Teraz jest 28 mar 2024 23:44:07




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Komiks Wilq 
Autor Wiadomość
Post Komiks Wilq
Zastanawiam sie nad kupnem właśnie tego komiksu i chciałbym się was spytac czy przypadkien nie czytaliście go?
Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek informacje. Czy jest wary przeczytania?


01 mar 2008 16:05:31
Post 
Według mnie jak najbardziej jest wart przeczytania. I właściwie nie spotkałem osoby która po przeczytaniu stwierdziłaby że to był stracony czas.
Napis na okładce "jedna z pięciu najśmieszniejszych rzeczy na świecie" nie rozmija sie za bardzo z prawdą. Ludzie na mnie dziwnie patrzeli jak czytałem w autobusie i się zaczynałem śmiać do komiksu.


08 mar 2008 2:34:37
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 wrz 2007 0:22:26
Posty: 23
Lokalizacja: ŁDZ - MIASTO CUDÓW
Post 
graficznie komiks nie zachwyca, ale za to humor jest przedni :) polecam

_________________
2 miejsce w konkursie eKsiążek... nagroda otrzymana i przeczytana :D


08 mar 2008 22:03:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 wrz 2007 19:34:29
Posty: 23
Post 
a Wilq numer 13 "Morderczy bluszcz na przednim siedzeniu" ma w gratisie kalendarz i to już jest warte swojej ceny :D


08 mar 2008 23:33:07
Zobacz profil
Post 
Wilqa trzeba znac i juz. Obowiązkowo. Dziwnym nie jest:).


12 mar 2008 1:45:33
Post 
krukuz napisał(a):
Napis na okładce "jedna z pięciu najśmieszniejszych rzeczy na świecie" nie rozmija sie za bardzo z prawdą. Ludzie na mnie dziwnie patrzeli jak czytałem w autobusie i się zaczynałem śmiać do komiksu.


mówisz o czytaniu w autobusie, a ja pierwszy raz czytałam ten komiks na matmie i to był troszkę głupi pomysł xD później cały zeszyt z matmy mialam zarysowany postaciami z Wilqa :) i polecam! Jeżeli lubicie takiego rodzaju humor i nie odstraszy Was nadmiar przekleństw:P chociaż ostatnio kupiony przeze mnie numer Wilqa (z kalendarzem) nie jest już tak świetny jak piewsze numery. Widocznie autorom brak już pomysłów.. Szkoda..


24 mar 2008 18:02:54
Post 
jestem juz po przeczytaniu, naprawde sie mi spodobal, interesujace jest to ze zwiazany jest z Opolem w ktorym mieszkam


09 kwi 2008 22:41:09
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 kwi 2008 3:22:01
Posty: 351
Lokalizacja: Windy City
Post 
Hej.
Wilqa polubilem juz zanim ukazal sie pierwszy numer.
Wczesniej ukazywal sie w Produkcie - ktos kojarzy? Cena 6,66PLN a w srodku m.in. Wilq, Jez Jerzy, Osiedle Swoboda...
Teraz niestety nie mam dostepu do wydan "papierowych", e-booki musza wystarczyc :(

_________________
Beatus vir qui suffert tentationem, quoniam cum probatus fuerit accipiet coronam vitae.


10 kwi 2008 21:50:27
Zobacz profil
Post 
Ja również czytałem tylko na e-bookach, i powiem wam, że warto było męczyć wzrok :) Nie żałowałbym żadnej złotówki wydanej na niego, gdybym go kupił :P Humor przedni, co prawda przekleństwa mogą przeszkadzać, ale są one po prostu nierozłączną częścią stylu.

P.S. A "joł, pokazać wam cel?" rządzi :D


06 maja 2008 19:46:10
Post 
Wilq dla mnie to pod względem humoru komiks, który przebił Jeża Jerzego. Bardziej abstrakcyjny, wulgarniejszy, ale skrzący pomysłami i wieloma kultowymi cytatami. Najlepsza postać z Wilq dla mnie to Entombet a jego Dziwnym nie jest zawsze doprowadza mnie do śmiechu, niestety jak to z większością serii bywa to dalsze części są słabsze od tych pierwszych numerów, ale i tak można się popłakać dowiadując się na przykład co na ten temat powiedziałby trener Piechniczek. Z humorystycznych współczesnych komiksów polskiej produkcji jak dla mnie absolutny numer 1 (za komiksami Baranowskiego bo to dla mnie niedościgniony wzór).


22 maja 2008 15:11:58
Post 
Ja tez jestem z Opola podobnie jak alomo (tzn na wygnaniu obecnie ale to moje miasto) i pamietam jak w czytajac Wilqa bylo o mojej dzielnicy i zastanawialismy sie ktoz mogl byc pierwowzorem dla niektorych postaci :D Dokladnie juz nie pamietam ale mysle ze jak odnajde ten odcinek w necie to wyedytuje ten poscik z wieksza iloscia szczegolow :D I jezioro turawskie tez sie przewinelo przez wilqa a to tez miejscowka kazdemu z opola znana...ach sentymenty sentymenty ale odbieglem chyba troszeczke od tematu bo mialem napisac ze warto przeczytac Wilqa :D


20 cze 2008 20:07:13
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lip 2008 11:05:22
Posty: 29
Post 
ja na wilq trafiłem przypadkowo w liceum kiedy kumpel dam mi go do poczytania i musze powiedzieć, że jest to komiks jak najbardziej wart kupna, przeczytania. Ma charakterystyczne poczucie humoru ktore sprawia że można sie dużo pośmiac i jest unikatowy gdyz wczesniej o takim poczuciu humoru nie spotkałem. Graficzneie jest przecietny, ale taki właśnie był zamiar autorów. Komiks posiadajacy swoj własny niepowtarzalny klimat który stał sie dla kumpli inspiracja do własnego nad ktorym pracują. Polecam.


27 lip 2008 10:12:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lis 2008 21:15:10
Posty: 25
Post 
Jeżeli lubisz oglądać maksymalnie uwypuklone krągłości superbohaterek to nie:D
Natomiast jeśli cenisz sobie cięty humor, wartką akcję i często nonsensowne przygody głównych "bohaterów" to polecam gorąco! Takiego klimatu nie uświadczysz w wielu seriach, jeśli wogóle na taki trafisz:D


28 lis 2008 16:35:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lis 2008 22:05:17
Posty: 39
Post 
Swietny komiks, oryginalne rysunki, humor!!. taki klimat to tylko wilq, na necie jest troche tych komiksow, warto 'zmarnowac' na nie troche czasu.


29 lis 2008 14:16:25
Zobacz profil
Post 
Zgadzam się z przedmówcami:) Naprawdę fantastyczny komiks-dobre rysunki (zwłaszcza świetna kompozycja kadru)i doskonałe dialogi


17 sty 2009 14:08:55
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron