Teraz jest 28 mar 2024 18:37:00




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
F.A.Q. 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 23 lis 2008 21:52:07
Posty: 31
Post F.A.Q.
Kilkakrotnie przewijała się kwestia stworzenia FAQ dla sony prs 505. Moja propozycja jest taka:

FAQ będzie w tym temacie. Pierwszy wątek będzie stanowił spis treści. Moderatorzy będą go uzupełniać w miarę rozwijania się tematu. Każdy kolejny wpis będzie dotyczył rozwiązania wybranego przez siebie problemu (proponuję aby nie toczyć w tym wątku dyskusji ani nie zadawać pytań). W temacie wątku będzie kolejny nr porządkowy oraz problem, w treści wyjaśnienie kwestii.

Zadaniem moderatora (lub ew. moim) miałoby być edytowanie pierwszego (tego właśnie) wątku i dodawanie numeru oraz pytania. W ten sposób FAQ byłoby czytelne i szybko można byłoby znaleźć opracowanie odpowiedzi - założenie jest takie że wątek urośnie jak np. ten dotyczący flashowania. Przy tym każdy kto rozwiąże problem mógłby bezproblemowo podzielić się swoim pomysłem. Ewentualne dyskusje na ten temat można tymczasowo (kilka dni) prowadzić tutaj a jeżeli pomysł się przyjmie to wszelkie posty nie będące częścią FAQ zostaną skasowane. Również ten post zmniejsze do możliwego minimum. Teraz się rozpisałem żeby przedstawić koncepcję.

Na dobry początek uważam, że jakaś dyskusja na temat organizacji takiego FAQ byłaby potrzebna (być może poboczny wątek z proponowanymi pytaniami do odpowiedzi). Warto aby tematy były opracowane jasno i fachowo bo przecież większość użytkowników forum to laicy/amatorzy (jak choćby ja). Szczególnie chodzi mi o jasność i dokładność wypowiedzi.
No i pierwsza uwaga - nie można dać odpowiedzi na swojego posta więc nie uda mi się pokazać przykładu dokładnie tak jak powinno to wyglądać, ale myślę że wiadomo o co chodzi. A niemożność dodania odpowiedzi pod własnym postem będzie można z pewnością w ten czy inny sposób obejść.

Spis treści:
1. Brakujące wersy u dołu strony.

1. Brakujące wersy u dołu strony.
------------------ Dodano: Dzisiaj o 2:57:36 ------------------
Przy używaniu eBook Library brakujące wersy są wynikiem niezgodności czcionek tych w eBook Library a tych w czytniku sony. Aby tekst był wyświetlany prawidłowo należy skopiować czcionki z czytnika do katalogu c:\/Program Files\Sony\Reader\Data\fonts i zastąpić nimi tam istniejące.

Czcionki znajdujące się w czytniku można znaleźć w katalogach których użyliśmy do flashowania. Można je znaleźć w folderze: sdcard\files.505.1.2.00.18050\opt\sony\ebook\FONT lub wykorzystać opcję windowsa wyszukaj->słowo lub fraza i wpisać "ttf".
powinny to być trzy pliki: tt0003m_ tt0011m_ tt0419m_

Uwaga - książki wgrane/sformatowane uprzednio mogą nie być poprawnie wyświetlane i operację sformatowania/wgrania trzeba będzie powtórzyć


13 gru 2008 2:57:36
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2007 12:02:51
Posty: 139
Lokalizacja: Chicago
Post 
Ja proponuję aby w FAQ, znalazł się bardzo przejrzysty poradnik do Programu BookDesigner autorstwa Karbiego: http://borg.celinternet.pl/priv/karbi/bd/

_________________
Obrazek Obrazek


13 gru 2008 18:33:19
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron