Teraz jest 28 mar 2024 16:14:53




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Hanlin eReader v5 * BeBook mini * Astak EZ Reader Pocket PRO 
Autor Wiadomość
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Hanlin eReader v5 * BeBook mini * Astak EZ Reader Pocket PRO
Nowy bebook z pięciocalowym ekranem

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


Ostatnio edytowano 01 maja 2009 13:22:01 przez t3d, łącznie edytowano 1 raz



29 kwi 2009 19:50:35
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Hanlin eReader v5 [BeBook 5'']
Wydzieliłem, bo koniec końców v3 to już nie jest.

Jeśli ktoś nie śledzi, to parę linków:
- specyfikacja V5 wg Mobread: http://www.mobread.com/product/hanlin/2009316.html [tłumaczenie na angielski: http://tnij.org/dblz] + http://tnij.org/dbl1
- status BeBooka na Twitterze wskazujący na to, że mini BeBook może kosztować poniżej 200$/€: http://twitter.com/bebook/status/1583961736

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


01 maja 2009 0:34:55
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Hanlin eReader v5 [BeBook mini]
A tym razem news po polsku. Zachwycić się można niewiedzą redaktorstwa które nie wie że chodzi o hanlina V5. Ciekawe czy premiera innych klonów też będzie tak anonsowana :)

za http://pclab.pl/news38144.html
Cytuj:
Astak wprowadza na rynek Pocket PRO, czyli kolejny czytnik e-booków
Piotr Gontarczyk, Wtorek, 11 sierpnia 2009, 17:04
Tagi: astak, czytnik, e-book, pocket pro, tekst
Na rynku pojawia się coraz więcej czytników e-booków. Swoje trzy grosze postanowiła dołożyć również firma Astak ze swoim urządzeniem Pocket PRO.

Czytnik dysponuje 5-calowym ekranem, potrafiącym wyświetlać obraz w ośmiostopniowej skali szarości. Pomimo niezbyt wysokiej ceny, wynoszącej 199 dolarów, urządzenie rozpoznaje ponad 20 formatów plików wolnych od DRM.

Ponadto ma zapewnić wygodne korzystanie z dokumentów w formacie PDF. Dodatkowo urządzenie odtwarza pliki MP3. Pocket PRO wyposażono w 512MB wbudowanej pamięci oraz slot na karty pamięci SD.

Urządzenie ma pojawić się w sprzedaży pod koniec tego miesiąca.
Obrazek

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


Ostatnio edytowano 13 sie 2009 11:13:24 przez t3d, łącznie edytowano 1 raz



13 sie 2009 1:06:12
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Hanlin eReader v5 [BeBook mini]
Chyba wszystkie rebrandingi anonsują tak, jakby to było kompletnie nowe urządzenie kolejnego gracza na rynku, a nie ten sam hardware z innym logo i zmodyfikowanym softem. Ważne jest to, że po PRS-300 zaczynamy dostawać 5'' w cenie 200$ - co jest dobrą wiadomością (zawsze mogli to wycenić na ok. 250$). Przecież przy obecnym kursie dolara to urządzenie kosztuje około 600 zł - więc powoli dochodzimy do momentu, gdzie przeciętna osoba będzie sobie mogła na czytnik pozwolić i nie wyda na niego fortuny, z czego należy się cieszyć.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


13 sie 2009 7:11:29
Zobacz profil WWW
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post BeBook Mini - mały ekran, małe możliwości...
... i duża cena. W porównaniu do konkurencji przynajmniej. BeBook Mini właśnie debiutuje na amerykańskim rynku ale nie zdobędzie on raczej zbyt wielu entuzjastów. Ekran 5 cali, bez połączenia innego niż kablem przez USB, bez ekranu dotykowego - 200 dolców to dość drogo jak na taki zwykły czytnik.

Źródło: http://www.engadget.com/2009/10/12/5-in ... -hands-on/

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


13 paź 2009 12:45:03
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: BeBook Mini - mały ekran, małe możliwości...
Yyy, 200$ kosztuje najmniejszy z nowych Soniaków... Zresztą nigdzie nie ma taniej. 5'' się teraz w cenie 200$ sprzedaje, więc czemu uważasz, że specjalnie drogo BeBooka Mini wycenili?

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


13 paź 2009 13:12:34
Zobacz profil WWW
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: BeBook Mini - mały ekran, małe możliwości...
Ale gdzie firmie Endless Ideas do Sony :?

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


13 paź 2009 14:16:05
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: BeBook Mini - mały ekran, małe możliwości...
Kellhus napisał(a):
Ale gdzie firmie Endless Ideas do Sony :?

Nie endless Ideas, tylko Jinke :D

Widzę że zawsze masz na podorędziu kubeł pomyj, Khellusie :D
I znowu zarzuty są bardzo subiektywne. Czy naprawdę ekran dotykowy jest tak bardzo potrzebny w czytniku? Ilość formatów które działają bez zarzutu na tym sprzęcie powala sony na łopatki. Jest też mocny 400Mhz procesor, jest odtwarzacz mp3 i przeglądanie plików graficznych, czego u sony w tańszym czytniku brak.
O obsłudze polskich (i innych narodowych) znaków też mam przypominać?

Jeżeli ktoś nie ma kompleksów w stylu "ale to jest niefirmowe", to z dużym prawdopodobieństwem wybierze właśnie tego bebooka. Albo v5 w barwach Astaka, który jest już w sprzedaży w USA od jakichś 2 miesięcy.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


13 paź 2009 21:42:57
Zobacz profil WWW
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: BeBook Mini - mały ekran, małe możliwości...
Ja nie mam kompleksów na punkcie niefirmowatości danego sprzętu. Mam natomiast dość bogate doświadczenie w pracy z chińskim sprzętem i jeśli mam je porównywać do markowego to zawesz zastanawiam się 2x co mi się bardziej faktycznie opłaca. Komfortowa praca na markowym czy uciążliwa ale tańsza na niemarkowym.

Chociaż w tym wypadku, przy takiej przewadze w specyfikacji technicznej na rzecz Chinoli, prawdopodobnie również jednak wybrałbym ich produkt.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


13 paź 2009 23:37:32
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Astak 5'' EZ Reader Pocket PRO
Koszt 200 dolarów (do końca października), chociaż strona producenta mówi, że już są Out of stock hmmm...).

Filmik ze sprzętem:
http://www.youtube.com/watch?v=SlVJLQ0rjGA

Specyfikacja:
- łączność: USB 2.0, karty SD do 16GB,
- 512 mb wewnętrznej pamięci,
- płynne PDF,
- zwiększanie czcionki,
- 8 stopni szarości,
- procesor Samsung Arm9 400MHz ,
- interfejs przyciskowy (w prawo/w lewo/rolka) ,
- text-to-speech,
- powinien obsłużyć polski język (ale czy tak jest naprawdę to nie wiem)
- ma obsługiwać aż 20 (słownie: dwiadzieścia) formatów plików: ADE, BMP, CHM, DOC, DJVU, EPUB, FB2, GIF, HTML, JPG, LIT, MP3, PDB, PDF, PNG, PPT, PRC, RAR, RTF, TIF, TXT, WOL, ZIP.
Szczerze mówiąc żaden inny czytnik nie ma chyba takiego wyboru. I to jakie to są formaty! DJVU! TIF! RAR! Aż trudno sobie wyobrazić, że to wszystko faktycznie będzie poprawnie obsługiwane.

------------

Muszę przyznać, że przy tej cenie jest to naprawdę bardzo dobra oferta, chciałbym jednak zobaczyć czy faktycznie dobrze obsługuje te wszystkie formaty, zwłaszcza DJVU.

EDIT by t3d: Wrzuciłem Astaka i relację o Bebooku mini w USA tutaj, bo były już 3 ogólne wątki na temat tego samego urządzenia

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


14 paź 2009 12:21:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 sty 2010 21:46:39
Posty: 124
eCzytnik: Kindle Paperwhite 2
Post Re: Astak 5'' EZ Reader Pocket PRO
Jestem od 2 tygodni posiadaczem tego urządzenia zapraszam na mój blog gdzie znajdziecie więcej informacji na temat Astak 5'' EZ Reader Pocket PRO
http://astek.blog.onet.pl/

_________________
Obecnie używam Astak 5" Easy Reader Pro
http://www.epub.republika.pl/epub.htm


12 sty 2010 21:59:20
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sty 2010 16:15:27
Posty: 24
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: BeBook Mini
Post Re: Hanlin eReader v5 * BeBook mini * Astak EZ Reader Pocket PRO
Witam,
Dla wszystkich właścicieli Bebooka Mini, mam małe info. Otóż bardzo polecam zainstalowanie oprogramowania 5" EZ Reader Pocket PRO-V2.02ASTAK", który jest do pobrania z tej oto strony: http://www.theezreader.com/

Wprowadza dosyć wiele dodatków, m.in. możliwość wyłączenia dzielenia wyrazów (na pewno w formacie fb2; w pozostałych nie sprawdzałem). Tak na marginesie fb2 jest według mnie najlepszym formatem na ten czytnik. W bebookowym sofcie nie było polskiego dzielenia wyrazów, co było irytujące podczas czytania. Kolejna sprawa, to możliwość ustawienia marginesów, jest więcej czcionek do wyboru, większy wybór wielkości, słownik, kerning, i kilka innych bajerów. Ponoć też lepiej zarządza energią, ale tego jeszcze nie przetestowałem.

Pozdrawiam i polecam ten firmware :)


30 mar 2010 1:43:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sty 2010 16:15:27
Posty: 24
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: BeBook Mini
Post Re: Hanlin eReader v5 * BeBook mini * Astak EZ Reader Pocket PRO
Witam ponownie.
Znalazłem jeszcze lepszy soft niż ten, który proponowałem wcześniej. Ten o którym piszę, to soft od lbooka v5. Zmiany w porównaniu z tym od astaka bardzo widoczne. Przede wszystkim soft jest bardzo szybki. Widać to już w menu, a strony przewracają się w jakąś sekundę. Ma więcej opcji oraz zmieniony wygląd całego menu. Dosyć dobrze radzi sobie z polskim dzieleniem wyrazów. Można też oczywiście je wyłączyć. Podaje linka:

http://files.mail.ru/U6Q5JU


31 mar 2010 19:29:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 gru 2009 17:37:05
Posty: 24
Post Re: Hanlin eReader v5 * BeBook mini * Astak EZ Reader Pocket PRO
ten ruski soft jest do bani, za kazdym razem jak chciałem wejść na ustawienia bebooka /settings/ to mi się zawieszał i trzeba było robić reset, poza tym książki się bardzo wolno otwierały,

wycofuje się, winna jest karta sd 8gb, kiedy jest w czytniku nie można wejść w ustawienia i np. zmienić czcionki bo się wiesza, jak mam w czytniku kartę 2 gb to jest wszystko ok.


03 kwi 2010 12:37:46
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron