Teraz jest 19 kwi 2024 1:11:31




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Kariera Nikodema Dyzmy 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 10 cze 2008 23:01:51
Posty: 38
Post 
"Kariera Nikodema Dyzmy" z 1980r. w reż. Rybkowskiego/Nowickiego-świetny! A główny bohater w wykonaniu Wilhelmiego fantastyczny (myślę że Dolego-Mostowicz byłby zadowolony). Natomiast "Kariera Nikosia Dyzmy" to żałosna próba przeniesienia fabuły współczesne czasy! Reżyser tego kiczu dostrzegł tylko jeden watek powieści ośmieszenie polityków i elit rządzących. Autor książki oczywiście i to miał na myśli ale nie tylko. Tym czasem Bromski obrał to jako główny i chyba jedyny wątek filmu (zresztą nawet to zrobił kiepsko). Tak naprawdę to film według reżysera miała chyba uratować "gwiazdorska" obsada która w porównaniu z filmem z 1980 roku wypadła blado (moim zdaniem wcale nie wypadła). Poza tym wulgaryzmy które leją się z tej pożal się Boże produkcji miały chyba sprawić że film będzie śmieszny tym czasem sprawiły że film jest żenujący!


05 paź 2008 17:52:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 kwi 2008 23:05:21
Posty: 14
Post 
Podobno o gustach się nie dyskutuje ale .... Kariera Nikosia ... i rola Pazury jest w mojej opinii chamska i z książka nie ma nic wspólnego.


05 paź 2008 21:12:08
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 paź 2008 23:21:06
Posty: 38
Lokalizacja: ÂŚlÂąsk
Post 
Wychwalając serial z brawurową rolą Romana Wilhelmiego (który otrzymał za tę kreację "Złoty Ekran") nie możemy zapomnieć o Bronisławie Pawliku, który znakomicie zagrał zakompleksionego lecz wierzącego w siłę pieniądza ziemianina Kunickiego. No i jest jeszcze sekretarz pana Dyzmy, niejaki Zygmunt Krzepicki - w tę rolę świetnie wcielił się Jerzy Bończak.
Genialnym "dopełnieniem" serialu jest muzyka Piotra Marczewskiego.
W skali 1 - 6 oceniam ten serial na 7!

Nie oglądałam filmu z Dymszą, ale dla mnie Dymsza jest przede wszystkim aktorem komediowym i jakoś mi do tej roli nie pasuje.

Co do "Kariery Nikosia Dyzmy", to po obejrzeniu jakichś 20 minut - po prostu dałam sobie spokój. Ta wersja w ogóle do mnie nie przemawia. Zgoda, nie można "Nikosia" traktować poważnie, ma być przecież "zabawnie". Tylko że mnie się wcale nie chciało śmiać... Pan Pazura z tą swoją rudą czupryną był po prostu żałosny i trochę się dziwię, że tacy aktorzy jak Globisz, Grabowski, Łukaszewicz czy Pieczyński dali się namówić na wzięcie w tym "dziele" udziału.

_________________
"Do not follow where the path may lead.
Go, instead, where there is no path
and leave a trail."

~~ Muriel Strode ~~


24 paź 2008 22:01:37
Zobacz profil
Post 
serial - klasyka !!!
a film, coz, nie rozczarowal ale daleko mu do "dzieła".
Serial "zdobyłem" i uwazam za jedna z perełek mojej kolekcji.

Edit by Rudi: Ost za spam.


26 paź 2008 16:51:48
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron