ładować nie da. Ani włączonego, ani wyłączonego. Gdy rozładowałem aku do zera (stanął zegar) i wyłączyłem PRS to przez kwadrans czerwona dioda pokazywała ładowanie, ale potem PRS się włączył (sam) i pokazał, że jest połączony przez USB- znana ikonka. Czyli chyba jest to świetny sposób na załatwienie aku ;-)
Próbowałem też ładować ładowarką awaryjną zasilaną "paluszkiem" AA wyposażoną w pęk wyjść (taka piguła wielkości zapalniczki, pełno ich w marketach i sklepach intern.) i również: ładuje wszystko, poza PRS.
Czyli: ładowarka pod mini USB nie ładuje PRS-a (do dziś- ktoś zna lepszą, niech pisze).
Trudno. Dlatego strasznie mnie wkurza, że Wielki Producent ściboli i nie dodaje w pudełku dedykowanej do tego perfidnego urządzenia ładowarki. To- poza żarówkami- chyba jedyny sprzęt na prąd, którego prosto ze sklepu nie można wetknąć do gniazdka. WRRR!


19 wrz 2009 12:27:47
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2008 21:40:27
Posty: 95
eCzytnik: PRS-505, PRS- T1, Aura H2O, KA1
Post Re: Zasilacze, akumulatory i ładowanie
Witam,
na wyjsciu DC IN w PRS 505 jest napisane 5.2V ladowarki od psp i moja od irivera maja 5V, 2A, czy to robi jakas roznice? te dwie dziesiate V?
znalazlem jakas ladowarke 5.2V ale za to tylko 1A.

ja laduje swoj PRS 505 ladowarka od irivera wlasnie 5V, ale niestety bateria starsza na krotko:( w ciagu jednej ksiazki 400-500 stron to conajmniej dwa razy musze ladowac:(

wyjalem karte pamieci i przerzucilem wszystko do pamieci czytnika, moze to w jakis sposob zmniejszy utrate energii...


25 lis 2009 23:29:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lis 2009 11:55:34
Posty: 85
eCzytnik: Kindle 3G
Post Re: Zasilacze, akumulatory i ładowanie
Wniosek jest prosty, zasilacz od iRivera ma za małe napiecie i już. Te 0,2V maja znaczenie. Ładujesz go tylko do pewnego napięcia a powinieneś do wyższego co jest możliwe zasilaczem 5,2V o dostatecznie dużej wydajności prądowej. Cena zasilacza do PSP to 20zł plus wysyłka - to chyba najlepsze rozwiązanie. Szkoda że oryginalny kosztuje aż 50 zł.


29 lis 2009 23:36:35
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2008 21:40:27
Posty: 95
eCzytnik: PRS-505, PRS- T1, Aura H2O, KA1
Post Re: Zasilacze, akumulatory i ładowanie
niby tak ale...
ladowarki od psp, tez maja 5V a nie 5,2V, przynajmnie z tego co widze na zdjeciach z aukcji.
zminilem troche taktyke, bo jak pisalem wyjalem karte pamieci i przerzucilem wszystko do pamieci readera - plusem napewno jest to ze szybciej mi teraz wchodzi do menu gdy czytam ksiazke, niz jak byla karta
i wylaczam readera przyciskiem a nie suwakiem jak dotychczas, mam nadzieje ze pomoze...


30 lis 2009 10:50:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lis 2009 11:55:34
Posty: 85
eCzytnik: Kindle 3G
Post Re: Zasilacze, akumulatory i ładowanie
Kupiłem dzisiaj taka ładowarkę (serwis konsol 35zł) i ładuje. Pomiar woltomierzem bez obciążenia wykazał 5,4V, czyli pod obciążeniem troszkę mniej (nie sprawdzałem) ale i tak ponad 5V. Moim zdaniem powinna ładować poprawnie. Zobaczymy.


30 lis 2009 21:16:56
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: