Teraz jest 20 kwi 2024 4:41:29




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Złoty kompas / The Golden Compass (2007) 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 22 kwi 2008 11:53:33
Posty: 11
Post 
jak już Emjoot napisał film jest dla dzieci a książka? cóż... z jej antykatolickim przesłaniem ocierającym się wręcz o herezję raczej nie poleciłabym jej młodemu, niewyrobionemu czytelnikowi (zresztą może wiek nie ma tu nic do rzeczy, jeśli przypomnieć sobie reakcje dorosłych ludzi na, jakby nie było, fikcyjne powieści Dana Browna ;)) Ekranizacja zrobiona jest jak film przygodowy, a raczej nie o to chodziło autorowi Trudno mi wyobrazić sobie dalsze części - obydwa wątki powieści: motyw wędrówki bohaterów i wojny między ziemią i niebem motywują działania bohaterów, są osią rozwoju akcji i są ze sobą tak ściśle powiązane, że nie może zabraknąć ich w filmie Chociaż pewnie nie doceniam disneyowskich scenarzystów :/


23 wrz 2008 12:22:35
Zobacz profil
Post 
Kościół w Anglii nazwał Philipa Pullmana największym zagrożeniem dla Kościoła. Gość pobił nawet Dana Browna, może dlatego, że trafia również do młodszych czytelników, no a poza tym to otwarcie krytykuje Kościół, podczas gdy Brown tak bezpośrednio nie atakuje, raczej mówi o jego rzeczywistych bądź wymyślonych tajemnicach. A co do ekranizacji to w pierwszej części takie unikanie tematu Kościoła jeszcze przejdzie, ale w następnych już nie, bo w 2 i 3 części to się stopniowo nasilało. Ciekawe co zrobią w filmie.


24 wrz 2008 16:50:36
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 paź 2008 15:17:06
Posty: 21
Lokalizacja: toruĂą
Post 
kolejna klapa. po zobaczeniu trailera, stwierdziłam, że na pewno pójdę, szczególnie, że obiły mi się o uszy pozytywne opinie na temat książki. okazało się, że to, co widziałam w zwiastunie, to najlepsze sceny z filmu, a cała reszta jest niespójna, napompowana i po prostu nudna.
co nie zmienia faktu, że książkę na pewno przeczytam.

_________________
i'm not crazy 'cause i take the right pills everyday


05 paź 2008 17:00:29
Zobacz profil YIM
Użytkownik

Dołączył(a): 05 paź 2008 22:06:05
Posty: 24
Post 
Przykro mi to napisać, ale film mnie po prostu znudził. Jednak zgadzam się że był to film dla dzieci i jako taki spełnił swoje zadanie. Szkoda jednak, że reżyserowi nie udało się nakręcić filmu, który zadowolił by większy przedział wiekowy. Niestety nie czytałam książki, a film ten trochę mnie do niej zniechęcił, ale może spróbuję do niej sięgnąć i wyrobić swoje własne zdanie?


13 paź 2008 10:22:25
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 maja 2008 9:10:55
Posty: 35
Post 
Polecam szczerze książkę, choć wiem, jak ciężko po coś sięgnąć jeśli jest się negatywnie nastawionym. Mogę tylko powiedzieć, że tak wiele jest książek lepszych od ich ekranizacji tak i tu mamy też taką sytuację. Wiele rzeczy zostało przeinaczonych, pominiętych, wypaczonych, że przykro patrzeć, jak taka świetna książka została tak potraktowana.


17 paź 2008 11:28:13
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 kwi 2008 19:00:30
Posty: 17
Post 
film oglądałam z największą przyjemnością.Lubie takie filmy bo człowiek może się przenieś do innego świata podobnie jak z książką.Najbardziej podobało mi się dajmon który był ciągłym towarzyszem głównej bohaterki.Super pomysł.Dużo kolorowych postaci i super efekty.Polecam gorąco film każdemu.Wart obejrzenia.


21 paź 2008 21:17:23
Zobacz profil
Post 
Zawiodłam się troszkę na filmie. Jednakże zdaję sobie sprawę iż głównymi adresatami były dzieci i nastolatki. Ktoś już wcześniej wspomniało tym, ale ja powtórzę. Brakowało grozy i specyficznego klimatu, jaki miała książka. Oczywiście trudno jest przenieść całą książkę na ekran, ale brakowało mi pewnych scen z książki, a te które się niekiedy pojawiały budziły we mnie konsternację...czasem zastanawiałam się czy dobrze pamiętam co się działo w książce więc z kina wyszłam z mieszanymi uczuciami i mam je nadal.


30 paź 2008 22:03:12
Użytkownik

Dołączył(a): 14 lis 2008 16:52:15
Posty: 28
Post 
Nicole Kidam jest w filmie boska, i nie wiem czego niektórzy się czepiają... Ja czekam na jej "przemianę" w następnych częściach, choć już w tej pokazała, że jednak chce chronić swoje dziecko. Film mi się podobał, choć rzeczywiście zdecydowanie dla dzieci. Trylogię muszę przeczytać, bo jestem bardzo ciekawa dalszego ciągu i nie mogę czekać na następną ekranizację, za długo się to ciągnie...


14 lis 2008 19:55:56
Zobacz profil
Post 
Ja niestety nie miałam szczęścia przeczytania książki przed obejrzeniem ekranizacji. Znajomi przekonali mnie, że warto wybrać się na ten film. Uległam, widząc jak bardzo są zauroczeni książką. Niestety wszyscy się mocno zawiedliśmy. Film jest nudny i zagmatwany. Do końca nie wiadomo, o co tak naprawdę w nim chodzi. Prawdę mówiąc teraz nie mam zbytniej ochoty sięgać po trylogię. Wiem, że książka może być o wiele ciekawsza, ale film mnie zniechęcił do jej przeczytania.


16 lis 2008 15:36:21
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 maja 2008 9:10:55
Posty: 35
Post 
Ten film zaliczyłam do najgorszych ekranizacji, ale książkę czytałam po parę razy. Jest tak duży rozrzut pomiędzy tymi historiami i tu film wypada okropnie słabo. Nie będę się rozwodzić i zachwycać nad książką i namawiać do przeczytania, ponieważ wiem jak trudno jest po obejrzeniu filmu sięgnąć do książki. Dlatego napiszę tylko, że warto przeczytać ponieważ historia uczy nas, że ekranizację książek nie umywają się nawet do ich papierowych pierwowzorów. Nie traćmy poznania dobrych opowieści, bo jakiemuś pseudo reżyserowi coś tam się uwidziło i "uszczęśliwił" nas swoją wizją ...


18 lis 2008 21:26:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lis 2008 16:38:40
Posty: 27
Post 
hmmm... Jak dla mnie film jest całkiem znośny. Wprawdzie nie czytałem książek, i oceniam go niejako w oderwaniu od "papierowego" pierwowzoru. Jednak jako taki broni się oferując atrakcyjny (i alternatywny do miałkiej historii z "Narnii") obraz świata rządzonego przez pseudokościelną administrację. W mojej ocenie niezły film przygodowy z wtrąceniami "do zastanowienia"...


25 lis 2008 14:22:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 gru 2008 13:21:42
Posty: 20
Post 
Książke przeczytalam po obejrzeniu filmu i musze przyznac ze bylam wsciekla ze dowiedzialam sie o niej tak pozno. Nie rozumiem dlaczego nie zdobyla rozglosu w Polsce..na prawde. Jest absolutnie genialna i moglaby spokojnie kokurowac z HP,ba tam konkurowac jest lepsza. No ale wracajac do tematu to książka o niebo lepsza. Z każdą stroną chcialam wiecej:) Bardzo ambitne fantasy:) to książka zapadla mi w pamiec choc wiadomo ze czytajac ja mam juz przed oczami aktorow ale to nic bo jest troche pominietych watkow. Ta ksiazka to magiczna a zarazem życiowa:)


08 gru 2008 17:23:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 gru 2008 3:50:50
Posty: 27
Post 
Lubie tego typu filmy(zreszta wypowiadalam sie juz o podobnym filmie "opowiesci z Narnii"),polaczenie basni ze wpolczesnoscia.Film familijny bawiacy przygodami mlodziutkiej dziewczynki,ktora przezywa niesamowite przygody.Pojawiajaca sie Kidman i inne piekne kobiety,ich charakteryzacja -wszystko to ladne nakrecone z rozmachem,tak aby najmlodsi wyszli z kina zachwyceni.Dobry film fantazy z niezlymi efektami


20 gru 2008 1:48:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 sie 2008 23:56:57
Posty: 20
Post 
Slabizna. Moze juz wyroslem z takich historii ale wydaje mi sie ze glownym problemem tego filmu byl scenariusz-zupelnie bez pomyslu. Opowiesc o pyle byla dla mnie nielogiczna, nieciekawa i nieprzekonywujaca a do tego dochodzi jeszcze caly ten Zloty kompas. Ale efekty rzeczywiscie pierwsza klasa chociaz uwazam ze nie warto tego dla efektow ogladac. Sadzac po koncowce bedzie druga czesc ale tym razem nie popelnie bledu i juz sie za nia nie wezmę.


21 gru 2008 23:23:04
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron