Teraz jest 29 mar 2024 1:24:25




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Programowanie 
Autor Wiadomość
Post Programowanie
Jestem bardzo ciekaw ilu z was także ciekawi programowanie . Ja zaczynam kodować w c++ i mnie to wciąga . Macie może jakieś materiały o tym języku i co sądzicie w ogóle o programowaniu , a mianowicie co ono w sobie takiego ma że ciągnie ludzi ?


31 paź 2007 20:09:02
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sie 2007 23:32:00
Posty: 94
Post 
Można napisać własny program, i to jest najlepsze;p
Ja umiem troche Pascala, C i strukturalnie C++. Obecie uczę się programować obiektowo w C++.


02 lis 2007 11:14:00
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 18:24:08
Posty: 211
Lokalizacja: Land Of No Return
Post 
Ja dopiero zaczynam Pascala i muszę przyznać, że fajna zabawa :D
Jak program wyjdzie, daje to tyle satysfakcji :)
Chodzę do liceum profilowanego: Zarządzanie Informacją i tam trzeba nauczyć się podstaw Pascala :)
Osobiście mnie to interesuje i chętnie nauczę się programować chociaż w Pascalu :)

_________________
Obrazek


02 lis 2007 11:37:24
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lip 2007 17:58:35
Posty: 551
Lokalizacja: from the city
Post 
Też mam ten profil. I dopiero zaczynamy cokolwiek z programowania. Tzn teorie mamy, ale mamy taką okropną facetkę, że to bajka. Także raczej za wiele się nie nauczę.

_________________
Lepiej zabić dziecko w kołysce niż hodować niespełnione żądze.


02 lis 2007 15:00:09
Zobacz profil
Post 
Pozostaje tylko nauka w domu . Ma ktoś może materiały , ja zaczynam z tym zabawę ale nauka c++ mi idzie mozolnie . Może ktoś rozwiną by dział informatyka w bibliotece...


02 lis 2007 15:21:55
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post 
Yohasakura - zdecydowanie "Symfonia C++" na początek. Taka Biblia do C++ IMO.

Swoją drogą, Ci, którzy mają ochotę zmierzyć się z innymi, mogą to zrobić np. w SPOJu: https://pl.spoj.pl/ - zapraszam.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


03 lis 2007 12:42:32
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sie 2007 23:32:00
Posty: 94
Post 
Ja tam raczej odradzam Symfonie, można się niepotrzebnie zrazić. Te wydania, która ja znalazłem w necie są zdeka przestarzałe i wiele standardów zastosowanych przy tworzeniu książki jest po prostu nieaktualnych i nie działają pod dzisiejszymi kompilatorami. O wiele lepszy według mnie jest podręcznik "Od zera do gier kodera", pisany przystępnym językiem i darmowy(wydanie internetowe).


03 lis 2007 13:31:12
Zobacz profil
Post 
Właśnie ją teraz czytam i wolę ją od symfonii ale czasami warto do niej zajrzeć.


03 lis 2007 19:21:27
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 18:24:08
Posty: 211
Lokalizacja: Land Of No Return
Post 
chosenone napisał(a):
Też mam ten profil. I dopiero zaczynamy cokolwiek z programowania. Tzn teorie mamy, ale mamy taką okropną facetkę, że to bajka. Także raczej za wiele się nie nauczę.


W przeciwieństwie do Ciebie, mamy surowego faceta, ale jak uczy! Nauka programowania to sama przyjemność :)
A jakie masz obecnie przedmioty, prócz informatyki, dołączone do tego profilu? W tym roku mam PI* i UI** (wredna babka, ale mam dobre oceny), a w tamtym roku WSiGI*** :wink:

* Przetwarzanie Informacji
** Utrwalanie Informacji
*** Wyszukiwanie, Segregowanie i Gromadzenie Informacji :P

_________________
Obrazek


03 lis 2007 20:00:29
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lip 2007 17:58:35
Posty: 551
Lokalizacja: from the city
Post 
Jestem w drugiej klasie i mam przetwarzanie i udostępnianie informacji. W zeszłym roku miałam przetwarzanie i wyszukiwanie. Jakoś tak to się nazywa. Czyli miałam to w/w pierwsze i ostatnie, a utrwalanie i udostępnianie to w sumie chyba tego samego uczą...

_________________
Lepiej zabić dziecko w kołysce niż hodować niespełnione żądze.


03 lis 2007 23:05:15
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 18:24:08
Posty: 211
Lokalizacja: Land Of No Return
Post 
Tak... to z pewnością to samo :) Też jestem w drugiej klasie. Lubię PI, bo jest tam więcej o grafice, a na UI bawimy się w nudne rzeczy... wysyłanie maili poprzez specjalne programy, jakieś pojęcia.. nudy. Wolę PI :)

_________________
Obrazek


04 lis 2007 8:47:44
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lip 2007 17:58:35
Posty: 551
Lokalizacja: from the city
Post 
Na wszystkich specjalnych przedmiotach (czyli tych t6ypowych tylko dla tego profilu) mam to samo. 20minut robienia zadań, a potem sobie czytam książki. I tyle jest lekcji. Po za tym facetka to jak zada nam coś robić w gimpie to każe nam samym się z tym męczyć i szukać odpowiednich narzędzi, a tylko ocenia potem. Też nie za wiele się z nią nauczę...

_________________
Lepiej zabić dziecko w kołysce niż hodować niespełnione żądze.


05 lis 2007 8:00:20
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
I znowu offtop. I zgadnijmy kto :P Mnie programowanie ciekawi, ale umiejętności są jeszcze malutkie. Podstaw Pascala uczyłem się w LO, ale jakoś język mnie nie wciągnął. Dopiero na studiach zaczął mi się podobać. I kiedyś bawiłem się Basiciem (konkretnie blitz basic) i przyznam, że język był całkiem przyjemny :)

A do C++ mam książkę "Szkoła programowania. Język C++". Zna ktoś tą książkę? Jak ją oceniacie? Warto zacząć się uczyć z niej języka?


05 lis 2007 16:04:46
Zobacz profil WWW
Post 
Tej książki jescze nie czytałem ale jestem w trakcie "Symfoni c++" i "c++ od zera do gier kodera" - wydaje mi sie że te dwie książki są bardzo dobre i sie wzajemnie uzupełniają także je bym polecał. Ps . Jeśli tą ksiazke masz w wersji e-booka to uploaduj ją na serwer.


05 lis 2007 20:30:30
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
Niestety mam ją tylko w formie papierowej mającej ponad 1300 stron, więc z uploadu nici ;) Zabrałem się za jej przeglądanie i może coś z tego wyjdzie :)


05 lis 2007 20:40:31
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: