Teraz jest 29 mar 2024 15:23:48




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 192 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
Książka Waszego dzieciństwa 
Autor Wiadomość
Post Re: Książka Waszego dzieciństwa
Pamiętam, jak namiętnie czytałam "Anie z Zielonego Wzgórza" i jej kontynuacje. Do tego "Pinokio", który zresztą stanowił opowieść mnie przerażającą (zawsze bałam się, że też zmienię się w osła) ;)

"Dzieci z Bullerbyn" - tą książkę przeczytałam, bodajże, 5 razy. Byłam nią zachwycona. Do dziś leży w moim małym zbiorze i przypomina słodki smak dzieciństwa :)


14 mar 2009 11:20:59
Użytkownik

Dołączył(a): 06 kwi 2008 22:38:42
Posty: 17
Post Re: Książka Waszego dzieciństwa
ksiazkami mojego dziecinstwa byla cala seria 'ani z zielonego wzgorza' lucy maud montgomery. do dzis wspominam te autorke z wielkim sentymentem i chyba jeszcze do niej wroce na starosc :D. z niecierpliwoscia czekalam az ojciec kupi mi nastepny tom ( bo to on zarazil mnie czytaniem ). mysle ze pozycje tejze autorki korzystnie wplynely na ksztaltowanie mojej osobowosci


22 mar 2009 22:15:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2009 5:32:47
Posty: 20
Post Re: Książka Waszego dzieciństwa
Ja za to pamiętam 0:1 do przerwy, Księgę urwisów, Sposób na alcybiadesa. I wiele wiele innych ja zacząłem dość wcześnie czytać jak na moje pokolenie i nie jestem w stanie wypisać pierwszej książki ale te zapadły mi szczególnie w pamięci z książek które przeczytałem będąc dzieckiem.


23 mar 2009 14:54:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lut 2009 19:44:22
Posty: 10
Post Re: Książka Waszego dzieciństwa
Gdy zaczęłam się zastanawiać nad książkami z mojego dzieciństwa, stwierdziłam, że większość z nich to literatura... raczej dla chłopaków ;) Czytałam książki z serii o Tomku Wilmowskim Szklarskiego, Niziurskiego (niezapomniany "Sposób na Alcybiadesa"), bardzo lubiłam przygody Pana Samochodzika Nienackiego i książki Bahdaja ("Wakacje z duchami" to było coś). Ale do mojego dzieciństwa należy również cykl o Anii z Zielonego Wzgórza L. M. Montgomery i "Jeżycjada" Musierowicz - uwielbiałam te opowieści za ich ciepło i nadal je lubię.


13 kwi 2009 15:35:35
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 kwi 2009 20:05:47
Posty: 1
Post Re: Książka Waszego dzieciństwa
Ja do tej pory wspominam jak wspaniale czytało się Alfreda Hitchcocka "Przygody trzech detektywów" Nad tymi książkami mogłem siedzieć godzinami , Do tego bardzo podobały mi się takie lektury z podstawówki jak "Karolcia" Marii Kruger i oczywiście seria Ani z zielonego wzgórza.


13 kwi 2009 17:18:04
Zobacz profil
Post Re: Książka Waszego dzieciństwa
Ulubione książki mojego dzieciństwa to cykl Ani z Zielonego Wzgórza i "W pustyni i w Puszczy", uwielbiałam je po prostu, z reszta "Anię z Zielonego Wzgórza " inne książki L.M. Montgomery mogłabym czytać i teraz


09 cze 2009 14:50:57
Użytkownik

Dołączył(a): 17 lip 2007 14:25:10
Posty: 28
Post Re: Książka Waszego dzieciństwa
Bezapelacyjnie "W pustyni i w puszczy" - główna, wielokrotnie czytana lektura między 8 a 14 rokiem życia. Na miejscu drugim "Dzieci z Bullerbyn" i Muminki.


25 cze 2009 8:12:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 paź 2008 19:52:23
Posty: 56
Post Re: Książka Waszego dzieciństwa
Z dzieciństwa pamiętam jeszcze książkę "Porwanie Baltazara Gąbki". Zapadła mi w pamięć jako niezwykle oryginalna opowieść, z wieloma tajemniczymi wątkami i sekretem do odkrycia. Ostatnio, wspominając dzieciństwo, powróciłam do tej właśnie lektury. Zadziwiła mnie mnogością aluzji do poprzedniego ustroju, wielością metafor i odniesień... Odkryłam ją po ra drugi, tym razem jako opowieść tłumaczącą najmłodszym zawiłości otaczającego je świata i specyfikę komunizmu.


30 cze 2009 17:24:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 cze 2009 15:46:55
Posty: 3
Post Re: Książka Waszego dzieciństwa
Pierwszą książką jaką przeczytałem z własnej, nieprzymuszonej woli (lektury szkolne były na mnie wymuszane niemal siłą - nie zawsze byłem za pan brat z książkami) była "Wakacje na guziku" by Lucyna Skompska. Pamiętam z niej tylko tyle, że opowiadała przygody grupki przyjaciół, którzy spędzali czas na wyspie w kształcie guzika... czyli niewiele. Nawet tego nie pamiętałem, dopóki nie znalazłem tego wątku.
Dopiero parę lat później, kiedy w moje ręce trafił "Powrót do przyszłości" by George Gipe & Craig Shaw Gardner, zacząłem czytać niemal hurtowo.


Ostatnio edytowano 01 lip 2009 18:33:29 przez themarshall, łącznie edytowano 1 raz



01 lip 2009 15:15:42
Zobacz profil
Post Re: Książka Waszego dzieciństwa
Nie wszystkie już pamiętam, ale na pewno seria powieści Alfreda Szklarskiego o Tomku Wilmowskim. I jeszcze "Dzieci z Bullerbyn" i "W pustyni i w puszczy".


01 lip 2009 16:50:31
Użytkownik

Dołączył(a): 24 cze 2008 22:50:54
Posty: 18
Post Re: Książka Waszego dzieciństwa
Książką mojego dzieciństwa były niewątpliwie "Dzieci z Bulerbyn" i "Porwanie Baltazara Gąbki". Jedyny utwór, który mocniej zapadł mi w pamięć to "Baśń o Stalowym Jeżu" Jana Brzechwy (aż łezka kręci się w oku ;)).


31 sie 2009 15:53:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2016 1:30:12
Posty: 1
eCzytnik: różnie
Post Re: Książka Waszego dzieciństwa
Całe dzieciństwo czytałem książki Maya... po kilka razy... Szkoda, że teraz nikt takich nie pisze tylko jakieś fanatastyczne pierdoły... Choć znalazłem coś, trochę w tym stylu właśnie, na http://limmberro.blogspot.com Autor publikuje powieść w krótkich częściach... "Epopeja polsko-indiańska" Polecam!


27 mar 2016 1:35:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 wrz 2011 20:31:40
Posty: 53
Lokalizacja: Kraków
Post Re: Książka Waszego dzieciństwa
Ostatnio wygrzebałam książkę, która uwielbiałam w dzieciństwie - "U złotego źródła", czyli baśnie polskie. Leprze niż wszystkie Dineye razem wzięte.

_________________
Bogowie wiedzą, że śmierć jest nieszczęściem. Inaczej chętnie umieraliby sami.


06 sty 2017 18:27:36
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: Książka Waszego dzieciństwa
Olsen32 napisał(a):
Całe dzieciństwo czytałem książki Maya... po kilka razy... Szkoda, że teraz nikt takich nie pisze tylko jakieś fanatastyczne pierdoły...


Maya czytałem wszystko co było (nie wspominając o Niziurskim, Szklarskim, Bahdaju czy Ożogowskiej). Z tymi "pierdołami" to pojechałeś. Tolkien, Lewis, Lem, Zahn, Zelazny, Asimov Verne to nazwiska, które jak najbardziej miło wspominam z mojej młodości.

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


06 sty 2017 23:36:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 sty 2017 21:43:17
Posty: 1
eCzytnik: Kindle Paperwhite 2
Post Re: Książka Waszego dzieciństwa
Książkami mojego dzieciństwa była seria "Harry Potter", oprócz tego "Ania" i "Artemis Fowl" :)

_________________
Patrzysz na życie poważnie czy z przymrużeniem oka?
Blog nie do końca na serio. Za to z dużą dawką humoru i książek!

Spróbuj się nie uśmiechnąć, czytając:
-> AlicjaMaKota.pl<-


19 sty 2017 21:50:49
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 192 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron