Teraz jest 29 mar 2024 10:29:08




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Jonathan Kellerman 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lip 2008 16:24:38
Posty: 65
Lokalizacja: piąty wymiar
Post Jonathan Kellerman
Jeden z najsławniejszych na świecie twórców thrillerów psychologicznych, a jednak do tej pory niedostrzeżony wśród użytkowników forum :shock:

Jego powieści są: błyskotliwe, akcja wartka i wciągająca, sam autor z lekkością posługuje się "piórem", sprawnością słowa, ciętym dowcipem...
Kellerman nieustannie zwodzi czytelnika - stwarza pozory, dzięki którym często bywa nieprzewidywalny i dlatego nie można się przy nim nudzić. Być może bierze się to z jego zawodowych zainteresowań i obserwacji (jest psychologiem), tak czy inaczej polecam i zapraszam do dyskusji.



---,,,^..^,,---


05 wrz 2008 22:56:23
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 paź 2008 23:21:06
Posty: 38
Lokalizacja: ÂŚlÂąsk
Post 
Oj, zgadzam się w 100 %! Pamiętam, jak kilka lat temu wzięłam do ręki jedną z jego książek, ot tak, przez przypadek. Był to "Monster" (Potwór). Akurat przebywałam za granicą i czytałam tę powieść w oryginale, zresztą kilka innych też, ale to są książki typu "zarywacze nocy", bo po prostu nie mogłam się od nich oderwać, dopóki nie doszłam do ostatniej strony. ;)

"Połknęłam" kilka z cyklu o Alexie Delaware (psycholog dziecięcy z Los Angeles) i ta postać jest moją ulubioną. Do tej pory przeczytałam jedną z cyklu o Petrze Connor - "Billy Straight".

Kellerman posiada dar niezwykle ciekawego konstruowania swoich thrillerów, ta mnogość wątków, te zwroty akcji... no i zakończenie, które zawsze zaskakuje czytelnika. :)

_________________
"Do not follow where the path may lead.
Go, instead, where there is no path
and leave a trail."

~~ Muriel Strode ~~


18 paź 2008 20:33:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sty 2009 15:57:20
Posty: 20
Post 
W kategorii Thrillery psychologiczne - dla mnie wyższa półka, baardzo lubię. Kellerman ma sposób pisania, który mi bardzo odpowiada i wierzę w to, co opowiada, reakcje bohaterów - dla mnie na ogół wiarogodne, dobrze umotywowane, drobiazgowo opisany świat, skomplikowana fabuła - same zalety jednym słowem; z czytadeł 10/10 :)


05 sty 2009 18:58:08
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: