Teraz jest 18 kwi 2024 17:55:57




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Ekranizacja "Pana Wołodyjowskiego" H. Sienkiewicza 
Autor Wiadomość
Post 
I wygodne dla uczniów :)


04 lis 2008 22:43:28
Post 
Wygoda, wygodą ale książki nic nie przebija, ja sam w szkole do lektur jak do jeża bo jak można zmuszać do czytania, ale człowiek z wiekiem zmienia zdanie na wiele tematów nawet w kwestii rodzimej literatury


04 lis 2008 23:03:33
Post 
Znam coś o tym, również się "przejechałem" na ekranizacji. Książki opisują więcej i lepiej, Poza tym na pytanie jak wygląda jakaś postać z lektury, raczej ciężko powiedzieć "Jak Lubaszenko" :)


04 lis 2008 23:05:19
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lis 2008 17:50:13
Posty: 26
Post 
Hmm... Najlepszą ekranizacją Pana Sienkiewicza według mnie jest oczywiście ,,Potop''. Niesamowcie mało wyraziste postacie w książce, nabrały wielu barw w filmie. Niezapomniany Olbrychski;)
,,Pan Wołodyjowski''; czarno biały, obejrzany był przeze mnie na końcu, a więc niezgodnie z chronologia wydarzeń. Oczywiście scena końcowa z Czarneckim chwyciła za serce. A jakże....
Film zrobiony z rozmachem, dzięki czasom w jakich powstał. Reżyser - Pan Hoffman wykorzystał w pełni pomoc państwa i ilość statystów przytłacza, tak iż nie sposób uwierzyć w brak techniki komputerowej w tym filmie. No... może przesadziłem;)
Ukazany etos bohatera jak należy. Wielka postać, wspaniała śmierć.
,,Ogniem i mieczem'' - szkoda komentować;(


05 lis 2008 17:05:11
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron