Teraz jest 19 kwi 2024 5:50:29




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
P2P - limitowanie transferu 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2007 12:02:51
Posty: 139
Lokalizacja: Chicago
Post P2P - limitowanie transferu
Mam pytanie, czy może ktoś wie jak zmienić procent dostępnego transferu dla programu emule. Mam w domu dwa komputery, obydwa połączone są bezprzewodowo z routerem dlink, który połączony jest z modemem DSL Motorola. Na tym drugim komputerze, mój ojciec ściąga non-stop jakieś swoje rzeczy (przeklinam dzień kiedy pokazałem mu co to emule), kiedy i ja ściągam coś flashgetem i jeszcze wysyłam pliki na rapida, www chodzi jak ślimak. Nie ma rady, muszę pracować na łączu na którym będzie włączony program p2p. Czy jest możliwość aby tak ustawić router lub emula aby wykorzystywał max 15% dostępnego łącza a reszta była dostępna dla WWW i innych aplikacji. Znalazłem informacje jak blokować p2p ale jak ograniczać jego transfer nie wiem, będę wdzięczny za pomoc.

_________________
Obrazek Obrazek


29 wrz 2008 1:32:06
Zobacz profil
Post 
Do tego celu służy usługa QoS (Quality if Service) nadawanie priorytewtów dla usług sieciowych, jednak, Twój router może (a raczej na pewno) tego nie posiada. System Windows od wersji 2000 posiada również taką usługę, lecz nie doczytałem w jaki sposób to konfigurować. Najprostszym sposobem wydaje się w Twoim przypadku ograniczenie połączenia w samym kliencie emula i mieć nadzieję, że Tato się nie zorientuje :D
Pozdrawiam i owocnego ograniczania


29 wrz 2008 6:31:45
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2007 12:02:51
Posty: 139
Lokalizacja: Chicago
Post 
Jest ok, ojciec wie że ograniczymy transfer emula, nie godzi się tylko na jego całkowite wyłączenie, ciekawe czy ograniczenie w samym emulu jest skuteczne czy lepiej byłoby to zrobić przez windowsa. Dziękuję za radę krokusik, może jest jeszcze ktoś kto wie dokładnie jak ustawić ograniczenie transferu w Windows Vista.


29 wrz 2008 6:51:43
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 wrz 2008 16:29:22
Posty: 113
Lokalizacja: Skive (Denmark)
Post 
W eMule jest taka opcja. Klikasz ikonke Ustawienia, pozniej wybierasz Parametry lacza. Pozniej wpisujesz z lewej strony w zakladce "Parametry lacza" odpowiednie wartosci do jakich chcesz zanizyc sciaganie i wysylanie. Pozniej zakliknij jeszcze "ptaszki" po prawej i ustaw jaki ma miec maksymalny transfer. Zakladam, ze masz polska wersje eMule, wiec operuje polskimi nazwami.

Ponizej masz screen, jak to u mnie wyglada. U siebie mam ograniczone pasmo wysylania do 10 KB/s.

ObrazekObrazek

Mozna tez ograniczyc limity polaczen (na dole). Nie wiem co to da, nie probowalem tej opcji.


29 wrz 2008 7:47:20
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2008 22:33:30
Posty: 41
Post 
Za pomocą programu Net Limiter Pro można się w takie coś pobawić. Poszukaj w necie poradników i życzę powodzenia:)


29 lis 2008 0:07:07
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: