Teraz jest 19 kwi 2024 2:46:11




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Ulubione auta 

ktory samochod wolisz?
BMW 13%  13%  [ 6 ]
Mercedes 13%  13%  [ 6 ]
Audi 16%  16%  [ 7 ]
Volkswagen 11%  11%  [ 5 ]
Mitsubishi 7%  7%  [ 3 ]
Inne 40%  40%  [ 18 ]
Liczba głosów : 45

Ulubione auta 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 13:39:17
Posty: 318
Lokalizacja: GdaĂąsk
Post 
starwarrior napisał(a):
mako napisał(a):
starwarrior napisał(a):
wiec skoro nie zaliczasz klasy E czy serii 5 do limuzyn to dlaczego pisales ze zestawiam VW z limuzynami???


Bo mimo wszystko marki audi/merc/bmw sa uwazane za auta luksusowe a limuzyna bylo taka przenosnia lekka, mimo iz maja w swojej gamie auta pasujace do tej klasy. vw z samej ideii jest samochodem dla ludu. Poznaj historie marki a dopiero potem krytykuj. Podstawa polemiki jest proba zrozumienia co 2 osoba ma do powiedzenia.

BTW. VW sa moze i najchetniej kupowanymi autami, ale i najchetniej kradzionymi ;]



I tutaj musze z Toba polemizowac, historie marki znam , tyle ze zle ja interpretujesz,gdyz VW MIALO BYC autem dla ludu i przez dlugie lata nim bylo,tanie proste i w miare niezawodne auta. Zauwaz ze wiele sie zmienilo i oprocz nazwy te auta nie maja juz nic wspolnego z autami dla ludu... nie sa ani tanie, ani proste, ani tak niezawodne jak chocby 10 lat temu.


Nie odbierz tego jako ataku na siebie, ale po analizie Twoich postow w tym temacie stwierdzilem ze Twoja wiedza na temat motoryzacji,mimo ze obszerna jest czesto powierzchowna i to Ty nie probujesz zrozumiec co 2 osoba ma do powiedzenia.
Wezmy chociazby Twoje opisy modeli Mitsubishi- czysto powierzchowny opis,jak mozesz nazwac 3000GT


No coż nie mam zamiaru odbierac Twoich wiadomosci jako atakow, wrecz przeciwnie, jest to dobra mozliwosc poprowadzenia ciekawej polemiki na tym forum:) generalni musze przyznac ze nie w kazdej dziedzinie czlowiek ma gleboka wiedze i nie uwazam sie za jakies motoryzacyjne guru. Nie powiem ze nie raz robie bledy, ktory moze przyuwazyles zaczym sam sobie skojazylem - wpisalem w opisie mitsubishi swifta ktory oczywiscie jest modelem suzuki. poprawilem sie i nie wiem co mnie sprowokowalo do tego ... w kazdym razie az glupio sie przyznawac ;]

Zalozenie i idea zalozenia marki byla jako auta dla ludu i generalnie taki obraz ciagle vw chce kreowac, niestety podnosi ceny swych aut, ale dalej sa one chetnie kupowane przez rzesze nabywcow. Jezeli jednak uznajesz ze vw mozna zestawiac z mercem / bmw / audi ... no to czemu nie wrzuciles tam opla / forda ktorych tez jest sporo na naszym rynku, tez sa to niemieckie auta ? No i jeszcze zestawienie audi a4 czy bmw 3 z golfem / borą ? jesli juz zestawiac te auta to audi a3 i bmw seri 1 ... aczkolwiek nie wiem czy ktokolwiek myslacy nad zakupem auta pokroju A3 czy BM'ki 1'nki spojrzy na golfa ...

Samochody vw sa ciagle autami dla ludu ... spojrz na ulice i policz ile minie Cie vw a ile audi/bmw/mercedesow (mowie o nowszych modelach, bo ostatnio dopiero- od czasu kiedy weszlismy do uni zaczelo sie sciaganie zezlomowanych juz mercedesow W124, Audi 80 (b3/b4), bmw E36 itp itd )

_________________
Obrazek


03 mar 2008 1:49:57
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lis 2007 18:52:04
Posty: 41
Post 
Kocham BMW i nic tego nie zmieni :) Wszyscy znajomi śmieją się ze mnie... :P
Pod moją uczelnią stoi czarna BM-ka więc siedzę cały czas w oknie i wzdycham... Zakochałam się beznadziejne... Bez wzajemności :P

_________________
"Co ma być, to będzie, a jak już będzie, to trzeba się z tym zmierzyć."


03 mar 2008 19:23:43
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 mar 2008 18:23:12
Posty: 18
Post 
Audi :] Klasa sama w sobie .. niby luksusowe ale dla wszystkich ...


04 mar 2008 23:05:01
Zobacz profil
Post 
ja tam jestem szczęśliwym posiadaczem skody fabii zapewne to nie to co audi czy bwm ale jak dla mnie to autko jest super


06 mar 2008 17:15:00
Post 
wszystkie są fajne. Byle chodził. xD A tak to merce!!


04 kwi 2008 22:19:02
Post 
citroen xantia :)
mielismy z mężem już ich kilka ja nawet jedną miała wypadek dachowanie i rów ale wyszła cało dzięki Bogu :) auto wytrzymało
o samym samochodzie : bardzo wygodne w nim się pływa


20 maja 2008 12:09:50
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lut 2008 3:44:40
Posty: 56
Post 
Jak dla mnie z dotychczas posiadanych bryczek naj jest subaru impreza,przez 5 lat zadnej usterki a po porzadnym wypadku auto do kasacji 3 fikolki zadnych obrazen ciala.Aktualnie posiadam forda rangera ale to inna klasa i jeszcze nie ustosunkowalem sie do niego.


20 maja 2008 14:51:29
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 mar 2008 0:11:57
Posty: 70
Lokalizacja: Albedo 0.39
eCzytnik: SONY PRS 505
Post 
Zauważyłem, że wiele osób wypowiada się na temat samochodów na zasadzie; "jedyny, słuszny, ... itd". Dla mnie auto musi być funkcjonalne, z dobrym silnikiem i wnętrzem. Wygląd już nie ma dla mnie znaczenia, bo jak prowadzę to siebie nie oglądam w samochodzie :). Od dawna preferuję samochody "kombi". Przy ich ocenie używa się parametru, często nazywanego "współczynnikiem trumny" (największy prostopadłościan jaki możemy zapakować do samochodu z położonymi siedzeniami). Okazuje się wtedy, że większość marek przegrywa w konfrontacji z samochodami Volvo. Używałem kiedyś Volvo 245 (244 kombi w wersji amerykańskiej). Był to najdłużej produkowany na świecie samochód typu kombi. Jego produkcji zaprzestano w 1996 roku. Jeden z największych europejskich, przebijał go tylko Citroen CX Break. Godnym następcą Volvo 245 jest obecnie V70 i jego pochodne i w dalszym ciągu trudno jest znaleźć samochód który by mu dorównał, biorąc pod uwagę stosunek jakość-cena, komfort, koszty eksploatacji i "współczynnik trumny". :)


08 cze 2008 9:20:14
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 wrz 2008 22:21:17
Posty: 20
Post 
Ta ankieta nic nie oddaje. Lubię merce, ale moim ulubionym samochodem (którego tu nie ma) jest Nissan Patrol. Dorzućcie więcej marek... a może coś w stylu limuzyna/terenowy/suv/... ?

_________________
Kobiety mają wspaniały instynkt. Wszystko zauważają - z wyjątkiem tego, co oczywiste.

— Oscar Wilde


28 paź 2008 21:05:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lis 2008 18:37:44
Posty: 6
Post 
Co do aut niemieckich to nie przepadam po prostu mi się nie podobają. Jeździłem kupę lat wartburgami ze względu na pracę (nie stać mnie było na wymianę innego auta co 1,5 roku po zajechaniu poprzedniego w lesie, teraz zmieniły się trochę ceny) poza tym jak za tą cenę było to duże i wygodne auto. Na terenówki też mnie nie było stać. Teraz wożę cztery litery peugeotem 306 (nie pracuje już w lesie) auto dosyć awaryjne (elektryka) ale sobie chwalę szczególnie za właściwości jezdne. Gdzieś w temacie padła cytryna Xantia bardzo bym chciał dorwać dobrze utrzymany egzemplarz ale z tych co oglądałem nadawały się tylko na szrot (nie oglądałem tylko najtańszych) generalnie auto mi się podoba ze względu na właściwości trakcyjne. Do celów hobbystycznych myślałem nad 107 merca ale jakoś jeszcze mnie niestać na taki kaprys :(


08 sty 2009 21:41:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 kwi 2009 11:33:10
Posty: 24
Post Re: Ulubione auta
zakochalam sie w FORDZIE GT 500 8) 8) 8) 8) 8) 8)


15 kwi 2009 19:17:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 lut 2009 18:58:55
Posty: 7
Post Re: Ulubione auta
W ankiecie zaznaczyłem Volkswagena, ze względu na to, że obecnie takim jeżdżę (VW Golf IV 1.9 TDI) ;)

Jednak moim wymarzonym samochodem jest Ford Mustang :)

_________________
Inteligencja jest jak rzeka: im jest głębsza, tym mniej robi hałasu.


23 sie 2009 20:19:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 mar 2008 0:30:55
Posty: 54
Post 
Jestem niepoprawną romantyczką, marzy mi się Opel Manta A. Miałam go kiedyś, rozwaliłam jak rasowa blondynka ku nieustającej uciesze znajomych powtarzających sobie mój przypadek jak dowcip jakiś :[
Mógłby być taki:
Kod:
http://galeria.forocoches.com/data/500/Manta.jpg

Ech, znowu się rozmarzyłam:)


24 sie 2009 15:05:14
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 gru 2008 17:13:34
Posty: 60
Lokalizacja: NJ
Post Re: Ulubione auta
Ostatnio zmienia się troche w świecie -

Toyota spada na wykonaniu a przynajmniej spadła w ostatnich latach teraz się zaczyna powoli podnosić szczególnie w modelu Venza.
Scion podmarka toyoty samochody wypuszczanie dla młodszych odbiorców część jest ciekawa bo tania a drugą część albo się kocha albo nienawidzi.

Honda robi mało zawodne auta i ma ciekawe wzornictwo (te amerykańskie bo europejskie jest cienkie)

Hyundai staje się potęgą powoli wypuszcza nie dość że ładne samochody (zmiana stylistów na pożadnych) to jeszcze coraz lepiej mechanicznie. A o nowej "podmarce" Genesis gdzie samochody hyundaia maja nawet inny znaczek nie wspomne.

BMW i Mercedes - jak zwykle trzymają linie i cene. Ważne żeby nie kupować mercedesa z przed 2005 bo mieli plastikowe części z chin i się psuły pierdoły jakieś jak wałki napinacza paska ;/

Audi po najnowżesz zmianie wzornictwa jestem zakochany szczególnie w A5, chyba jak bede zmienial samochod to wlasnie na ten :D

Fiat hmm fiat 500 podobno miał podbić USA jakoś jeszcze niespotkałem :P, zastanawiam jaki silnik mu tutaj wstawią z 2.2 bedzie rakieta :D

Osobiście mam toyotki dwie Sienna i Celica oba bardzo sobie chwale.


02 lis 2009 18:24:04
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron