Teraz jest 16 kwi 2024 13:31:49




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Battlestar Galactica 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 kwi 2008 15:27:55
Posty: 26
Post Battlestar Galactica
Mam nadzieje, ze jest to tytuł wam znany! Jest to serial z 1978 roku, który w 2003 doczekał sie remaku http://www.filmweb.pl/f94747/Battlestar+Galactica,2003. Z tej okazji wydawnictwo Dynamite wydało serie komiksów, których przeczytanie chciałbym polecić wszystkim fanom serialu!


Zarek - opowiada o poczatkach tego bohatera, o jego dzieciństwie, walce z rządem, dojściem do władzy. Po jego lekturze dowiemy sie dlaczego cieszył sie dużym szacunkiem na barece wieziennej(po raz pierwszy go tam poznajemy) jak do niej trafił oraz dlaczego jest tak zacietym politykiem.

Origins - jest to seria, w której skład wchodzą zeszyty opowiadające po krótce historię głownych bohaterów na razie ukazało sie 12 numer poświęconych Baltarowi, Admirałowi Adamie, Starbuck oraz Helo.

Season Zero - opisuje wydarzenia które maja wpływ na pierwszy sezon serialu. Pokazano w nim w jaki sposób cyloni doprowadzili do zagłady i co robili bohaterowie bezpośrednio przed apokalipsą.

Battlestar Galactica - komiks osadzony w połowie drugiego sezonu (powrót z Kobolu, przybycie Pegasusa), historia skupia się na Sharon Valerii (Atenie - tej drugiej) oraz jej cylońskiemu pochodzeniu.

Powyższe komiksy przeczytałe, ale jest ich wiecej bodajże 8 róznych z czego trzy opisują historię związane z serialem z lat sieemdziesiatych. Jeśli ktoś jest fanem uważam, ze warto się zabrać za te pozycje, scenariusz i rysunki stoją na wysokim poziomie dlatego komiksy moga sie spodobac rownież osoba nie zwiazanym z BG i zachęcić ich do serialu, który swego czasu leciał w polskiej telewizji.

Więcej informacji na temat komiksu znajdziecie tu (drugi od góry prawa strona):
http://www.dynamiteentertainment.com/htmlfiles/titles.html

Na temat serialu i róznic między wersjami m. in. tu:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Battlestar_Galactica

_________________
We are against piracy, please don't attack ships.


16 wrz 2008 15:49:36
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 paź 2008 15:17:06
Posty: 21
Lokalizacja: toruĂą
Post 
o cholera, jam taka fanka nowego battlestara i nie miałam zielonego pojęcia o tym, że ma on coś wspólnego z komiksem.. ciekawa jestem, czy to samo odnosi się do tej starszej wersji (w której notabene aktor grający obecnie zareka grał lee adamę)?
co do nowych odcinków serialu, przed wakacjami puszczone zostały odcinki czwartego sezonu, ale tylko pierwsza dziesiątka. nie mam pojęcia, czy pozostałe czternaście zostanie puszczone w eter, jednak jakoś w połowie października jest oficjalna premiera wydania dvd, na którym znajdzie się całość, 24 odcinki. z tego, co wiem, jest to ostatni sezon.

_________________
i'm not crazy 'cause i take the right pills everyday


05 paź 2008 16:05:38
Zobacz profil YIM
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 kwi 2008 15:27:55
Posty: 26
Post 
Pozostałe odcinki będą puszczane od stycznia/lutego(nie pamietam dokładnie) 2009.
A co do komiksów BSGC to tak jak pisałem wyżej są :
CLASSIC BATTLESTAR GALACTICA
BATTLESTAR GALACTICA: CYLON APOCALYPSE

_________________
We are against piracy, please don't attack ships.


05 paź 2008 23:08:48
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 paź 2008 15:17:06
Posty: 21
Lokalizacja: toruĂą
Post 
a, faktycznie, przeoczyłam tę informację o starej wersji serialu, dzięki, zainteresuję się na pewno komiksami, fajna sprawa.
co do pozostałych odcinków w telewizji, tak jak napisałam, nie wiem, ale być może masz rację i będą puszczane. choć uważam, że to dość chybiona decyzja ze strony twórców, bo skoro ludzie dostaną już w październiku resztę odcinków na dvd, to i zaroi się od nich w sieci, także siłą rzeczy pewnie i oglądalność w tv spadnie. no, ale cóż, nie nasz problem ;}

_________________
i'm not crazy 'cause i take the right pills everyday


05 paź 2008 23:17:48
Zobacz profil YIM
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sie 2007 9:29:35
Posty: 31
Post 
No cóż, ja muszę przyznać, że dawno, dawno temu, gdy dinozaurów jeszcze nie było na świecie a życie wychodziło dopiero z wody oglądałem pierwszą wersję Battlestara ale jakoś mnie specjalnie wtedy nie zaciekawił. W odróżnieniu do najnowszej odsłony. Nie mogę się już doczekać wyjaśnienia co i jak (choć swoje własne podejrzenia już mam). A pytanie: czy komiks dokładnie odwzorowuje historię nowej Galactici i czy jest już wyjaśniona cała zagadka czy może jednak jest on jakby rozwinięciem niewiele wnoszącym do całokształtu serii telewizyjnej?

_________________
The truth is that the lure of the Dark Side will always be with you.
It is your nature and will always be.
You will battle it all your life.


20 paź 2008 12:24:43
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 gru 2008 22:33:22
Posty: 23
Lokalizacja: 3miasto
Post 
Czytałem te nawiązujące do najnowszego serialu - są OK ale fabularnie sprawiają wrażenie robionych momentami na siłę - numery uzupełniające perypetie bohaterów w czasie poszczególnych sezonów trochę psują kompletność serialu ale takie prawa rynku :( nie mniej, warsztatowo dobra robota.

_________________
"I thought what I'd do was, I'd pretend I was one of those deaf-mutes"


29 gru 2008 22:37:08
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 kwi 2008 15:27:55
Posty: 26
Post 
Dopiero teraz zauważyłem twojego posta Quin, wiec odpowiem na twoje pytanie. Komiksy nie sa adaptacją serialu. Są to odrębne historie uzupełniajace treść telewizyjnego show. Z nich możemy się dowiedzieć np. jak doszło do spotkania Baltara i Six, co ukształtowało charakter Zareka, są to historie bez których mozna się obejsć jednak warto je poznać jeśli ktoś lubi serial. Nie wiem o jaką zagadke ci chodzi, ale w komiksach nic nie pisza o odnalezieniu ziemi czy drodze ewolucji Cylonów.

_________________
We are against piracy, please don't attack ships.


06 sty 2009 0:42:02
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron