Teraz jest 28 mar 2024 16:49:10




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Największy wybór ebooków jest chyba na bezkartek.pl 
Autor Wiadomość
Post Największy wybór ebooków jest chyba na bezkartek.pl
Piszą że jest tam ponad 83 tysiące książek, fakt, że w większości są po angielsku, ale polskich też jest dużo. Książki są w formacie PRC, nie spotkałem się z tym na innych stronach, co myślicie o tym, czy PRC jest lepsze od PDF-a , na czytniki podobno tak. Ściągnąłem kilka darmowych fragmentów, wygląda to dobrze. Docelowo chce czytać na czytniku, to chyba dobry kierunek...


08 cze 2009 22:56:19
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Największy wybór ebooków jest chyba na bezkartek.pl
Gdy widzi się kategorie w stylu:
Cytuj:
Biznes
Dom
Doradztwo Finansowe
Duchowość i Religia

To spokojnie można przestać się ekscytować ogólną liczbą publikacji (inaczej można się cieszyć tym, ile to "Złote Myśli" nie mają książek elektronicznych).

Dalej: podpięte pod Fictionwise.com, stąd szybkie nabijanie licznika. Dlatego widzimy potem komunikaty: "ie znaleziono żadnej pozycji dla kategorii: Fantastyka Naukowa i języka: polski" czy "Nie znaleziono żadnej pozycji dla kategorii: Fantastyka i języka: polski", a nawet "Nie znaleziono żadnej pozycji dla kategorii: Romans i języka: polski" i "Nie znaleziono żadnej pozycji dla kategorii: Beletrystyka i języka: polski". Na szczęście, dla "Wyniki wyszukiwania: kategorii: Akcja i Przygoda i języka: polski" "Znaleziono 2 książki"! Szkoda, że jedną z nich jest "Ja Wam Pokażę!", a drugą "Wszystko jest iluminacją" (jeśli "Ja Wam Pokażę!" nie różni się tematycznie od filmu, to mnie osobiście ciężko byłoby zakwalifikować go jako "akcja i przygoda", chyba, że miłosna). Ceny nie powalają - zielone (co to właściwie znaczy? Jakże nieczytelne!) 19,57 zł za "JWP!" (Zixo - 17,45 zł, Virtualo - 3,49 zł za dostęp online), więc szału-bez.

PRC - pochlastać się można. Nie mógł być chociaż otwarty ePUB, trzeba użyć zamkniętego, startego formatu Mobipocketa. Yeah. Nic, tylko konsumencie wybieraj pomiędzy tragicznie zamkniętym PDFem z FileOpenem i zupełnie zamkniętym i przestarzałym formatem PRC...

Jak dla mnie - w chwili obecnej bezkartek.pl nie zasługuje na większą uwagę. Chwalenie się cyferkami, które nabija nam pobranie contentu od jednej z największyć światowych eKsięgarni, mnie nie przekonuje.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


08 cze 2009 23:25:37
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Największy wybór ebooków jest chyba na bezkartek.pl
Oj Mori. Naprawdę myślisz że ta osoba która założyła konto tego samego dnia w którym otworzyła topic zaczynający się od "Największy wybór ebooków" rzeczywiście nas o coś pyta? Bo ja bym raczej podejrzewał że przybyła tu w celu zareklamowania nikomu wcześniej nie znanej strony na której pewnie ma już wstawionych odpowiednio dużo reklam. Nawet nie mam zamiaru tam wchodzić.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


12 cze 2009 20:15:59
Zobacz profil WWW
Post Re: Największy wybór ebooków jest chyba na bezkartek.pl
Szkoda że t3d pisze o stronach na których nigdy nie był, to trochę bez sensu...., mam nadzieje, że jego inne posty są trochę bardziej przemyślane.
Odpowiedź Mori była bardzo cenna i dużo mi wyjaśniła. Przy okazji chciałbym zapytać jeżeli nie PRC, to w jakim formacie szukać ebooków? Na razie korzystam z telefonu Samsung i780. Zastanawiam się, czy jest sens przejmować się formatem i czy nie ściągać PDF-ów i nie konwertować do innych formatów na czytniki ?


12 cze 2009 23:44:33
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Największy wybór ebooków jest chyba na bezkartek.pl
t3d napisał(a):
Oj Mori. Naprawdę myślisz że ta osoba która założyła konto tego samego dnia w którym otworzyła topic zaczynający się od "Największy wybór ebooków" rzeczywiście nas o coś pyta? Bo ja bym raczej podejrzewał że przybyła tu w celu zareklamowania nikomu wcześniej nie znanej strony na której pewnie ma już wstawionych odpowiednio dużo reklam. Nawet nie mam zamiaru tam wchodzić.

Tak, tak myślę. Z kilku powodów: 1.) mail nie w domenie firmowej, więc nie ma powodów, by się czepiać; 2.) w poście nawet linka nie było [jeśli to miało być reklamą, to epic fail po prostu]; 3.) Opera stwierdziła, że na bezkartek.pl byłem już wcześniej, więc wcale nie takie znowu nieznane.

Problemem bezkartek.pl jest małą ilość polskiego contentu, a do tego próba wciskania ludziom, iż mają tyyyyyyyle plików, że głowa mała.

talleyrand napisał(a):
Szkoda że t3d pisze o stronach na których nigdy nie był, to trochę bez sensu...., mam nadzieje, że jego inne posty są trochę bardziej przemyślane.

Prosiłbym o zakończenie już tego tematu. Należy zrozumieć t3da - tu faktycznie wpadają różni ludzie, z których część właśnie po to, by zareklamować swoją stronę (ot, w temacie o Oświęcimiu ktoś wpadł na genialny pomysł - podlinkował sobie we własnym poście książki do własnej księgarnii. Ponieważ były one dostępne także w innych księgarniach, to linki usunąłem, a edycję postu wyłączyłem). Ponieważ wyszło tak, że generalnie pozytywnie oceniłeś w pierwszym swoim poście tutaj coś, co nie wydaje się być taką sielanką, spowodowało to taki, a nie inny odbiór wypowiedzi przez innych. Nic, EOT, bardzo proszę.

talleyrand napisał(a):
Odpowiedź Mori była bardzo cenna i dużo mi wyjaśniła. Przy okazji chciałbym zapytać jeżeli nie PRC, to w jakim formacie szukać ebooków? Na razie korzystam z telefonu Samsung i780. Zastanawiam się, czy jest sens przejmować się formatem i czy nie ściągać PDF-ów i nie konwertować do innych formatów na czytniki ?

ePUB =] Nic innego rozsądnego. Z PDFami jest ten problem, że jeżeli zakupisz gdzieś takowy, dostaniesz go z FileOpenem - więc o konwersji zapomnij (chyba, że zrobisz sobie screeny z każdej strony, a potem te screeny do pliku wrzucisz/zOCRujesz). Jeśli chcesz zobaczyć, jak wygląda FileOpen w praktyce - Nexto powinno mieć jakieś darmowe publikacje (wymagające darmowej rejestracji w ich sklepie, wysyłają dość regularnie jakieś śmieci na maila, więc ostrzegam lojalnie), a że wszystko zabezpieczają FO, to będziesz mógł się przekonać dlaczego nie jest to najlepszym wynalazkiem od czasu chleba krojonego (ot, o czymkolwiek innym niż PC/Mac zapomnij). O ePUBie rozpisywałem się przy okazji innego działu, możesz poszukać. W Polsce na razie chyba tylko Kolporter zapowiada, że będzie w tym formacie książki sprzedawać (platforma powinna ruszyć wraz z wypuszczeniem ich czytnika eBooków).

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


13 cze 2009 0:26:55
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Największy wybór ebooków jest chyba na bezkartek.pl
Na wstępie przepraszam talleyranda za moje pochopne osądzenie. W dzisiejszych czasach z taką kryptoreklamą można się spotkać coraz częściej, a akurat Twój post wydał mi się podejrzany z powodu tego że był pierwszym po rejestracji.
Na stronę wszedłem dzisiaj i mam wrażenie że albo już na niej kiedyś byłem, albo wszystkie te wydawnictwa widziałem już w jakimś innym sklepie (mam oczywiście na myśli sklep z ebookami, a nie zwykłą księgarnię ;) ).

Co do formatów to faktycznie epub wygląda na najrozsądniejszy wybór, ale polecałbym jeszcze fb2, który też opiera się na XMLu, ale nie jest kompresowany.

Na pewno problemów z zabezpieczeniami nie sprawią też rtf i txt, ale one nie mogą zawierać takich rzeczy jak obrazki czy odnośniki. Przypisy też raczej nie najefektywniej w nich działają. Nie mówiąc już o formatowaniu w przypadku txt. Ale nadal mają tą zaletę w porównaniu z pdfami, że można dowolnie modyfikować wielkość czcionki.

Z kolei do dokumentów skanowanych (jakieś starodruki, notatki, ryciny, czy też po prostu nie obrobione OCRem skany książek) bezkonkurencyjny jest format djvu.

PS. Mori - nie wiem jak możesz nazywać chleb krojony udanym wynalazkiem. Według mnie to jedna z większych porażek zachodniej cywilizacji ;)

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


13 cze 2009 16:39:20
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Największy wybór ebooków jest chyba na bezkartek.pl
http://www.bezkartek.pl/konkurs.jsf napisał(a):
Tylko od 28 września do 11 października każdy kto zaloguje się w serwisie http://www.bezkartek.pl i napisze recenzje dowolnej książki może wygrać czytnik książek Bookeen Cybook Gen3 razem z wgranymi 400 ebookami!!!!!


EDIT: Oho, czyżby mało zgłoszeń było? Bo nagle konkurs wydłużony (ktoś mógłby ich pewnie z tego powodu pozwać):
http://www.bezkartek.pl/konkurs.jsf napisał(a):
Tylko od 28 września do 31 października każdy kto zaloguje się w serwisie http://www.bezkartek.pl i napisze recenzje dowolnej książki może wygrać czytnik książek Bookeen Cybook Gen3 razem z wgranymi 400 ebookami!!!!!


Ciekawe, czy kolejny raz przedłużą... :nono

A, i uważać, bo mają cudny punkt 15:
http://www.bezkartek.pl/konkurs.jsf napisał(a):
Organizator zastrzega sobie prawo odwołania konkursu bez podania przyczyn

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


27 paź 2009 10:47:27
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: