Teraz jest 28 mar 2024 12:58:57




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Ekranizacje "Świętego" 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 paź 2008 23:21:06
Posty: 38
Lokalizacja: ÂŚlÂąsk
Post Ekranizacje "Świętego"
Parę dni temu napisałam w "Kryminałach" o Leslie Charterisie, twórcy Simona Templara. Kiedyś zaczytywałam się tymi opowieściami. :) Ech, czasy młodości... :wink: :lol:

W 1938 r. pojawił się pierwszy film o przygodach "Świętego". Nosił on tytuł "The Saint in New York" i był ekranizacją powieści Charterisa o tym samym tytule. Rolę główną zagrał południowo-afrykański aktor Louis Hayward.

Od tego czasu wyprodukowano kilkanaście pełnometrażowych filmów i trzy seriale o Simonie Templarze. Ostatnim filmem jest "Święty" z Valem Kilmerem (1997). Jest to typowa hollywoodzka produkcja i w mojej opinii zupełnie pozbawiona specyficznego klimatu książek Charterisa - można raz obejrzeć i wystarczy.

Dla mnie jedynym i niepowtarzalnym "Świętym" był i pozostanie Roger Moore z serialu "The Saint". Z jaką niecierpliwością wyczekiwałam na każdy następny odcinek! :)
Bardzo podobało mi się wprowadzenie odcinka. Uważam, że ten pomysł z krótkimi scenkami lub narracją, a potem - po wymienieniu nazwiska Simona Templara lub jego przydomku - pojawienie się aureoli nad głową Moora, był niezwykle efektowny. Ten serial po prostu miał swoisty, niepowtarzalny klimat, którego IMO nie da się powielić. No i ten motyw muzyczny, który do dziś czasem "chodzi mi po głowie"... :lol: :wink:

W przyszłym roku ma się pojawić kolejna ekranizacja przygód Simona Templara w reżyserii Barry Levinsona.

Poczekamy... obejrzymy... ocenimy... :wink:

_________________
"Do not follow where the path may lead.
Go, instead, where there is no path
and leave a trail."

~~ Muriel Strode ~~


29 paź 2008 14:31:35
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: