Teraz jest 20 kwi 2024 4:04:17




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
PDF w 505 
Autor Wiadomość
Post PDF w 505
Mam książkę w pdf ale niestety za mała jest czcionka. Firmware jest nieflaszowany (znaczy 1.2 coś tam). Problem polega na tym, że nie mogę powiększyć tekstu. Jak przycisnę odpowiedzialny za to button to nic się nie dzieje. Ktoś wie jak można powiększyć pdf'a w sony ereader? Ktoś miał podobny problem ale wgrał orginalne oprogramowanie i problem zniknął :(


-----------------------------------------------------

Ok, problem się rozwiązał. Sony PRS-505 oferuje tylko dwa tryby powiększenia pliku formatu pdf - mały i duży. Jeśli tekst się nam wydaje za mały to należy przytrzymać przycisk zoom przez kilka sekund i wówczas obraz się obróci a teksty będzie większy. Dodajmy - tylko trochę większy i w związku z tym czekamy na jakiś rozsądny firmware, który pozwoli dowolnie powiększać pliki pdf.


20 sty 2009 0:55:41
Użytkownik

Dołączył(a): 12 kwi 2008 18:05:09
Posty: 115
Post 
to o czym mowisz to jest zmiana orientacji ekranu z horyzontalnego na wertykalny - mozna to rowniez zrobic w menu
natomiast jak najbardziej powinno ci dzialac rowniez powiekszenie PDF'a o 2 stopnie poprzez przycisniecie przycisku powiekszenia (raz lub dwa razy w zaleznosci od rozmiaru, ktory chcesz) - jesli ci to nie dziala to znaczy, ze Reader ma problemy z jego obrobka - ja mialem tak gdy probowalem powiekszyc skan w dosc slabej jakosci
problemy moga wystapic rowniez gdy wiekszosc strony to grafika

_________________
Konrad


20 sty 2009 3:16:41
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 wrz 2008 16:29:22
Posty: 113
Lokalizacja: Skive (Denmark)
Post 
Ekran w PDF-ach jest skalowalny, ale DOPIERO po wgraniu rosyjskiego softu. Zatem bez flashowania sie nie obejdzie. Z tym ze skaluje sie cala strona, a nie tylko czcionka.


20 sty 2009 13:06:35
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 24 maja 2009 11:23:54
Posty: 26
eCzytnik: PRS 505
Post Re: PDF w 505
Witam.
Nowy firm sonego, oryginalny 1.2.00.18.50 bardzo dobrze radzi sobie ze skalowaniem tekstu i grafiki w pdfach. Ale tylko wtedy jeżeli jest to pdf, gdzie jest tekst plus ewentualnie rysunek/zdjęcie, jako element strony. Problem, o którym piszesz pojawia się dopiero kiedy pdf jest tak na prawdę przekonwertowaną grafiką, np. skany książki wykonane bez OCR. Na to nic się nie poradzi. Chyba, ze rosyjski firm to załatwia, nie wiem jak jest.


31 maja 2009 2:53:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lip 2007 18:23:37
Posty: 30
Post Re: PDF w 505
Nie wiem, czy weszlam w odpowiedni watek, ale pytanie ma zwiazek z PDF. Od jakiegos miesiaca jestem szczesliwa posiadaczka Sony PRS-505. Jedyne co mi przeszkadza, to wyswietlanie tytulow. O ile pliki w WORD da sie przerobic tak, zeby widac bylo to, co chce widziec, o tyle z PDF juz nie bardzo. I teraz pytanie - czy ktos slyszal o metodzie zmiany nazwy akceptowalnej przez PRS? Bo zwykle RENAME nie dziala i w dalszym ciagu widze nazwe, pod jaka taki plik zostal zaladowany z netu...

_________________
jestem książkoholikiem...


13 wrz 2009 21:30:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lis 2008 12:58:01
Posty: 177
eCzytnik: kindle DX
Post Re: PDF w 505
patusinka napisał(a):
Nie wiem, czy weszlam w odpowiedni watek, ale pytanie ma zwiazek z PDF. Od jakiegos miesiaca jestem szczesliwa posiadaczka Sony PRS-505. Jedyne co mi przeszkadza, to wyswietlanie tytulow. O ile pliki w WORD da sie przerobic tak, zeby widac bylo to, co chce widziec, o tyle z PDF juz nie bardzo. I teraz pytanie - czy ktos slyszal o metodzie zmiany nazwy akceptowalnej przez PRS? Bo zwykle RENAME nie dziala i w dalszym ciagu widze nazwe, pod jaka taki plik zostal zaladowany z netu...

tutaj jest chyba to czego szukasz
software-f24/edycja-pdf-autor-tytul-i-inne-t7890.html


14 wrz 2009 11:59:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 gru 2007 15:33:13
Posty: 14
Post Re: PDF w 505
Mam sflaszowanego 505 wersja 18040 i mam problem z pdf - ami. Wgrane do czytnika są czytane tylko w wersji "S". Jak próbuje go powiększyć to wtedy nie ma polskich znaków. A "S" jest dla mnie za mała. Próbowałem je przerobić na lrf ale tez gubi polskie znaki. Jakieś sugestie? Dodam że doc i rtf jest konwertowane bez najmniejszego problemu


05 paź 2009 19:11:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2008 13:26:17
Posty: 128
Post Re: PDF w 505
Jedna sugestia. Najpierw przerób pdf na rtf przy pomocy czegoś innego niz Book Designer- ja używam ABBYY Pdf Transformer , a potem ten rtf przerób przy pomocy BD. Jak tak robię i wtedy nie mam problemów z polską czcionką.


06 paź 2009 9:06:23
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron