Teraz jest 16 kwi 2024 19:34:30




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Maggie Furrey 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lut 2008 13:26:53
Posty: 26
Lokalizacja: Kaszebe
Post Maggie Furrey
Witam!
mam pytanko: czy ktos z szanownych tu obecnych zetknal sie moze z Maggie Furrey i jej cyklem o Aurian? (Tytul bodajze Artefakty mocy)

Wiem, ze cykl jest dosc dlugi, zas w polsce wydano pierwszy tom podzielony na trzy tomy... (Aurian, Arcymag i Artefakt) No i konczy sie toto zupelnie bezsensownie.

Pytanie: Czy ktos zna plany jakiegos wydawcy w kwestii ewentualnego wydania reszty? O ile pamietam, pierwsza serie wydal Amber, ale to juz sporo lat temu...

Pozdrawiam

_________________
--
Papa Mooreck

>>Matematyka jest nieubłagana: pożar - zapałki = dziecko<<


19 mar 2008 12:22:53
Zobacz profil
Post 
Ha, zetknalem sie z tym cyklem, i bodajrze z lat szczeniecych mam nawet te trzy ksiazki w swoim posiadaniu w wersji papierowej. I szczerze mówiąc zaluje ze wydalem na nie kase dawno temu, bo sa one generalnie do dupy. Ot taka fantastyka klasy C, po której nic w głowie mi ni zostało, żadne wspomnienie bohaterów czy fabuły, a tylko delikatny niesmak wtórności.No to sie przejechałem po czyiś gustach


19 mar 2008 12:57:44
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lut 2008 13:26:53
Posty: 26
Lokalizacja: Kaszebe
Post 
Owszem, nie twierdzę, że to fantasy na wysokim poziomie. Tym niemniej, skoro zacząłem, rad bym skończyć - a nuż będzie lepiej niż na początku? Stąd moje pytanie.

Fajnym patentem było to, że postać, będąca w zasadzie prawie że głównym bohaterem, ginie nieomal na początku powieści. Rzadko można spotkać coś takiego.

Pozdrawiam

_________________
--
Papa Mooreck

>>Matematyka jest nieubłagana: pożar - zapałki = dziecko<<


19 mar 2008 13:22:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sie 2007 13:59:13
Posty: 33
Post 
Czytałam te trzy wydane w Polsce książki i, w przeciwieństwie do Psychola. nie mam aż tak złej opinii na ich temat. Zgadzam się, że nie jest to literatura najwyższych lotów, ale czytało się całkiem przyjemnie. Byłam trochę zawiedziona, że Forral zginął tak szybko, no ale to w końcu nie miał być romans... Chętnie poznałabym dalsze losy Aurian, ale niestety nie zostały wydane. I raczej się na to nie zanosi.


26 mar 2008 14:00:33
Zobacz profil
Post 
W odpowiedzi na twoje pytanie dotyczace dlaszego wydania cyklu "Artefakt Mocy".
Wyslalem e-mail'a z podobnym pytaniem do wydawnictwa amber, który ten cykl wydawal w polsce. A oto odpowiedz "Byc może". Konkluzje pozostawiam do przemyslenia. Ja natomiast caly cykl zamowilem sobie w ksiegarni jezykowej i przeczytalem w jezyku angielskim i szczerze polecam, poniewaz polskie tlumaczenie pozbawione jest jakiejkolwiek finezji.


23 sie 2008 15:40:35
Post 
Zdecydowanie polecam wersje oryginalna

Dodać tu jeszcze należy, że moim zdaniem pierwszy tom jet najsłabszy - z czasem autorka zdecydowanie się rozkreca


14 paź 2008 23:25:45
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: