Teraz jest 19 kwi 2024 19:34:50




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
"Imię Róży" 
Autor Wiadomość
Post 
owszem film dobry nawet bardzo aczkolwiek obejrzalam go przed przeczytaniem ksiazki i wplynelo to negatywnie na moja wyobraznie. byl to chyba jedyny przypadek w ktorym najpierw byl film pozniej ksiazka. wiecej tak robic nie bede...


20 sie 2008 12:25:28
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lis 2008 17:50:13
Posty: 26
Post 
Ekranizacja książki jest jedną z niewielu, która nie rozczarowuje, jak to było na przykład z: ,,Świat według Garpa'' , bądź ,,Ferdydurke'' Skolimowskiego.
Jest to niewątpliwie zasługa znakomitego aktorstwa, o czym już wielu zdążyło napisać i świetnie prowadzonej reżyserii przez Jeanna Anaude'a.
Został oddany mroczny klimat powieści i nie sprzedany w imię większej oglądalności, czemu chwała.


05 lis 2008 16:47:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 lis 2008 16:52:15
Posty: 28
Post 
Boski Connery!!! Nie czytałam książki, ale chyba się na nią skuszę skoro tak wszyscy zachwalają. Ogólnie film mi się bardzo podobał i choc oglądałam go już z 5 razy oglądnę jescze parę. Szczkoda tylko, ze nie ma więcej takich filmów...


14 lis 2008 19:51:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lis 2008 21:15:10
Posty: 25
Post 
Książkę czytałem z 5 razy film oglądałem też ok 3-4. Za każdym razem jestem pod wrażeniem perfekcji tej ekranizacji. Jest to jeden z niewielu filmów, po których można przeczytać książkę i nie być zawiedzonym ani w stosunku do wersji papierowej i filmowej. Chwała, cześć i uwielbienie osobom tworzącym tak perfekcyjne ekranizacje wspaniałych dzieł.


29 lis 2008 0:32:44
Zobacz profil
Post 
Ja przeczytałam książkę, bardzo mi się podobała. Film też widziałam, ale nie spodobał mi się.

Edit by Rudi: Ost za spam.


29 lis 2008 12:50:20
Użytkownik

Dołączył(a): 08 gru 2008 13:21:42
Posty: 20
Post 
Wiem ze to irytujace troche ale po ksiazke siegnelam bo podobal mi sie tytul:P ksiązka jest na prawde nieprzecietna. Wprowadzenie wątku kryminalistycznego byl swietnym pomyslem,no i stworzenie mapki bylo swietnych pomyslem. A te mroczne zakamarki niedostępnej i tajemniczej biblioteki, przyciagala mnie jak magnes. Wciagnelam sie w ta ksiazke i musialam pojsc na film.
I ekranizacja jest absoltnym arcydzielem w swoim gatunku ale książki nie pobiła:)


08 gru 2008 17:05:15
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: