Teraz jest 29 mar 2024 16:18:30




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Narkotyki - piekło na tej ziemi 
Autor Wiadomość
Post 
My dzieci z dworca ZOO, pamiętnik narkomanki czy Ćpun są książkami których na pewno nie poleciłabym jako lektury obowiązkowej, tutaj muszą się zgodzić z szonka czasmi bardziej masz ochotę sięgnąć po narkotyki po przeczytaniu tego typu książki. Generalizowanie tutaj dzieciaków z gimnazjów czy innych szkół mogłoby zaowocować w odwrotny sposób niż zamierzona profilaktyka. Zresztą tak jak już wspomniano kto czyta książki które są obowiązkowe szczególnie dzisiaj kiedy szerzy się u dzieciaków analfabetyzm! Moim zdaniem do pewnych książek trzeba doruść, mieć pewien światopogląd i hierarhie wartości aby książka nie wywarła negatywnego wpływu i pokusa zawarta na jej stronach (to tylko moje odczucia) nie przerodziła się w coś gorszego!


08 wrz 2008 18:25:10
Post 
Moim zdaniem przeczytanie książki np "Pamiętnik narkomanki" nie może kogoś zachęcić do brania narkotyków. Przecież wyrażnie wywnioskować z niej można jakie niebezpieczne i destrukcyjne jest ćpanie. Ja osobiście przeczytałam tą ksążkę raczej z ciekawości (potraktowałam ją jak "dobrą powieść obyczajwą").


18 lis 2008 1:46:19
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lis 2008 16:38:40
Posty: 27
Post 
Ja postrzegam tę sprawę inaczej. Przeczytałem "My, dzieci z dworca ZOO" jak byłem jeszcze nastolatkiem. Nie zachęciło mnie to do brania narkotyków. Zmusiło za to do myślenia, czy jeśli kiedykolwiek będę miał możliwość wzięcia - czy warto? Przeczytanie tych książek pokazuje, że nie warto. I dlatego każdy nastolatek powinien to przeczytać...


26 lis 2008 14:35:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lis 2008 14:29:27
Posty: 22
Lokalizacja: W-wa
Post 
Los bohaterów tych dwóch książek również przemówił do mojej wyobraźni. Nigdy nie sięgnęłam po narkotyki, po papierosy również nie (bo też się można uzależnić). Sama zamierzam umieścić te pozycje w biblioteczce moich dzieci w odpowiednim momencie.


27 lis 2008 20:56:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lis 2008 20:40:25
Posty: 21
Post 
Mną wstrząsnęła książka Mirosława Sokołowskiego pt. "Gady", ukazująca zjawisko narkomanii w Polsce w niezwykle przejmujący a zarazem wiarygodny sposób.
Bardzo istotnym elementem tej książki jest fakt, iż została ona napisana przez młodego człowieka dotkniętego właśnie tym nałogiem. Jest to autentyczna relacja obrazująca najostrzejsze stadia nałogu.


30 lis 2008 1:22:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lis 2008 11:38:18
Posty: 38
Post 
Witam
Temat narkotyków był dla mnie tematem tabu dopóki w moje ręce nie trafiła książka Christiane F. "My dzieci z dworca ZOO". Książka ta zawiera niesamowitą lekcję dla wchodzących w życie młodych ludzi. Stara się ukazac wszelkiego rodzaju konsekwencje spowodowane tym nałogiem. Sama historia Christiane tworzy dla czytelnika barierę ochronną...


01 gru 2008 9:57:54
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron