Teraz jest 20 kwi 2024 11:17:35




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
e ink = kartka papieru? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 16 sie 2009 0:11:56
Posty: 23
Post e ink = kartka papieru?
Czesc, interesuje mnie ktory waszym zdaniem z dostepnych czytnikow ma najprzyjazniejszy ekran dla oka. Z tego co do tej pory wyczytalem to wychodzi ze prowadzi sony 505. Co ciekawe w tym wypadku wazna role odgrywaja takze odcienie szarosci. Sony ma ich "tylko" 8, z kolei kindle 2 juz 16 i to powoduje po pewnym czasie u niektorych dyskomfort. Bardzo ciekawi mnie jaka jest rzeczywista roznica w oddzialywaniu na oczy pomiedzy ekranem e ink a zwykla kartka papieru. Znacie jakies strony gdzie jest to opisane? W opiniach uzytkowniow czytnikow czesto pojawiaja sie wypowiedzi typu: "WOW, ekran zupelnie jak papier", "Nie meczy wogole oczu", ale czy naprawde? Posiadam sony 505 od niedawna, nie mam narazie zbyt wiele czasu zeby przysiasc i przetestowac go przez okolo 4 godziny czytania, ale z tego co juz widzialem wnioskuje ze jest o wiele lepsze niz ekran LCD ale daleko do odczuc typu "jak wpatrywanie sie w kartke papieru". Co o tym sadzicie?


16 sie 2009 1:14:42
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: e ink = kartka papieru?
ePaper, nie e-Ink, jak zostałem niedawno uświadomiony.

Co do różnic - nie powinno być żadnych (oprócz kwestii kontrastu). I to i to nie świeci, co jest podstawową różnicą w kwestii LCD vs ePaper. Co do porównań samych wyświetlaczy... Pamiętaj, że to i tak sprowadzi się do porównania 3-4 wyświetlaczy, które są we wszystkich tych urządzeniach. To nie jest tak, że Sony, Hanlin i Amazon robią sobie własne wyświetlacze - one kupują już gotowe.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


16 sie 2009 2:17:01
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 16 sie 2009 0:11:56
Posty: 23
Post Re: e ink = kartka papieru?
Dzieki. O cos takiego wlasnie mi chodzilo, pozdrawiam.


23 sie 2009 13:29:11
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron