Teraz jest 28 mar 2024 21:14:50




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
David Weber & Linda Evans - "Wrota Piekieł" 
Autor Wiadomość
Post David Weber & Linda Evans - "Wrota Piekieł"
Czytał ktoś może tą książkę ? Jeśli, to co o niej myślicie ?

Przeczytałem jakiś czas temu i po prostu oczarował mnie zarówno pomysł, jak i wykonanie ;D Książka to w zasadzie pomieszanie gatunków, które trudno zaklasyfikować dokładniej, niż po prostu słowem "fantastyka". Mamy z jednej strony smoki i magię, a z drugiej karabiny maszynowe i artylerię (po różnych stronach).

Generalnie David Weber (wraz z Lindą Evans) przepięknie przedstawił zetknięcie się* cywilizacji "technologicznej" (na poziomie okolic 1900), z cywilizacją posługującą się magią. Które to zetknięcie (przez głupie nieporozumienie) zamienia się w wojnę.


* Tajemnicze Portale, których geneza nie jest właściwie wyjaśniona, łączą sobą dziesiątki, jeśli nie setki światów; ale większość jest bezludna, chyba, że zostanie skolonizowana. Cywilizacje same rozwinęły się tylko w dwóch światach, przynajmniej nic o innych nie wiadomo. No i w końcu, po wieloletniej kolonizacji pustych wszechświatów, się te cywilizacje spotykają :)


22 mar 2008 2:03:52
Post 
ja osobiście jeszcze nie czytałem choć niedługo jak tylko chwile czasu znajdę zamierzam - lecz przeczytałem ostatnio, nie pamiętam gdzie jakaś recenzję tej książki - była po angielsku więc dokładnie nie przytoczę ale mowa była w niej że książka jest trochę "bełkotliwa"(?!)- nie jestem pewien czy dobre znaczenie słowa dobrałem- a wkład Evans prawie niewidoczny...sam dopiero będę miał okazje wyrobić sobie opinie ale pomyślałem że może warto przytoczyć kawałek prasy:P ciekawe czy jest to powszechna krytyka czy tylko jakiś pismak się uwziął...


28 mar 2008 12:02:54
Użytkownik

Dołączył(a): 03 gru 2007 12:10:37
Posty: 36
Lokalizacja: Siedlce
Post 
Książka osadzona w bardzo ciekawych realiach , dwie odmienne cywilizacje opierające swą wiedzę i technikę na zupełnie różnych rzeczach > Eksplorujące znane im światy poprzez teleporty( (portale. wormhol ) to juz było wcześniej ) nagle się spotykają , odkrywają ze nie są sami . Ciekawie przedstawione zderzenie cywilizacji zupełnie odmiennych lecz z grubsza na podobnych poziomach cywilizacyjnych . Sympatyczne wplecione watki s-f do typowej fantasy . polecam .na zimowe wieczory. taka podróżnicza książka o odkrywaniu ciut z innej strony .


12 sty 2009 22:34:39
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron