Teraz jest 19 kwi 2024 15:09:07




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
McEwan Ian - "Betonowy Ogród" 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lut 2009 20:43:27
Posty: 3
Post McEwan Ian - "Betonowy Ogród"
Na książkę trafiłem przez przypadek przeglądając listę „1001 książek które należy przeczytać przed śmiercią”. Jest to pierwsza książka tegoż autora, którą przeczytałem jak również pierwsza, którą on napisał. Przed rokiem 1978 był on znany ze swoich opowiadań a „Betonowy Ogród” jest jego debiutem powieściowym. Teraz zaliczany jest do współczesnych klasyków a jego książki są nagradzane, wydawane w olbrzymich nakładach oraz tłumaczone na wiele języków.
Książka opisuje losy czworga rodzeństwa , które po śmierci rodziców, zmuszone jest dorastać w samotności. Dwoje z nich jest nastolatkami w wieku dojrzewania – jakie to generuje problemy i perypetie – zachęcam do przeczytania. Dwoje z kolei jest młodsze i śmierć rodziców poważnie odciska piętno na ich psychice. Akcja przepełniona jest erotyką, makabrycznymi opisami oraz sporą dawką humoru. Jest tu poszukiwanie własnej tożsamości, problemy dorastania oraz życia i śmierci.
Akcja jest wartka, język barwny i sugestywny, co sprawia że książkę czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Tematyka daje wiele do myślenia a pod płaszczem toczącej się akcji poruszane są poważne problemy, sprawiające, iż nie da się przejść obojętnie wobec tej powieści. Z wielką przyjemnością ją przeczytałem i wszystkim serdecznie polecam. Moja ocena 5/5. Jest to bez wątpienia najlepsza książka którą ostatnio przeczytałem i na pewno sięgnę po inne książki tego autora.


02 kwi 2009 16:18:11
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: