Teraz jest 20 kwi 2024 15:01:36




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Mariusz Kaszyński 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 25 wrz 2008 0:32:13
Posty: 24
Lokalizacja: Szczecin/JastrzĂŞbie
Post Mariusz Kaszyński
Autor niezbyt znany, choć chyba niesłusznie, bo popełniony przez niego "Rytuał", wydany w Runie, wydaje mi się całkiem ciekawą pozycją... Opowiada o szarym, prowadzącym raczej nieciekawe życie mężczyźnie, pracującym w banku, wokół którego pewnego dnia giną współpracownicy, brutalnie zamordowani lub znikający bez śladu. Co zbiega się, przypadkowo, z faktem, że jego zespołem zaczyna kierować nowa szefowa, z którą nasz bohater zaczyna bez żenady flirtować.
Tyle słowem wstępu. Aha czy ktoś czytał inne jego dzieło, "Skarb w glinianym naczyniu"? Chętnie przeczytałbym jakieś opinie...

_________________
Om.art.pl - ręcznie malowane koszulki dla ludzi wyjątkowych...


10 gru 2008 18:58:09
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 18 cze 2009 1:34:58
Posty: 21
Post Re: Mariusz Kaszyński
http://ksiazki.polter.pl/Rytual-Mariusz-Kaszynski-c19350 napisał(a):
Grzegorz to pracownik małego banku. Jego życia to najzwyklejsza rutyna: pobudka, nakarmienie psa, wycieczka na przystanek, osiem godzin w biurze, powrót do domu. Tę monotonię przerywa pojawienie się nowej szefowej – młodej i (co ważniejsze) pięknej kobiety, Wioletty Brodeckiej. Wraz z nią jednak nadchodzą też problemy: początkowo są to zwykłe niesnaski w zespole, później zaczyna robić się bardziej ciekawie (przynajmniej dla czytelnika). Ekipa GOLDbanku pomniejsza się w zastraszającym tempie.
W sumie Rytuał mnie nie zawiódł – nie spodziewałem się literackiego arcydzieła i go nie dostałem. Co zamiast tego? Dobra powieść, która potrafi porządnie przestraszyć (oczywiście zanim pojawi się ZŁO), choć trąci trochę tanimi efektami specjalnymi. Jeśli jesteście gotowi przymknąć oko na zbyt często używane syczące spółgłoski, powinniście być zadowoleni.

Edit by Mori: Jak sobie pożyczasz czyjść opis, to byś go jednak wyróżnił.


18 cze 2009 22:19:10
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron