Teraz jest 28 mar 2024 11:30:10




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
MMORPG 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 mar 2008 23:11:10
Posty: 39
Lokalizacja: Nimnaros
Post 
MMORPG to ZUO! Narzędzie szatana! Wylęgarnia trolli! Zwłaszcza Tibia :P
To tyle subiektywnej do bólu opinii, teraz trochę rzeczowości.

Grałem, widziałem, oceniałem na własnej skórze. I odszedłem od tego. Życie jest zbyt piękne, by je spędzać przed komputerem nabijając kolejny lvl. Zdecydowanie bardziej wolę nabijać levele w życiu :)
Moja pierwsza przygoda z mmo to właśnie Tibia: Grało się ciekawie, bo było to dla mnie coś nowego, ale wkrótce poznałem prawdziwą, mhroczną naturę tej gry.. :P Jedno wielkie zbiorowisko dzieci neo, PKownia, wyścig szczurów, zero fabuły, a całość sprowadzała się do expienia pół dnia, by zostać PyKniętym przed depo i pętla się zamyka i nawet lvl stoi w miejscu :)

Potem był czas na Lineage II, a potem Guild Wars. Do tego ostatniego mam zamiar wrócić, bo w miarę fajni ludzie i fabuła. Ale na pewno nie na długo :> Ważne, by wiedzieć kiedy skończyć i się nie zatracić. Żal za straconym czasem to najgorszy z żalów. Nikt nie przeżyje młodość drugi raz (w tym samym życiu :P)...

_________________
Kiedy siła miłości przezwycięży miłość do siły - świat pozna pokój.
Hendrix


30 mar 2008 1:07:36
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 08 gru 2007 14:46:57
Posty: 36
Post 
Hehe, Flyff, stare dzieje... grałam przez jakiś czas, ale wymiękłam gdzieś w okolicach 15 poziomu, gdzie trzeba było zrobić questa na przejście do drugiej krainy bodajże (dawno to było więc mnie sklerozka bierze) - po paru godzinach polowania z kilkunastoma innymi graczami na jednego potworka który się odnawiał co jakiś czas dałam sobie spokój, jak się okazało na zawsze. A szkoda, w sumie fajna gierka była. Zabawne było też Maple Story, skrzyżowanie RPG z...platformówką w mocno mangowym sosie - słodkie! Nie mam niestety pojęcia czy istnieje jeszcze jakikolwiek darmowy serwer tej gry, ale polecam :)
Aktualnie grywam w Eternal Lands - RPG z dużym nastawieniem na wytwarzanie przedmiotów, w zasadzie można grać i dobrze się bawić nie zabijając ani jednego potworka - jest tu sporo surowców do zerwania/wykopania, dużo przedmiotów do wyprodukowania i sprzedaży, potworki do zabicia też się znajdą i przede wszystkim świetna społeczność - ludzie są generalnie chętni do pomocy, można liczyć na zwrot przedmiotów straconych w chwili śmierci - chociaż formalnie przestają one wówczas być naszą własnością. Niektórych odstraszać może grafika, chociaż twórcy ostatnio bardzo mocno pracują nad jej poprawą.
Movoda.net - myślę że można ją nazwać runescape przez przeglądarkę, ciekawa gra polegająca głównie na pozostawieniu jej w spokoju i ewentualej obserwacji licznika - np. gdy tniemy drewno pojawia się licznik odliczający od ~60s do zera - za każdym razem gdy zobaczymy 0 w plecaku pojawia się kolejna belka... tylko walka wymaga nieco większej uwagi :)
I wreszcie moje najnowsze odkrycie: warofdragons.com - również przez przeglądarkę, stworzona w oparciu o flasha, z naprawdę dobrą grafiką. W dużej mierze jest oparta o questy, to właśnie one dają najwięcej doświadczenia. Można oczywiście bić potwory - chociaż wiele nawet na naszym poziomie bardzo trudno jest wybić samodzielnie, tworzenie drużyn jest niemalże konieczne. Po wbiciu określonego poziomu możemy nauczyć się też zbieractwa i wytwarzania różnych przedmiotów.


30 mar 2008 1:18:18
Zobacz profil
Post 
Grałem kiedyś w MU, gierka naprawdę potrafi wciągnąć. Global mnie najbardziej wciągnął ale niektóre prywatne serwery też są dobre ale to zależy jak się trafi i najlepiej nie przesadzać z expem bo gra traci sens. Obecnie gram w Guild Wars, gierka płatna choć nie ma abonamentu. Kupuje się raz, zakład się konto wpisując unikalny klucz i możemy grać ile chcemy (oczywiście trzeba mieć jeszcze dostęp do neta). Gierka znacznie różni się od pozostałych typowych mmo, przede wszytskim tym ze klasyfikuje się bardziej do corpg choć i tu nie do końca. W każdym razie tryb pvp jest w niej bardzo rozbudowany i nie polega na bezsensownym używaniu jednego czy dwóch skili w kółko. Kiedy ośmioosobowa drużyna walczy z kimś na pvp to zestaw skili (podczas gry ma się osiem skili na pasku, można je zmieniać jedynie w miastach, samych skili jest bardzo dużo) to buildy (skile na pasku) dobiera się pod względem całej drużyny, później trzeba się je jeszcze odpowiednio używać. O trybie pve też należy wspomnieć, przede wszystkim ta gra ma fabułę (właściwie cztery) i to bardzo rozbudowaną. Gra owszem nie każdego zainteresuje ale jeśli ktoś lubi pve z dobrą fabułą i rozbudowany tryb pvp, w którym naprawdę zgranie drużyny jest najważniejsze to zachęcam do kupna i zagrania.


04 cze 2008 16:35:07
Post 
Kurcze...w tej chwili kroloja dwie gry jedna to Lineage2 druga to World of Warcraft...Wieksze uznanie jednka maja chyba serevry prywatne gdzie nie trzeba piacic miesiecznego abonamentu ktory wynosci okolo 50zl:/Zreszta moze to i jest kradziez bo takie servery sa w wiekszosci nielegalne...Ale opinie sa podzielone.Obecnie gram w Rohan Online,gra jest dopiero w fazie open beta ale przynajmniej przez rok mozna grac za darmo.


13 cze 2008 0:05:55
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lip 2008 17:30:11
Posty: 25
Post 
Ja w mmorpg gram juz od paru ładnych lat. Gralem w:
-Mu online
-Metin 2
-Lineage
-WoW
-Talisman

W Mu gram juz chyba od 7 lat, mimo iz nawalanie w mooby jest bez sensu, to nadal to robie ;]


21 lip 2008 17:56:42
Zobacz profil
Post 
Moją pierwszą grą mmorpg była tibia ;)
Póżniej grałem w:
- Conquer Online
- Metin 2
- Cabal
- World of Pirates
I na końcu zatrzymałem się na World of Warcraft ;D
Dużo też czasu grałem w gry przeglądarkowe - niestety miałem w nich pecha (zawsze mnie ktoś niszczył/atakował).
Obecnie gram w plemiona na 13 świecie (już niedlugo ;/).


02 sie 2008 15:43:00
Użytkownik

Dołączył(a): 15 maja 2008 17:06:17
Posty: 35
Lokalizacja: Z GdaĂąska
Post 
Czy ktoś aktualnie gra w Linaege 2 na prywatnym serwerze Allseron? Linaege 2 jest fajną grą tyle że powoli robi się strasznie nudna... Wolno nabijają się Lv


15 sie 2008 13:01:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 sie 2008 6:16:19
Posty: 16
Post 
Kazdy mmorpg robi sie po jakims czasie strasznie nudny, i za nic w swiecie nie moge zrozumiec graczy placacych po 50 zl na miesiac abonamentu, czy kilka stów na cały rok z góry, sam grałem w WOW ale po roku ostrego szturmowania tej pozycji juz nic ciekawego tam nie zostało, a znam ludzi których konta maja juz kilka lat i wciąż siedza przed ta gra po kilka godzin dziennie, gdzie ten fenomen?

_________________
a każdym krokiem w tajniki stworzenia
Coraz się dusza ludzka rozprzestrzenia,
I większym staje się Bóg!


29 sie 2008 22:56:59
Zobacz profil
Post 
Ja grałem w:
Mu Online
Tibia
WoW
Guild Wars

ogolnie jednak wole akcja/tpp


24 paź 2008 19:18:44
Post 
Gram Lineage2 - ostatnia wersja GRACIA na serwerze VALNOR :)
To moj 3 serwer w ciagu 3 lat ale gra zawsze zachwyca mnie czyms nowym. Procz "zycia codziennego" w grze warto znalezc czas na zwiedzanie lokacji - kontynentu, zamkow, ruin i podziemi. Grafika zachwyca, muzyka nastraja a dobre towarzystwo swietnie pozwala spedzac czas podczas grania. WARTO.
Oczywiscie nie zapominajac, ze procz LINEAGE jest takze normalny swiat :)
Gra warta polecenia kazdemu miloscnikowi gatunku FANTASY.


06 lis 2008 20:52:42
Użytkownik

Dołączył(a): 17 lis 2008 22:40:40
Posty: 26
Post 
Ja w zasadzie przygodę z mmorpami zaczęłam od Lineage 2, do którego wracam co jakiś czas, żeby sprawdzić, co nowego twórcy zepsuli. W tej chwili grywam jeszcze w Guild Wars, bo to jedyna gra, która jest dla mnie jakimś wyzwaniem (gram sama, więc mam jeszcze co robić w świecie GW ;)). WoW wielkiego wrażenia na mnie nie zrobił, zwłaszcza po zetknięciu z L2 - ot bajeczka i quest za questem. Ale już tak z tymi mmorpami jest - albo się bije albo questuje :)


19 lis 2008 15:56:07
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: MMORPG
Mam ochotę w coś popykać ale nie śledzę tematu MMORPGów. Jest coś fajnego w tej chwili na rynku poza WoW, EvE czy L2?

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


23 mar 2009 15:11:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lut 2009 17:12:08
Posty: 10
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Sony PRS-505
Post Re: MMORPG
Kellhus napisał(a):
est coś fajnego w tej chwili na rynku poza WoW, EvE czy L2?


Warhammer Online: Age of Reckoning - coś 'w stylu' WoWa, ale nastawione mocno na masowe PvP (zwie się to Realm vs. Realm, ze względu na liczbę zaangażowanych graczy w walki). Grafika na engine Obliviona (przerobionego mocno), klimat świata Warhammera (chyba jeden z lepszych światów fantasy, zarówno jeśli o system RPG jak i BATTLE'a chodzi).. walki o twierdze, fortece, scenariusze (np. 16 na 16), no i oczywiście zwykle Questowanie PvE, jesli ktoś lubi..

Ostatnio pojawiła się możliwość 10 dniowego TRIALu, czyli można sobie grę wypróbować za zupełną darmochę.. (normalnie jest miesięczny abonament).

Namiary:
www.war-europe.com (oficjalna strona)
www.warhammer-online.pl (strona i największe polskie forum)

Ja gram na serwerze Burlok.

_________________
To boldly go where no man has gone before..


28 mar 2009 22:40:55
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: MMORPG
Taak, przyglądałem się temu też ale spojrzałem potem na ceny i podziękowałem. To już EVE jest tańszy...

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


30 mar 2009 19:47:38
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 gru 2008 17:13:34
Posty: 60
Lokalizacja: NJ
Post Re: MMORPG
Z niejednego mmorpg się w życiu jadło:

-Diablo - no było hitem jak wyszło, z kumplami się rypało nocami, niestety teraz to już przeżytek.
-Ragnarok Online -To chyba pierwsze RPG w które grałem na poważnie. Do tej pory jest to rpg z miłą mechaniką i różnorodnością
-Tibia - niestety miałem taki okres, gra nie warta czasu ani zainteresowania
-Travian - niestety wbrew pozorom zjada dużo czasu a opcji nie za wiele (webbrowser)
-Ogame - podobne do traviana tylko w kosmosie(webbrowser)
- WoW - Gra na wysokim poziomie, niesamowity złodziej czasu, przy dłuższym graniu zaczyna czegoś brakować
- WAR - warhammer online pozycja obowiązkowa dla lubiących cały świat warhammera. Gra zrobiona bardzo ładnie i ma bardzo fajny klimat (mój typ)
- Atlantica Online - Gra bezpłatna, a i sklep jest całkowicie niepotrzebny. Jest to gra w którą rzeczywiście można grać za darmo. Bardzo ciekawy system walki turowej. Ogólnie bardzo miła gierka. Ciekawe jest to że chodzi się po normalnej mapie i jest nawet miasto Warszawa które gildia może zdobyć : D. Najlepsza gra bezpłatna.(mój typ)
- MagicDuel - gra nastawiona na roleplay, chyba jeden z ciekawszych tytułów obecnie na rynku. Gra jest darmowa (webbrowser) ale wydasz pewnie jakieś pieniądze w sklepie na głupoty typu avatar albo coś takiego. W sumie niepotrzebnie ale gra wciąga. Szczególnie że questy są tworzone przez samych graczy, sam sobie tworzysz swoją postać i czym się zajmujesz, trzeba poprostu zagrać żeby zrozumieć. Nie zabiera masy czasu. Trzeba zagrać choćby po to żeby zobaczyć bardzo ładnie rozwiązany problem grafiki - wszystko ręcznie rysowane. Jeżeli ktoś chciałby pograć to niech wyśle mi pm. Najlepszy webbrowser.(MÓJ TYP)
-Age of Conan - PORAŻKA, drogo, populacja słaba, interakcja nieciekawa, po otrzymaniu maksymalnego lvlu NUDA. poprostu bleeh


02 kwi 2009 3:42:35
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: